Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérpótló juttatást kapok 2...

Bérpótló juttatást kapok 2 éve, idén nincs 1 hónap munkaviszonyom, így erre jövőre nem leszek jogosult; van más segély, amit kaphatok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Két éve nem dolgozol akkor mi kéne még?
2011. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Nincs! Semmit nem fogsz kapni semmit, mivel nincs legalább 30 nap munkaviszonyod! Őszintén! Komolyan nem találtál munkát 2 év alatt? Tudom, hogy szar a helyzet munka terén, de biztos hogy mindent megtettél azért hogy találj munkát? Vagy ragaszkodtál a szakmádhoz?
2011. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Sürgősen jelezd az önkormányzat és a munkaügyi központ felé, hogy az idénre szükséged van 30 nap 8 órás vagy 60 nap 4 órás közmunkára, különben januártól a megélhetésetek nagy veszélybe kerül. Fognak neked találni valamilyen közmunkád, de ahhoz időben lépj. Ha nem akarsz közmunkára menni, akkor viszont januártól semmi nem fog járni. 29N
2011. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A felülvizsgálat előtti egy évet nézik; koránt sem biztos, hogy az januárban lesz, lehet hogy márciusban, vagy júliusban (általában évente egyszer vizsgálnak felül mindenkit)

Nem csak a munkaviszony megfelelő, jó a közmunka, az egyszerűsített foglalkoztatás, vagy a bejelentett háztartási munka is.

Az teljesen mindegy, hogy napi hány órás, a 6, vagy 4 órás is ugyanúgy 1 napnak számít, mintha 8 órásban lennél.

2011. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4 órás (köz)munkával 60 nap! Tudom, mert hasonló cipőben járok.

Ha nem tudnak közmunkát adni, akkor próbálj önkéntes munkát vállalni, majdnem minden megyében van önkéntes központ.

Nem kell nagy feladatokra gondolni, elvégre anyagi juttatás nélkül csinálod. És ilyenkor általában 4 óra egy napnak felel meg!

Én pl 1-jén kezdtem, gyerekeknek kellett segítenem játszani egy interaktív játszótéren.

2011. okt. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hasonló cipőben jársz, de ezt rosszul tudod.

Megmondanád, melyik törvény, vagy rendelet szabályozza, hogy a 4 órásból 60 nap kell?

2011. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is 4 órában voltam 2 hónapot közmunkán!
2011. okt. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Második válaszolónak:


Azért megnézném az arcod egy munkanap után a baromfitelepen! Ha már te mindent bevállalsz.

2011. okt. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A hasznos álaszadóknak nagyoon szépen köszönöm a segítságet. Az első válaszolónak csak annyit mondanék, hogy nem tudhatja, ki milyen helyzetben van, miért nem dolgozik. Segítséget kértem, nem véleményt.
2011. okt. 27. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!