Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mibol tudnak gyereket vallalni...

Mibol tudnak gyereket vallalni az emberek Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
37 eves vagyok. 9 eves koromtol elek az USA-ban. Ferjem 46 eves. 8 eve vagyunk hazasok. Evek ota szeretnenk gyereket, de nem tudjuk anyagilag megoldani. Nem tudok otthon maradni, mert mindkettonk fizetesere szukseg van. Egy babysitter pedig annyit kerne, mint az en fizetesem. Szoval, hogy oldjak meg ezt MO-n? Mindenkinek van penze bolcsodere, babysitterre? Es akkor miert mondjak, h szegenyseg van ott, hiszen mindenkinek van gyereke? De mibol? Apukam mar nem el, anyukam meg csak 69 eves koraban mehet nyugdijba.
2012. szept. 8. 01:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
47%

"Es akkor miert mondjak, h szegenyseg van ott, hiszen mindenkinek van gyereke?"

Azért, mert a magyarokba valahogy genetikailag kódolva van a panaszkodási hajlam. De tényleg, szinte az egész világon egyedülálló, hogy az anyuka 3 évig otthon maradhat a gyerekkel, fizetnek érte, és kötelezik is a munkavállalót, hogy vegye vissza a nőt.

Plusz ott van még a családi pótlék, meg ezerféle támogatás a gyerekek után.

Persze így sem könnyű, de azért ha apuka viszonylag normálisan keres, meg lehet élni.

2012. szept. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
3 evig? Wow!! Itt 6 hetig lehet. Mondjuk azt is csak nemreg tudtam meg, h szabadsag is tobb het van. Nekem az is csak evi egy het. Aki szerencses, annak ketto.
2012. szept. 8. 02:04
 3/30 anonim ***** válasza:
55%
Felháborító a kérdésed kifejtése! Nem gondolod, hogy megalázóan beszélsz a magyarságodról? Annyira nem rossz a helyzet, ahogy te gondolod. Nem egy harmadik világbeli országról beszélünk ember!!!!!!!!!
2012. szept. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy dolgoztam szülés után otthonról tovább. Nekem nagyon jó szomszédaim vannak, és sokszor tudtam hozzájuk fordulni segítségért, ha kellett. Mellette elindítottam egy vállalkozást, amiben hosszútávon gondlkozom, mint jövedelem és a férjem is jóval több munkát vállal a vállalkozásában, mint ács szakember, mint esetleg korábban. Nyilván komoly motiváló tényezőnk van. Én azt gondolom, ha a problémákra koncentrál, mint a bölcsi, babysitter stb. költségek akkor soha nem lesz megfelelő a pénzügyi helyzetetek a babához. Próbálj megoldást keresni, akár egy szomszéd tanuló lány személyében, aki tud vigyázni a babára, ha neked dolgoznod kell vagy ilyesmi. Nem ismerem a munkád a helyzeted, az ottani lehetőségeket stb. így ezt csak te tudod kitalálni. Szerintem olyan nincs, hogy nem tudjuk megoldani. Döntsd el, hogy gyereket szeretnél-e vagy sem, és ha igen akkor dolgozz meg a lehetőségért a megoldásokat keresve. Talán ebben jobbak a magyarok itthon, mert tényleg minden helyzetben megpróbáljuk a megoldást megtalálni, még ha panaszkodunk is. :)
2012. szept. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%
mi egy fizetésre is tudunk gyereket vállalni és nem fogunk éhezni, pedig nagyon közel van a minimálbérhez!
2012. szept. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Fogalmam sincs amerikában hogy vannak a dolgok mennyi a bér, és ehhez mennyibe kerülnek a dolgok (megélhetés, rezsi, ételek, szolgáltatások) szóval lehet hogy az igényeitek is nagyobbak.

Azért ne ájuljunk el a 3 évig tartó gyestől mert az 25 ezer ft, aki abból megél egy hónapig de akár csak fél hónapig is annak gratulálok és az valami fényevő a gyerekkel együtt.

A gyed az ami 2 évig jár az már valamivel tisztességesebb összeg, de ahhoz előtte ugyebár dolgozni kellett.

A bölcsi állami, az ovi is a kaján kívül (egyenlőre) nem kerül pénzbe. Bébiszittert csak az fizet akinek nagyon jól megy valóban, mivel az egész napra drága lenne, de még napi pár órára is drága lenne. 2 évig pedig apuka fizetése (ha nem 40 ezer ft) meg a gyed azért elég kell legyen.

2012. szept. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkinek itt sincs gyereke, sokan nem merik bevállalni, ezért fogyunk is szépen. Na meg itt is vannak ám szegényebbek és gazdagabbak és az igények is emberenként változóak. Aztán összességében lehet (nem ismerem az USA-beli helyzetet), hogy nálunk alacsonyabb az életszínvonal, viszont jobb a szociális háló. Állandó babysitter-re szerintem nagyon keveseknek futja, de sok bölcsőde az étkeztetésen kívül ingyenes (önkormányzattól függ). A gyermekek után járó támogatásokról, juttatásokról, szabadságról talán képet kaphatsz pl. itt (bár állandóan változnak a szabályok): [link]
2012. szept. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
43%
Úgy, hogy félre rakunk minden hónapban, mert meghúztuk a gatya szárat... Azért ekkora szegénység nincsen, de ha gondolod gyere haza, és nézd meg, szerintem látatlanba ne ítélkezz!!!! De egyébként baromira gáz a kérdésed, mert tökre lesújtóan beszélsz rólunk, magyarokról.
2012. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
62%
Ma 01:51! Te még is melyik országban élsz, mert a válaszod alapján nem itt... Milyen ezerféle segély? Sorold már el legyél kedves, mert mi egy félét sem kapunk. A családit meg úgy látom nagyon sajnálod tőlünk szülőktől, pedig az a 12000Ft, az semmire nem elég. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk nem a jövő generációjának a gyerekeitől kell sajnálni, hanem a sok munkakerülő menjen el dolgozni, nekik fizessenek kevesebb segélyt, meg a kisebbségieknek, és több fog maradni az államkasszában...
2012. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

Pl. úgy, hogy a gyerekek előtt évekig dolgoztam bejelentve, így szülés után 2 évig a max. gyed-et kaptam, ami a fizum kb. 70%-a. Ilyen más országban nem nagyon van, ha jól tudom.

A párom pedig rengeteget dolgozik a munkahelyén, plusz fusizik, amikor csak lehet. Persze ez a szabadideje rovására megy, viszont 1-1 melóval sokszor az egész havi fizuját megkeresi.

Ja és én meg a kicsi 2 éves korától újra dolgozom, előtte meg kissé alacsonyabb színvonalon éltünk.

2012. szept. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!