Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van ennyi...

Szerintetek miért van ennyi abortusz?

Figyelt kérdés
Mai világban, ahol a fogamzásgátlók tömkellege áll rendelkezésre, nyíltan lehet beszélni a szexualitásról, védekezésről. Miért van ez, szerintetek?
2013. jan. 3. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Állítólag csökken a száma, de rengeteg oka van.


Teherbe lehet esni védekezés mellett, erőszak útján, bedrogozva, részegen, felelőtlen viselkedés mellett, és még sorolhatnám.


Sokkal több figyelmet kellene fordítani a felvilágosításra!

2013. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt én értem. De nem ennyi embert erőszakoltak meg, nem világosítottak fel.
2013. jan. 3. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert felnőtt állítólag okos emberek sem tudnak szinte semmit sem róla :(

Ismerek olyan ápolónő és ügyvéd végzettségű párost aki szó szerint nem tudta a gumit használni.....

Mindenki szereti a folyamatot de gondolkodni és odafigyelni az már nehéz....

2013. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Mert felelőtlenek az emberek!

Csak azt nézd meg itt az oldalon hányan teszik fel a kérdést, becsúszott a második, harmadik... baba, elvetetném...

Nagyon engedékeny a rendszer is!

Bárki elvetetheti a babát! Nézd meg a szomszédos országokat, pl. Lengyel ország! Nem lehet elvetetni csak beteg babát!

Az emberek védekeznek, tervezik a babát. Ha becsúszott, nem kérdés megtartják! Bár az emberek vallásosak, ezért sem vezetnek el a picit. Az emberek 90% templomba jár vasárnap...

Pedig nincsen GYED, GYES ... évekig, az iskola is fizetős!

Az emberek ilyenek itthon...

Én csak elítélni tudom aki elveteti a babáját...

2013. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
+ van egy hülye liba réteg (már bocsánat) aki szerint így meg lehet fogni egy pasit...könyörgöm ha nem akar gyereket akkor nem akar, valamint egy rossz kapcsolatot egy hisztis terhes nő nem fog jobbá tenni....és persze mikor lelép a pasi egyedül már nem tudja vállalni....
2013. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy még sorolhatnám.


Sok a buta ember, a felelősséget áthárító, a velünk úgysem történik meg és hasonlók.


Az utcában van olyan anyuka, aki a 6 meglévő gyereke mellett közel ennyiszer volt abortuszon. Hiába mondta a védőnő, hogy írnak fel neki tablettát, használjanak óvszert vagy ott az injekció, ezektől határozottan elzárkóztak.


Szóval millió oka van.

2013. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

sajnos meglepődnénk, ha tudnánk mennyi az igazából tudatlan ember. Nem csak fiatalok, a másik véglet az ostoba ember (ez a tanultságtól független), aki ilyen vagy olyan mondvacsinált okokból nem védekezik, vagy azt hiszi csak akkor eshet teherbe ha közben neki, mint nőnek is van orgazmusa, a másik véglet, aki azt hiszi, ha "nem is tette be, de ide meg odafolyt" attól is terhes lesz és még sorolhatnám a hasonló hülyeségeket, amit itt is olvashatsz nap mint nap. A másik típus a meggondolatlan ember...a harmadik vagy x-edik pedig az akit nem érdekel..

A rendszerrel nem lenne gond, ha nem ezt tekintenék védekezési módszernek, az emberekkel van gond.....hiába "egyszerű" elintézni az abortuszt, én mégsem megyek/ mentem, és nem azért mert megvoltak a körülményeim egy gyerekhez, hanem mert nem lettem terhes amikor nem akartam, ami nem jelenti azt, hogy nem csúszhatott volna be a gondos védekezés mellett (ami vezethetett volna oda) DE: nem ilyen sok a véletlen, mit amennyi elvetetett baba:(

2013. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert egy értékrelativista, liberális társadalomban élünk, ahol a pénz a legnagyobb érték és ahol az anyának joga van megölni a magzatát, neki viszont nincs joga élni.
2013. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező, a "sok" meg a "kevés" azok teljesen relatív fogalmak, kinek mi a sok meg mi a kevés. Viszont egy tény, az, hogy az elmúlt 40 évben 80%-kal csökkent a művi abortuszok száma, tehát 1/5-re... a 70-es évek elején 200 ezer körül volt évente, ma 40 ezer körül van... nincs, nem létezik még egy paraméter a társadalomban vagy a gazdaságban, ami ekkora, ennyire ugrásszerű javulást mutatna.

Szóval szerintem az a trend, ami Magyarországon a művi abortuszok témájában van, teljesen rendben lévő, jó lenne, ha az elkövetkező években is ugyanez a folyamat folytatódna > időről időre egyre korszerűsödő fogamzásgátlás, jobb felvilágosítás, csökkenő abortusz-szám.

Voltaképp mi a problémád ezzel? - itt mindenki a földhöz verné az ülepét örömében, ha más társadalmi problémák trendje is hasonló lenne az abortusz-trendhez... és mondjuk ötödannyi szegény lenne, mint 70-ben, ötödannyi alkoholista lenne, mint 70-ben, ötödannyi szívbeteg lenne, mit 70-ben, stb... de sajnos ez nem így van...

Szóval pont az abortusz-téma az, ami jó pályán van, talán most a többi fontos kérdést is hasonlóan jó pályára kellene tenni...

2013. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!