Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok anyukak hol...

Mit gondoltok anyukak hol erdemes egy kisembernek felnonei? Kulfoldon vagy Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Mindenki velemenye erdekel.
2012. dec. 24. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön hol? Afganisztánban? Szaúd-Arábiában? Vagy csak a nyugat-európai országok számítanak ilyenkor "külföld"-nek? Mondjuk Spanyolországban vagy Olaszországban sem túl rózsás most a helyzet, így alig marad néhány olyan észak-európai ország, ahol tényleg minden oké, mondjuk Hollandia vagy Finnország.

Én nem tudom, hogy érdemesebb felnőni, az enyémek Magyarországon fognak. És nem hiszem, hogy itt olyan rettenetes lenne. Szívesen kimennék egy-két évre valahova Nyugat-Európába tapasztalatot gyűjteni, de hazát váltani soha nem tudnék. Szomorú lennék, ha az unokáim már nem tudnának magyarul. Pedig nem vagyok egy vadhazafi, (most nem részletezem, hogy ez mit jelent, mert nem szeretnék politizálni, de nem vagyok az a típus, aki Magyarnak írja a magyart), de akkor sem lenne jó, ha nem tanulná Radnótit a gyerekem az iskolában.

Úgyhogy mi egyelőre itt vagyunk.

2012. dec. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott, ahol emocionális es financiális biztonságot tud biztosítani neki a szulo. Ha ez Alsokutyafulen a falu végi kis ház, akkor ott, ha Manhattan luxus loftja, akkor ott.
2012. dec. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2.-nál pont. Persze az emocionális és financiális tényezôk egymással is "harcban" állnak, legalábbis nálam így volt. Eredménye: a nagyon tuti financiális, de emocionálisan megerôltetô helyzetet (külföld) adtam fel a financiális bizonytalanságért és az emocionális nyugalomért (Magyarország).
2012. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Mi itt szeretnénk felnevelni a gyermekeinket,eddig egy 20 hónapos fiunk van,de erősen gondolkozunk,hogy kimegyünk 1-2 évre,hogy meg legyen az anyagi biztonság a későbbiekben,persze ugye nem örök életünkre,mert akkor kint kéne maradni,de azt nem szeretnénk,de nyelvtanulás,pénzkeresés,más kultúra megismerése céljából,mi ki szeretnénk menni vagy Angliába vagy Hollandiába.
2012. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
15 eve elunk az Egyesult Allamokban. Erosen gondolkodunk a hazatelepulesen. Igazabol csak a csalad miatt. Nem vagyunk gazdagok de teny jobban elunk mintha Magyarorszagon elnenk. Ezen jar az agyam folyamatosan, hogy hol lenne jobb a gyermekeimnek? Hol tudok megadni nekik amit szeretnek es hol vannak jobb iskolak- ami nem kerdeses Mo! - ugyanakkor hol van jobb orvosi ellatas....stb. Szaguldoznak a gondolatok a fejemben es szerettem volna tudni ki mit gondol teljesen partatlanul. Sok magyar jon mostanaban. Hozzak a gyermekeiket es hallani sem akarnak Magyarorszagrol tobbet. Olyan aki 16 evet szolgalt a hadseregben es elvettek a nyugdijhoz valo jogat, olyan aki nem tud megelni a fizetesebol es ha nincs itt elvesz a bank a hazat...stb. Mi az amibol ma Magyarorszagon meg lehet elni ha nincs "ismerose" az embernek? Hol kap rendes orvosi ellatast ha kajara alig futja? Stb....csak a vad gondolatok....
2012. dec. 24. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt szeretném, ha a 3 gyerekem Magyaroszágon nőne fel, magyar iskolába járnának, és Mo-ot tekintenék a hazájuknak. Ettől függetlenül ha később ők nem itt szeretnének élni, vagy esetleg más országban akarnak tanulni, nem fogom őket ebben gátolni.

Az utóbbi időben nekem is elég sok ismerősöm ment ki küföldre, a benyomásaim egyelőre vegyesek. Van, aki itthon folyton szidta az amúgy nem rossz munkáját, főnökét, lakáskörülményeit, stb., most meg New York mellett egy kisvárosban takarít feketén, egy pincehelyiségben lakik (albérletben) és mégsem akar hazajönni, mondjuk neki nincs csalája.

Szerintem itthon is meg lehet éni és lehet normális munkát találni, normális fizetéssel, de tényleg nem könnyű. Mondjuk szerintem máshol sem az.

2012. dec. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!