Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen algopirint vagy...

Terhesen algopirint vagy aspirint "szabad" szedni fejfájásra?

Figyelt kérdés

2 napja fáj a fejem és nem tudom hogy melyik fajtát vegyem be. eddig nem vettem semmilyen gyógyszert be.

22 hetes vagyok


2009. aug. 23. 14:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

az eslo harmadban a paracetamol tartalmu készitményeket ajánlott kerulni, johet viszont ibuprofen, aszpirin, nurofen...a második és harmadik triemeszterben a legnagyobb biztonsággal a paracetamolos gyogyszerek (panadol pl ) szedhetok, ilyenkor az aszpirin és társai a véghígito hatásuk miatt kerulendok... ugyhogy neked panadolt ajánlanék a fájdalomra.


az algopyrin tájékoztatojábol:

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség első három hónapjában.

A következő három hónapban csak az előny/kockázat, orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség utolsó három hónapjában.

Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe.


én maradnék a panadolnál, az algopyrinnek egyébként is komolyabb mellékhatásai lehetnek, persze, nem 1-2 szem bevétele után, de talán feleslegesen eros gyogyszer. a korházakban adják, én is kaptam császár után, de orvosi felugyelet alatt és komolyabb indikáciora, és nem ongyogyítás céljábol, csak magunktol.

(gyogyszerész anyuka)

2009. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Amíg tehes voltam , talán kétszer kellett bevennem fájdalomcsillapítot, akkor Panadolt szedtem. A kórházban algopyrint kaptam a császár után, injekciót és tablettát is. Szeritnem kérdezd meg a dokidat, ő mit javasol.
2009. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Algorpyrint bevehetsz. Szülés után fájdalomcsillapítóként is ezt kaptam + terhesen is amikor fájt a fejem (nőgyógyászom írta fel) Barátnőm gyógyszerész, ő is ezt javasolta.
2009. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én kb 22 hetes terhes lehettem mikor nagyon beteg voltam a fejem majd szét ment. A doki írta fel az algopirynt, amit néha még az utolsó harmadban is szedtem. Már a gyerekem már 1 éves is elmúlt, semmi baja.
2009. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!