Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy merik a szülők egyedül...

Hogy merik a szülők egyedül hagyni a kocsiban az alvó gyereket, míg ők bemennek vásárolni egy hipermarketbe?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el, hogy van ilyen, ha nem a saját szememmel láttam volna!

A parkolóban sétáltam és egy autóban, járó motornál aludt egy 4 év körüli gyerek, szülő pedig a közelben sem voltak! Vártam egy ideig, majd szóltam a biztonsági őröknek, hogy mondassák be a rendszámot, hogy a tulaj azonnal jöjjön a kocsijához.

Az azonnal az kb. 15 perc volt, mire megjelent egy fiatal apuka halál lazán, hogy "mi van, felébredt a gyerek?"

Mondtam nem, de hogy ez rettenetes felelőtlenség, sajnos a mai világban bármi megtörténhet.

Köszönte szépen az aggódást és felvilágosított, hogy a gyerek meg van nevelve, be van tanítva mindenre, meg hogy az autó zárva van és be van riasztózva, csak a motor jár...

Köpni-nyelni nem tudtam, csak annyit mondtam, hogy remélem sosem lesz lehetősége megtapasztalni a mindent, mert nem mindig lesznek ott jóakaró emberek.

Legszívesebben feljelenteném, mert szerintem ez a dolog bőven kimeríti a veszélyeztetés fogalmát.

Egyszerűen számomra nincs alapos ok arra, hogy felügyelet nélkül hagyjak egy (akár alvó) gyereket.


Szerintetek? Ti mit szóltok?


2012. dec. 21. 15:18
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
41%
Azt, hogy megint más életben vájkálsz te, mint TÖKÉLETES ember
2012. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
30%

Ezt a kérdést már láttam:)

De ha járó motor mellett volt bent a gyerek, akkor nem hinném, hogy vásárolni mentek be a szülők.

2012. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
87%
Hát én biztos nemhagynám ott, de van egy közeli "tapasztalatom" ezzel kapcsolatban. Barátnőm a nagymamára bízta az akkor 1 éves gyermekét, és a mami beszaladt a tescoba vásárolni, míg a kicsi kint aludt. Nem járt a motor, és zárva volt ajtó, ablak minden. A gyerek felébredt, egy idő után ordított. Bemondatták a hangosbemondóba, de nem jött ki senki. A járókelők már attól féltek, hogy meg fog fulladni, így kihívták a rendőrséget, akik betörték az anyósülésnél lévő ablakot, hogy ki tudják venni a babát, aki állításuk szerint már lilult mert nem kapott levegőt. Anyuka meg aki mit sem tudott az egészről mehetett a rendőrségre, meg járkálhatott utána a gyámügyre.
2012. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
33%
mi közöd más dolgához?
2012. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
41%

Nem helyeslem, de eszem ágában sem lenne ezért a biztonsági őrrel hívatni a szülőket!

Mondjuk az is érdekes,hogy ha le volt zárva a kocsi, akkor hogy ment a motor?

Ha annyira aggódom, akkor max. megvárom, amíg kijönnek a szülők!

2012. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
32%

Rengetegszer hagytak a szüleim a kocsiban kis koromban a Hugommal együtt! Megértettük hogy ott kell maradni míg ügyet intéznek!!!

Én is a kocsiban hagyom a gyereket míg beugrik a postára, vagy a boltba! Elmondom neki nem sokára jövök, megérti, vár szépen!

Mindenki másképp neveli a gyermekét! Van aki hamar önállóságra tanítja, van aki pedig mindent készen rak a gyermeke elé!!!


Ha felkelti a gyereket, az sír rí majd a boltban mert fáradt, nyűgös, akkor meg majd kiírhatod a kérdést, hogy miért ilyen meg olyan a gyerek a szülő...

2012. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
86%

3 gyerekünk van, soha egyiket se hagyjuk a kocsiban. Járó motorral meg főleg nem is értem...

Pedig el lehet képzelni mennyire "kellemes" a 3 kicsi gyerekkel ebben az iszonyú tömegben bárhol is vásárolni de nem hagyom bent őket, nem is láttam még ilyesmit hogy bent hagyták volna a gyerekeket.

Ha beugrok a postára vagy bármi akkor SE hagyom ott őket.

Lehet lepontozni.

2012. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
74%

Ezt el sem hiszem,hogy igy vélekednek szülők erről!!!!

Az senkinek nem jut eszébe,mennyi veszély leselkedik ebben a helyzetben a gyerekekre??

Az eszem megáll!

-feltörik az autót,elrabolják a gyerekeket

-belerohan egy másik autó stb-stb.

Soha sem bocsájtanám meg magamnak, hogy ha ott hagynám.

Még egy nagyobb 10-en évest talán,de komolyan egy pár hónaposat ,pár éveset???

Mert egy 2-3-4-5 éves gyerekben van annyi felelőség érzet,hogy amit a szülő mond úgy tesz????

Ezt ti komolyan írjátok???

Mennyi kell a bajhoz???


Kérdező,az én értékrendem szerint a legjobban döntöttél,amikor nem mentél el a kicsi mellett ,"vakon-süketen" én sem tettem volna!!!

Sajnálom,hogy egyes emberek szerint ez a mások dolgába való beleszólás,szerintem ti közönyötökkel van baj!

Jah nem érdekel,mennyi 0-át fogtok nyomni!!!!

2012. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
79%
a 7es vagyok egyébként én is őszintén megdöbbentem hogy többen is írták hogy foglalkozzon a saját dolgával meg hogy ők is így csinálják...mint írtam én még nem is találkoztam ilyesmivel hogy bemegy vásárolni vki és a gyereket meg kint hagyja...
2012. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
89%

Elképesztő!

A gyerek gondolom be volt tanítva arra is, hogy ha esetleg valaki betöri az ablakot, akkor ő gyorsan átugrik a vezetőülésbe, és elhajt, mielőtt elviszik apuék kocsiját? Vagy vad harapásokkal nekiesik az illetőnek, mint egy házőrző???

Most őszintén, mennyiből tart kitenni egy négyévest, és akár vinnyogó autóval elhajtani? A kutyát nem érdekli a riasztó.

2012. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!