Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaphatok gyedet? Vagy ha ezt...

Kaphatok gyedet? Vagy ha ezt nem mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Főiskolás vagyok jövőre fogok végezni. A párommal babát szeretnénk utána. És érdekelne milyen "pénzösszegre" lennék jogosult? Bejelentett munkahelyem még nem volt és tudom hogy 180 nap kell a gyedhez, de olvastam olyat, hogy a felsőfokú tanulmányok is beleszámítanak!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. aug. 24. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyedet sajnos nem kaphatsz, mivel fizetésed nem volt, így nincs miből számolni. Gyesre leszel jogosult, ami kb. 25000ft.
2009. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,

Én is főiskolás vagyok, így benne vagyok. Naszóval a 180napba valóban bele kell számolni a tanulmányok idejét, és ehez kell venni a munkaviszonyt. Ha sikerül elhelyezkedned a fősuli után akkor legalább 3hót dolgozni kéne szülés előtt, hogy legyen Gyeded(régi rendszer, az újat nem ismerem)és minden más amit munkabérhez kötnek Tgyás stb..

Ha besikerül a Pici a suli vége előtt, munka előtt, és nem tudsz elhelyezkedni, akkor csak Gyest kaphatsz. Én így jártam:(:D:D:D sebaj a sulit lehet folytatni.

2009. aug. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!