Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy sokan...

Mi az oka annak, hogy sokan szülik az elsőt, és eltelik 1-2 év, és már jön is a következő?

Figyelt kérdés

Legtöbbször fiatal anyukáknál látom ezt.


Közvetlen példámba van egy olyan, aki a baba miatt eldobta a még előtte lévő életét, pl: én miután leteszem a szakmám az éretségim, egyből megyek dolgozni, párommal kiélvezek minden percet, a romantikát, aztán jöhet a kicsi, és mikor a kicsi már 5-6 lesz lehet, jöhet a 2.


De pl: a közvetlen példámba elvégezte a sulit, dolgozni már nem ment, hanem míg ment a suli vége, Ő teherbe esett, és mikor befejezte már ment is "szülésszabadságra".

Úgy tudom Ő a párjával még akkor csak a rózsaszínködbe jártak,mégis totál biztos volt benne(4-5 hónapja lehettek együtt,mikor válalták.)

Most 1,5-2éves, és már jön a következő.


Van itt valaki aki ennyire 'gyors' volt?

Fiatal anyáról van szó, 19-20-21közötti volt szüléskor.


Miért dobják el ilyen korán a fiatal éveket?

Én 26-27 évesen szeretnék szülni, 2-3év párkapcsolatba, és esküvő nélkül.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi:).


2012. dec. 28. 21:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Azt hiszem én egy jó példa vagyok erre :)

21 évesen lettem terhes, igaz 3 év együttlét után. Egyetemista voltam, bár mellette dolgoztam, minden héten buli, nagy baráti társaság. Mikor megtudtam hogy terhes vagyok egy hétig sírtam, de megtartottuk, mert férjem (akkor még csak barátom) már dolgozott, volt lakása, nem a semmire vállaltuk, stabil kapcsolatunk volt.

Köztem egy húgom között 2 év van, férjem iker, mindkettőnknek nagyon szoros a kapcsolata a testvérével, így egyértelmű volt, hogy ha már egy jött, akkor jön a második is hamar 15 hónap a korkülönbség közöttük. Így olyan sok plusz kiesést nekem sem jelentett

Utána fejeztem be az egyetemet, kezdtem el dolgozni.

Utólag örülök hogy így alakult, szeretem az életemet :) 10-11 évesek, már mindent lehet csinálni velük, mellettük. Nem állt meg amúgy az életem a születésükkel, csak átalakult. A baráti kapcsolatok megmaradtak, barátnőim velem babáztak, a srácok sörözés helyett a játszótéren hintáztak :) Néha bulizni is elmentünk, míg valaki vigyázott rájuk (1-2 havonta egyszer) Szóval ebből nem volt gond, nem hiszem, hogy bármit eldobtam volna magamtól. Előtte is felelősségteljesek voltunk, nem esztelenül éltünk a világba, a szórakozás és a barátok pedig megmaradtak ezután is. Max kicsit azt sajnálom hogy kevesebbet láttam a világból akkor, egy ázsiai körutat a mai napig siratok, ahová a barátok elmentek :) de most hogy nagyobbak már velük is lehet utazgatni.

2012. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%
4 es vagyok köszi a nullára lepontozást nem igazán értem, mivel nem alkottam véleményt és direkt leírtam a pozitiv oldalt előre véve de mindegy valakinek elevenébe talált így is...remélem jó napja lett a piros kéz nyomkodástól...
2012. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

11es vagyok. Egy előzőre reagálva:

Attól hogy gyereked van még nem áll meg az élet. Miért ne lehetne elmenni bulizni. 30 évesen szülő barátnőim is elmennek (én sem kisbaba mellett mentem). Ez egy este+ egy délelőtt a gyerek életéből. Nem kell napi 24 órát mellettük ülni 18 éven keresztül. Ez nem kor kérdése szerintem.

2012. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

5-os vagyok.

Szia Elso,

Meg nincs spiralom de gondolkodom rajta. En Mirenat tetetnek fel de igy is felek. Nem szeretnek teherbe esni mellette.

Neked viszont gratula. Ilyen fiatalon 3gyerek! Sok boldogsagot.

2012. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
én 23 évesen szültem az elsőt, tervezve,és alig várom , hogy teherbe essek a másodikkal, mert nem akarunk nagy korkülönbséget. Nálunk én vagyok a legidősebb testvér , utánam született 5 évre, majd 6.5 évre testvérem , majd a legkisebb 11 év múlva, és ő még most is egy kislány, nem sok közös dolgunk van, nem is láttuk egymást felnőni, mert ő még kicsi, otthon lakik, én meg már 4 éve nem lakom otthon, úgyhogy én ezért szeretnék minél hamarabb második gyereket
2012. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)!


Én meg nagyon szeretnék ikerkislányokat:). Esély meg van rá, mert apukámnak a húgai is ikrek voltak (csak korán meghaltak:() Illetve anyukám nem csak velem volt terhes, volt egy ikrem (szintén meghalt még bent:/.) Gondolom vissza menőleg is vannak akkor ilyen ikres dolgok, így az esélyem meglenne rá, és nagyon szeretnék 2 ugyanolyan kislányt: D:)

Ez most viccesen hangzik szerintem, de 2 kicsit tervezek, de ha elsőre egy jönne, akkor megvárnám míg Ő 4-5 éves lesz,hogy addig vissza tudjak menni picikét dolgozni is, hogy ne csak Páromnak kelljen majd, illetve, hogy otthon ne őrüljek meg. Utána pedig jöhet a másik. De én ebből a család gyerekválalásából nagyon azt veszem ki,hogy anyuka nem szeretne vissza menni dolgozni. Végülis, gondoljatok kicsit bele, most múlt azt hiszem a kislánya 2éves 2-3 hónappal(nem biztos,de közel a kettőhöz,és a kettő és félhez.) Most teherbe (készül) esni, sikerülne neki, és mire a kislánya/kisfia megszületne, addigra már majdnem 3,5-4 éves lenne, mivel ha nem megy minden simán 1-2hónapig is eltarhat amíg teherbe esik, aztán 9 hónap a kihordási idő, bő 1 év. Már nem lesznek annyira egy koruak, az egyik már ovis lesz, mikor a kisebb születik.

Majd inkább ahogy nőnek úgy fognak tényleg össze szokni jobban(ez sem minden esetben.) pl: Mikor az egyik 22 a másik 18 addig meg mindig a nővérnek a kisebb lesz a 'sokeszű' 'éretlen' pl: 18-->14 éves között biztosan,vagyis nagy eséllyel.

Lehet rosszul látom a helyzetet.

2012. dec. 28. 23:26
 17/19 anonim ***** válasza:
És neked ehhez mi közöd van? Ha most ő úgy boldog, akkor az neked miért fáj? Meg mi az, hogy eldobják a fiatal éveket? B@sszus az ember már attól lesz gáz, mert 30 éves kora előtt szül, még mielőtt kibulizhatta volna magát vagy mi... törődj a saját dolgoddal. Ők sem szólnak bele szerintem, hogy Te miért nem szülsz éreTTségi előtt, akkor Te se üsd mások dolgába az orrod.
2012. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves 17-es! Szerintem kicsit agresszívan reagáltad le a kérdést... A Kérdező csak kíváncsi volt, tapasztalatokat akart gyűjteni. Semmilyen bántó, sértő esetleg degradáló megjegyzése sem volt a fiatalon több gyereket is vállaló Édesanyákra!
2012. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Utolsóelőtti:

köszi azért neked is, de nem beleütöttem az orrom, csak úgy ahogy utolsó írta kíváncsi voltam.

Nem sértegettem/általánosítottam a többi anyát, vagy esetleg Téged, ezt láttam a környezetemben, és erről írtam a kérdést.

2012. dec. 30. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!