Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy sokan...

Mi az oka annak, hogy sokan szülik az elsőt, és eltelik 1-2 év, és már jön is a következő?

Figyelt kérdés

Legtöbbször fiatal anyukáknál látom ezt.


Közvetlen példámba van egy olyan, aki a baba miatt eldobta a még előtte lévő életét, pl: én miután leteszem a szakmám az éretségim, egyből megyek dolgozni, párommal kiélvezek minden percet, a romantikát, aztán jöhet a kicsi, és mikor a kicsi már 5-6 lesz lehet, jöhet a 2.


De pl: a közvetlen példámba elvégezte a sulit, dolgozni már nem ment, hanem míg ment a suli vége, Ő teherbe esett, és mikor befejezte már ment is "szülésszabadságra".

Úgy tudom Ő a párjával még akkor csak a rózsaszínködbe jártak,mégis totál biztos volt benne(4-5 hónapja lehettek együtt,mikor válalták.)

Most 1,5-2éves, és már jön a következő.


Van itt valaki aki ennyire 'gyors' volt?

Fiatal anyáról van szó, 19-20-21közötti volt szüléskor.


Miért dobják el ilyen korán a fiatal éveket?

Én 26-27 évesen szeretnék szülni, 2-3év párkapcsolatba, és esküvő nélkül.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi:).


2012. dec. 28. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Én 16 évesen lettem terhes, akkor még sulis voltam. Aztán 20 évesen szültem egy tesót, mert nem akartuk, hogy egyke legyen a nagyobbik. Úgy terveztük, hogy több gyerek nem lesz, én meg megyek dolgozni. Csakhogy most, 21 évesen megint babás vagyok. Spirál mellett fogant a kisfiam, mire megszületik 22 éves leszek.

Tudom, hogy durvának hangzik, de ez van:) És persze majd kapom a lepontozást is...

2012. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tőlem nem fogsz lepontozást kapni, mert a lehető legjobban válaszoltál a kérdésre, minden vádaskodás, és támadás nélkül. Pedig erre a kérdésre számítottam,hogy az lesz a reakció,hogy mi közöm hozzá. Köszönöm,hogy Válaszoltál:). Ment a zöld kéz,ahogy mindenkinek megy majd:).
2012. dec. 28. 21:15
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen fiatalon persze nem kell úgy sietni, van idő rengeteg. Lehet hogy nem akar túl nagy korkülömbséget? Vagy "gyorsan letudni" és utána jöhet a karrier, vagy talán be is csúszott.

De pl. 35 körül inkább már sietősebbek vagyunk.

Én ennyi vagyok, de sajna nem jön a kistesó.

2012. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

vannak akiknek ez a szívük vágya, a kis korkülönbség hívei mert összenőnek a gyerekek jó játszótársai lesznek egymásnak a mindig hasonló életkor miatt (aztán ez vagy bejön vagy nem).

Egyszerre szeretnének túllenni a pelenkázós éjszakázós kisbabás korszakon.

És vannak akiknek nincs szakmájuk hivatásuk így inkább még szülnek és otthon vannak mert más jobb nem jut eszükbe csúnyán mondva mert dolgozni nem szeretnének és amikor meg van már 2 kicsi gyerek (vagy 3 akár) döngethetik a mellüket hogy hát ők nem dolgoznak mert hát ők ANYÁK. És az milyen fontos.

Tényleg ne vegye senki magára de én annyi ilyet látok magam körül.

(nekem is van gyerekem még mielőtt úgy tűnne hogy a partvonalról okoskodok)

2012. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Elso!


Milyen spiral mellett estel teherbe? Mi ota volt fent?:-O


Amugy talan azert mert a kicsik jobban osszenolnek. Na meg az anya kora is szamit. En is 31 voltam amikor az elsot szultem es 33 amikor a masodikat.

2012. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Én az ellenkezőjét is látom, akik 30-35 között szülnek azok vállalják hamar a másodikat, hogy ki ne fussanak az időből.

De az is igaz amit írsz. Bár én sem értem, hova sietni. De ha így jó nekik nem gond, a probléma ott kezdődik, ha később rájönnek, hogy nem így kellett volna, és bennük van a "menőke"

Én egyébként 27 évesen szültem az elsőt, 34 évesen a másodikat. Szóval 7 év van közöttük és így is megkérdezik, hogy egy e az apa. Na nekem ez fura :)

2012. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

1-es vagyok!

Kedves 5-ös, lilygold volt a spirál neve, és 8 hónapig bírta a strapát:D

Mért kérded, neked is spirálod van?

2012. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Egy ismerősöm azt mondta, azért alakították így az életüket, mert mindig ez volt a vágya, a férje élete szerelme, amióta ismeri, családot akart vele. A gyerekek közötti kis korkülönbséggel. 17 évesen ismerte meg a férjét, 18 évesen jött az első baba, 2 év múlva a második és 2 év múlva a harmadik. (9 éve volt otthon, amikor kikészült az otthonléttől, és már mindegy volt neki, milyen munkát kap, csak had dolgozhasson kicsit.)

Én ismerem közelről, és úgy gondolom, közrejátszott az is, hogy nem akart dolgozni. Jól keresett a férje is (bár nem a pénzéért szerette meg az biztos). Mindig is lustább fajta volt, míg mások diákmunkát vállaltak nyáron, ő általában 2-3 munkanap után valamilyen ürüggyel otthagyta azt. Később pedig rájött, hogy neki ez így kevés háztartásbelinek lenni. És persze a férje sem keresett már olyan jól, évről évre rosszabbul éltek.


Én 26 évesen szültem. Érettségi után elvégeztem még egy főiskolát, mellette dolgoztam, utána kisebb fajta karrier, aztán külföldi munka a párommal, aztán baba. Nekem így volt jó. Másnak meg lehet, hogy úgy.

2012. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem (ha választhatnék) vagy a nagyon kicsi vagy a nagy korkülönbség a jó.A kicsit,amit kérdezel,elég jól leírták előttem előnyeiket tekintve.

Én 24 éves vagyok és bárcsak lett volna annyi eszem,vagy épp lettem volna annyira eszetlen:),hogy be merjem vállalni évekkel ezelőtt a gyereket.Ma felnézek a fiatal Anyukákra...Én meg lassan kicsúszom ebből...nem értem mit paráztam annó,amikor úgymondd lehetőségem lett volna rá.Pedig akkoriban kb Én is így gondolkodtam mint Te!:) Mostmeg örülnék,ha lenne egy 3-4évesem. Változunk, Te is fogsz,s majd megérted.

2012. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
Ha véletlen becsúszik, hát azt mondom, oké....de jobb lett volna vigyázni egy kicsit jobban. De tény, h a fiatalság azért van h kiélvezze az ember. Hiába mondják, h gyerek mellett is lehet ugyanolyan az élet, akár iskola, akár szórakozás.....Hát az iskolához pl. nagyon erős támogatás kell, h legyen aki vigyázzon a gyerekre, bármikor.....aki meg szórakozni akar menni egy baba mellett pl. az meg egyátalán felfogta-e h az anyasággal mit vállalt? (nem hiszem). Ezek csak példák. Ráér az ember lánya 25 évesen erről töprengeni, h pár éven belül akar-e babát?
2012. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!