Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen algopirint vagy...

Terhesen algopirint vagy aspirint "szabad" szedni fejfájásra?

Figyelt kérdés

2 napja fáj a fejem és nem tudom hogy melyik fajtát vegyem be. eddig nem vettem semmilyen gyógyszert be.

22 hetes vagyok


2009. aug. 23. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokid!Sztem egyiket sem.
2009. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de valamit muszály mert megőrülök úgy fáj :-(
2009. aug. 23. 14:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ASPIRIN 500 tablettát nem szabad szedni a következő állapotok bármelyikének megléte esetén:

- acetil szalicilsavval vagy egyéb szalicilátokkal szembeni ismert túlérzékenység esetén,

- fokozott vérzékenység esetén,

- gyomor- és nyombélfekély esetén,

- terhesség utolsó 3 hónapjában.


Nem szabad az Algopyrin tablettát alkalmazni:

- a hatóanyag (metamizol), illetve egyéb pirazolon származékok iránti túlérzékenység esetén

jelentősen csökkent fehérvérsejtszám (<1500/mm3), illetve korábban bármilyen okból bekövetkezett jelentős fehérvérsejtszám csökkenés esetén

- azon betegek esetében, akiknél az acetilszalicilsav, vagy más nem-szteroid gyulladáscsökkentő készítmény allergiás reakciót, asztmás rohamot, csalánkiütést vagy heveny szénanáthát váltott ki

egyes anyagcsere betegségekben (hepatikus porphyria, glukóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiány)

szoptatás idején

Metamizol tartalmú készítményt 3 hónaposnál fiatalabb, illetve 5 kg-nál kisebb súlyú csecsemők nem kaphatnak


De nekem a gyógyszerész Panadol 500-at adott, annál nincs rizikó.

2009. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem ajánlják,terhesség utolsó harmadában kifejezetten tilos, az aspirin vérzékenységet okoz,ha muszáj gyógyszer,akkor a paracetamol tartalmú, ami még elfogadható.
2009. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Végülis mindkettő "pyrin" származékot tartalmaz (van, aki erre érzékeny, annak egyiksem jó), inkább orvost kérdezz erről!
2009. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Aspirint ne vegyél be, de Algopyrint vehetsz. Én is vettem be párszor a terhesség alatt.
2009. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!Ha annyira fáj a fejed,szerintem panadolt vagy rubofent bevehetsz 1-1 szemet,de folyamatosan nem ajánlott!Én szedtem algopirint is és semmi baja a gyereknek!De te tudod!Ha bizonytalan vagy a védőnőt is megkérdezheted!

Jó egészséget!

2009. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az Algopyrinből nyugodtan bevehetsz egyet. A tájékozattón is rajta van. Egyébként, mikor én magas lázzal, 20 hetes terhesen bekerültem a kórházba akkor is algopyrinnel vitték le a lázat. azért a teres osztályon csak nem adnak olyat, amit nem szabad.
2009. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosom és a védőnőm is kizárólag a Panadolt javasolja, de ha bemész a patikába ott is ezt fogják javasolni 90%-ban
2009. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Algopirint vagy Panadolt vehetsz be.

Én a kórházban Algopirin injekciót kaptam, otthonra pedig tablettában javasolták, plusz a Panadolt. Persze semmit nem szedtem, mert eleve gyógyszer ellenes vagyok...


Fejfájásra nekem a jégzselé jött be. Bekentem vele a fájó részen, és jobb lett.


De nem mindegy miért fáj a fejed. Vérnyomid rendben van?

2009. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!