Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan zajlik egy szülés?

Mégis hogyan zajlik egy szülés?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok és kíváncsiságból kérdezem, hogy mégis hogy zajlik egy szülés? Adnak a nönek beöntést meg ilyenek? Eddig azt hittem, hogy bemegy a nö, megszül és kész, de szerintem ez téves feltételezés volt:D

2012. dec. 30. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden szülés más, nincs két egyforma véleményem szerint. Ezt egy férfi igazából megérteni és felfogni sem tudja, de ugyanakkor egy nő sem, ameddig nem szül!


Általában ha minden rendben megy, a 40. hét betöltésével megindul a szülés. (megkezdődnek a fájások, elfolyik a magzatvíz) Ezek a fájások a baba lefelé haladásával egyre erősödnek, de bizonyos kórházakban lehetőség van fájdalomcsillapító ill. érzéstelenítő injekció kérésére. A szülés végéhez közeledve jönnek a tolófájások, ezekhez oxitocyn infúziót kötnek be, ami még erősebb, még pokolibb fájásokat eredményez, hogy a baba megtudjon születni. A kitolási szakaszt általában gátvágással könnyítik meg, hogy a baba feje kiférhessen, majd ezt a szülés befejeződésével összevarrják. Miután megszületett a baba és felsír, odaadják Őt az Édesanyjának majd rendbe teszik.


Na ez egy rendben zajló szülés. De van, hogy korábban jön a baba, van, hogy nem akar jönni, ilyenkor megindítják mesterségesen a szülést. Illetve ha bármilyen komplikáció lép fel, akkor ugye császármetszéssel segítik világra a babát.


Minden szülés más és más. Eltérő a fájdalom erőssége illetve a vajúdással töltött órák száma.

2012. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a beöntés részre reagálnék. A legtöbb kórházban adnak beöntést szülés előtt, ugyanis a nagy nyomásban gyakran előfordul, hogy az anyuka bekakil vagy bepisil. Ez persze csak az anyukának kellemetlen érzés, az orvosok ezt tudják kezelni, fél perc alatt eltakarítanak mindent.
2012. dec. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Nézz meg egy videót YouTube -on!
2013. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első szülésnél mindenképpen adnak beöntést, de ezt Neked nem kell végig nézned. Amúgy nem egy nagy "etvasz" Én örültem neki, mert hiába a sokat látott orvos, szülésznő, rendkívül kellemetlenül éreztem volna magam, ha a tolófájások miatt valami baleset ér.Egyébként ennek ellenére a legnagyobb fájásaim közepette, módosult tudatállapotban, amikor már nyomó érzésem volt, valahogy megkérdeztem:"Ugye nem fogok bekakilni?"Szó szerint. És mást nem is tudtam kinyögni. A válasz rövid és tömör volt:

"Ez szülőszoba." Meg is nyugodtam.De nem volt semmi, a másodiknál már nem is kaptam beöntést,mert a profi szülésznő vágta, hogy tudni fogom, ha olyan bajom van.

De ha Te, mint apa vagy jelen, akkor asszonykádnak sokat segítesz. És mivel a fejénél fogsz állni,nem kell semmit látnod direktben.Az én férjem sem azt nézte, hogy mi zajlik odalent, de amikor egyértelmű volt, hogy bújik kifelé, ő volt az aki közölte, hogy látja a babuci haját.Ez végtelenül megnyugtató tájékoztatás volt.

2013. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem adnak minden esetben beöntést, én pl egyik szülésem előtt sem kaptam. Szerintem ez kórház függő, hogy ők mennyire ragaszkodnak hozzá, illetve, hogy az anyukának nem kell-e amúgy is kimennie a wc-re. Sok helyen gyorsan le is borotválják a szülő nő intim részeit,egyrészt mert higénikusabb, másrészt hogy az esetleges gátmetszés összevarrásánál ne varrjanak be szőrt, mert az csúnya gyulladást okoz.

Egyébként mindent szépen összeszedtek az előttem írók, csak egy dolgot hagytak ki, hogy a baba megszületése után kb 15 perccel még a méhlepényt is meg kell szülni. De ez már sokkal könnyebb, gyorsabb, és nem fáj.

2013. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amivel en meg kiegeszitenem az a gatmetszes (gondolom fiukent sok fogalmad nincs rola): a hüvely es a vegbel nyilas közötti resz bevagasat jelenti (2-5 cm), ezt közvetlenül a baba megszületese elött vegzik, inkabb elsö gyereknel, elkerülve az esetleges repedest/szakadast. Ma mar inkabb probalnak gatvedelemmel szülni a nök, de sok minden befolyasolja, hogy ez lehetseges-e egyaltalan. Ertelemszerüen, ha szakad a szövet akkor mar sokkal nehezebb "összeilleszteni" a szöveteket. De ezt szepen összevarjak es te ferfikent ezt nem fogod erezni a kesöbbi együtt letek soran.

Illetve a csaszarmetszes: Ezt mostmar kereszt iranyba vagjak, regebben ez hosszanti iranyban vagtak, de esztetikatlan. Has utan, burkot vagnak, kiszivjak a magzatvizet. Ujabban ha mar van eleg penzed, akkor lehet programozott csaszart valasztani, de meg mindig gyakoribb a sürgössegi csaszar metszes, mert pl: nem erösödnek a fajasok, lepenylevalas, harantfekves, fertözes.


Remeljük, hogy mindenre sikerült valaszolnunk, ha megse kerdezz nyugodtan :)

2013. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Élettani szülés esetében amikor eljött az idő, a baba feje beilleszkedik a szülőcsatornába, hormonális folyamatok sora zajlik le(amiktől pl. kitud annyira nyílni a hüvely és a gát, hogy a baba nem éppen kicsi feje kiférjen), és a hullámokban jelentkező méh- összehúzódások a világra segítik a kicsit. Ezután kis idővel a méhlepényt is.

A születés előtt a szervezet sokszor önmaga tisztítja magát, sok nőnél, ha a szülés magától indul be, hasmenés formájában(ezt "helyettesítheti" a beöntés/kúp).

Ez az a lefolyás, ami a legtöbb esetben lejátszódna ha hagynák. Ehhez képest a legtöbb szülés beavatkozásokkal tarkított, a mesterséges hormonadástól(oxitocin) a burokrepesztésen át a gátmetszáésig... illetve indokolt(?) esetben a császármetszésig.

És igen, az ideális az lenne, ahogy írtad(megszül a nő és kész), szerencsére egyre több esetben ez meg is valósulhat, de sajnos nagyon sok esetben ez nem ilyen egyszerű.

2013. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Te jó ég, ez elég rémísztően hangzik :D Minden tiszteletem hölgyek! :) Köszönöm, hogy ilyen segítőkészek voltatok :)
2013. febr. 1. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!