Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy 4...

Mit gondoltok arról, hogy 4 éven belül 3 kisgyermeket vállalni? De őszintén.

Figyelt kérdés

Ikrek nélkül. Van ilyen család az ismerősi körötökben? Esetleg ti vállaltatok így gyereket? Van segítségetek? Anyagi, fizikai?

Mennyire nehéz?

Ha az utcán megláttok ilyen családot, mit gondoltok elsőre?


2012. dec. 23. 13:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Az jut róla eszembe, hogy még ki sem bújt az első, már terhes lett a következővel... De mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan szeretne és mikor gyereket vállalni.
2012. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyén és gyerekfüggő. Az én gyerekeim mellé nem mernék vállalni harmadikat. Irtó elevenek. De ismerek nagyon nyugis gyerkőcöket, ahol simán "elbírnak" a hárommal.
2012. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
2 évente egy gyerek. Nem olyan extrém ez.
2012. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
én azt gondolom, hogy bátor dolog, és egyben irigylésre méltó. Nagyon jó dolga lesz annak a 3 gyereknek ilyen kis korkülönbséggel, ha már kinőnek a csecsemőkorból.
2012. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Én tuti nem vállalnám,nem bírnám.Sem fizikailag,sem idegileg; anyagilag viszont igen.Nekem egy kisfiam van (10 hós) és ha most érkezne a kistesó....hát nem tudom.Nagyon sok odafigyelést igényel,egy embert simán leköt ez az egy is,én totál ki vagyok merülve.Ezt most nem panaszkodás képpen írtam,csak hogy érthető legyen a miértje.

Ha ÁLTALÁNOSSÁGBAN (!!!) nézzük ezt,akkor elmondható,hogy az alacsony keresetűek,esetleg alacsony iskolai végzettséggel bírók vállalják így be a gyerekeket-nekem ez a tapasztalatom a környezetemben (mert van ilyen család,nem is egy ,ahol mi élünk).Természetesen tisztelet a kivételnek!

Nekem segítségem abszolút nincs,mi nagyon messze költöztünk a családtól,rokonoktól; még barátok sem igazán vannak.De ha lenne is,akkor sem hinném,hogy ilyen futószalagon gyártanánk a gyerkőcöket.

Képtelenség így mindegyik gyermeknek megadni azt az odafigyelést,törődést, ami elvárható volna és amire igényük lehet.Szerintem ez a gyermek hátrányára válik,függetlenül attól hogy ott vannak a testvérek egymásnak.

2012. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Az,hogy én sem lelkileg sem fizikailag nem bírnám,pedig nagyon fiatal vagyok (23),2 hónapos a fiam és egyelőre bőven elég,szeretnénk még 2 esetleg 3 gyermeket de biztos legalább 3 év korkülönbséggel,és van esélyem ikerterhességre,így lehet még egyszer terhes leszek meg is van a 3.Úgy gondolom,mindenki azt csinál amit akar,de biztosan nagyon nehéz,és semmi ideje az anyukának magára és a férjére,párom anyukája hasonlóan vállalt 3 gyereket 1,5 év és 14 hónap különbséggel,azt mondja neki így jó volt,de számomra olyan,mint amikor a gyárba megy a soron az áru,és mindegyiket meg kell javítani kicsit,de sietni kell nincs idő,fárasztó.
2012. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
*20 hónapos
2012. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt látom,hogy a gyerekek toprongyosak,éheznek akkor nem sok jót.Ha szépen élnek,akkor meg gratulálok a gyerekekhez.


2 évente egy gyerek,az azért annyira nem elrettentő,ettől függetlenül én nem vállalnám,tudom,hogy nem bírnék el ennyivel egyszerre.

3 éves kislány anyukája és 39 hetes kismama

2012. dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
ahol az apának biztos a jövedelme, ott miért is ne? Én is szerettem volna harmadikat, így 4 éven belül hárman lettek volna, de aztán nem mertük az anyagi bizonytalanság miatt bevállalni. 15 hónap van közöttük és imádom, hogy ennyire jó tesók! Tök jól eljátszanak együtt, a nagyobbik (3,5 éves) tanítgatja a "kicsit", aki 2 múlt. Simán el tudtam volna képzelni még egy újszülöttet is melléjük.
2012. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
14.4 vagyok ja igen ha jól keresnek akkor már,anyósomék még nem is kerestek jól..
2012. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!