Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy ha ápr.11-én nem megyek el szavazni, akkor a következő 4 évben nincs jogom kritizálni a rendszert?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 15:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
mert volt lehetőséged változtatni,de nem tetted.Ne úgy fogd fel hogy 1 szavazat nem számít,hanem,hogy jót akarsz tenni az országnak.
2010. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Ez csak akkor igaz, ha a kormányzó pártok ellen szavaztál volna. Aki a kormánypártra szavaz, annak amúgy is csitt a neve, ha panaszkodni kell, mert ő akarta, ő választotta, de aki nem ment el ellene szavazni, az is fogja be a száját, mert még csak próbálkozást sem tett, hogy más legyen a végeredmény.
2010. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
ha az iskolában választhattok szavazással, hogy mi legyen az ebéd, spenót vagy sóska vagy borsófőzelék, stb, de te nem veszel részt a szavazásban mert nem érdekel, akkor vajon le fognak e ugatni a többiek amikor kritizálod a kaját?
2010. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És gondoljátok, hogy az éppen kormányzó párttal van a gond, nem pedig a rendszerrel, mint állami berendezkedéssel?
2010. márc. 30. 15:47
 5/21 A kérdező kommentje:

"ha az iskolában választhattok szavazással, hogy mi legyen az ebéd, spenót vagy sóska vagy borsófőzelék, stb, de te nem veszel részt a szavazásban mert nem érdekel, akkor vajon le fognak e ugatni a többiek amikor kritizálod a kaját?"


Azért az MSZP, FIDESZ, stb. között nincs akkora különbség ideológiailag, mint amennyire jelentős a különbség az ételek között. :)

2010. márc. 30. 15:50
 6/21 anonim válasza:
0%

Ez hülyeség.

Lehet én se megyek el.

2010. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
tök mind1 ki között mekkora különbség van, az tuti, hogy ha nem szavazol, akkor azzal a legtámogatottabb pártot erősíted, ha ezzel egyet értesz, akkor ennyi erővle húzd be hozzájuk az X-et. Viszont ha nem szavazol, akkor nem panaszkodhatsz, hogy "ez a rohadt kormány", hisz te nem tetted meg azt a lépést amivel másnak adhattál volna esélyt.
2010. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
A rendszer lehet hogy nem a legjobb, de van egy olyan vonzereje a nem demokratikus berendezkedésekkel szemben, amit semmiért sem adnék oda: a kritika joga. Rákosi alatt nem lett volna GYK, vagy ha kellemetlen kérdést tettél volna fel, bekopogott volna a valódi ÁVH, és nem gumilövedékkel lőttek volna fejbe.
2010. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Viszont ha nem szavazol, akkor nem panaszkodhatsz, hogy "ez a rohadt kormány"


Én a kormányt még életemben nem szidtam. Nekem a rendszerrel van a gondom, amire manapság azt mondják, hogy szabad vagyok benne. Miért is vagyok szabad?

2010. márc. 30. 15:58
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Mert felteheted a kérdést, hogy miért vagy szabad, és nem vagy köteles elfogadni a válaszokat, és szabadon terjesztheted, hogy szerinted nem vagy szabad, és senki sem veri be a fejed Kádár-kolbásszal :)
2010. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!