Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvónéniknek ( ill. Dadusnénikn...

Óvónéniknek ( ill. Dadusnéniknek) ajándékot vinni, ciki?

Figyelt kérdés
Szeretnék az óvonéniknek és a dadusnéniknek ajándékot adni (1-1 gyertya és 1-1 desszert), de akit megkérdezek erről, azt mondja nem kell v. olyan "lekenyerezés" féle dolog ez......Kinek mi erről a véleménye?
2012. dec. 20. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vittem tavaly is a bölcsibe, és idén is.

Mondjuk idén afféle búcsúajándék volt, fiam januárban kezdi az ovit.

2012. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az. A gyerekeddel foglalkoznak egész évben, ez egy kedves gesztus.
2012. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk sokan vittek tavaly,és idén is.Én nem vittem,nem foglalkoztak többet azzal a gyerekkel sem aki vitt.Azzal a gyerekkel pedig nem foglalkoztak kevésbő akiktől nem kaptak.Viszont a csoport közösen a gyerekek kedvenc ételeiből állított össze egy szakácskönyvet.Az egyik nagyon kedves szülő készítette el. :) Egyébként tavaly volt aki ajándékkosarat vitt az ovónőknek,idén többnyire csak desszertet láttam. Mi nem vittünk semmit.
2012. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves gesztus, szoktak örülni neki - kiindulva anyukámból, tizenöt évig volt dajka :)
2012. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában egyszerű dolgokba magyaráznak bele hülyeségeket. Nem tudom érthetőbben megfogalmazni. Ez ilyen magyar gondolkodásmód lehet, meg a ugye benne van a pénz központúsága, mivel azért a doboz nyomorult csokiért is pénzt adsz. Mi meg magunkra vesszük az ilyen dolgokat.

Lényeg: a fiam bölcsis, nehezen szokott be, de a gondozóknak köszönhetően szeret bölcsibe járni, hálás vagyok nekik. Egyformán kaptak 1 doboz bonbont és egy kis porcelán tartót.

Az a fontos, hogy jó szívvel add, és ne foglalkozz senkivel.

(2 ezer Ft összegben kaptak, gondolom valakit ez is érdekel majd).

2012. dec. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,minden kedves válaszolónak, akkor megnyugodtam :)
2012. dec. 20. 14:14
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvastam olyan kérdést nem olyan régen hogy mi akik viszünk az óvónéniknek dadusnak stb. azért visszük hogy "lefizessük" őket hogy majd akkor jobban törődnek a gyerekünkkel vagy vmi ilyesmi volt.

Hát én egész biztosan állítom hogy nem azért viszem, hanem mert iszonyú hálás vagyok nekik hogy annyira rendesek jófejek, kedvesek, tájékoztatnak mindig, biztonságban érzem a gyerekeimet náluk. Tiszta szerencse hogy a fiam és a lányom gondozói is mind normálisak semmi rémtörténetet nem tudok róluk mesélni nem is akarok.:)

Ma van a karácsonyi ünnepség már itt vannak kikészítve az ajándék nekik, nem hatalmas dolog de azért valami mégis.

2012. dec. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Óvodánként változó, én vittem egy kis apróságot (Magánvélemény: gyertya helyett én fini gyümölcsteát vennék, azt megiszogatják. A gyertyát meg vagy meggyújtják vagy nem, karácsony után meg ki tudja mi lesz vele. De mondom, ez az én véleményem, nem feltétlenül van igazam... :) )

Egyébként is a gesztus a lényeg, szerintem örülnek neki. Szép karácsonyt!

2012. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden évben adunk valamit, de kizárólag a gyerekek által saját kézzel készített apróságot. Jobban örülnek neki mint egy csokinak.
2012. dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vittem. És nem lekenyerezésből, mert összesen a 3 ajándékra 1000 Ft-ot költöttem (mivel csak az alapokat kellett megvenni, mert én csináltam az ajándékot). Örültek neki nagyon (kedden volt az ünnepség nálunk az oviban).

A fiam 3 hónapig minden reggel ordított az oviban, többször kellett öltöztetni egy nap (bepisilt, leitta, leette a ruháját), épp a minap mondta az egyik óvónénije, hogy délben kiszedték neki az ebédet, és úgy ahogy volt, megfordította a tányért, és kiborította a kaját a terítőre (itthon sose csinál ilyet). Jó nagy adag türelem kellett hozzá, főleg az elején. De azért szeretik, a fiam is már szeret járni, nagyon sokat fejlődött szeptember óta (ezt az óvónénik is mondták), én nagyon hálás vagyok nekik.

2012. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!