Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jobb? Nyomorban felneveln...

Mi a jobb? Nyomorban felnevelni a gyerekeket, vagy az abortusz? Otthon, nevelőszülők nem jöhetnek szóba, a megbélyegzés miatt.

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 14:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Attol fugg, kinek. A terhes nonek nyilvan az abortusz, a gyereknek az elet. De ilyen kerdest nem lehet feltenni, mert ebben csak es kizarolag az donthet jol, aki rakenyszerul. En, ha oda kerulnek, az abortuszt valasztanam - most, hogy nem vagyok ilyen helyzetben. Aztan lehet, hogy ha tenyleg teherbe esnek, meg a jozan gondolkodasomat is felulirnak az osztoneim.
2012. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
59%

Ha én lennék ebben a helyzetben, nálam abortusz ... Nem jó dolog nyomorban és nélkülözésben felnőni, a szülőnek pedig szívszaggató érzés lehet, mikor nem tudod megadni az alapvető dolgokat sem a gyerekednek. Van gyerekem tudom miről beszélek.


Egyik nagyon kedves ismerősünk amúgy 26 évesen elvetette a babáját pont ilyen okokból, most 48 éves, és nagyon sokszor emlegeti, h talán jobb lett volna ha megtartotta volna, most nem lenne ennyire egyedül. Már van lakása, egzisztenciája. Nehéz döntés ez.

2012. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%

"a gyereknek az elet"


Nem értek egyet. Nővérem egyszem lánya, ma már közel a harminchoz, de a mai napig a szemére hányja az anyjának, hogy minek szülte meg, bele a legnagyobb nyomorba. (egy soba-konyhás lakásban kucorognak ketten, gyakran nincs mit enniük, tényleg szó szerint nyomorognak)

2012. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Mi biztos nem vallalnank a gyereket ha nyomorba, kilatasok nelkul elnenk de ezt mindenki maga donti el.
2012. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%

Több tényező ismeretében talán könnyebben tudnék dönteni.

Egyik barátnőm elvette a babáját, mondván nyomorra nem szül (másfél szobás lakásuk van - saját, és mindketten dolgoznak - ha ez nyomor megeszem a kalapom). Tehát adott életkörülmények számítanak, lehetőségek, kilátások.


Amúgy egyetértek teljesen az elsővel. S igen, én sem tudom, hogy felülbírálnám-e önmagam, ha valóban ilyen helyzetbe kerülnék.


Amúgy inkább nevelőszülő mint nyomor vagy abortusz. Szerintem az utóbbi kettőnél nagyobb megbélyegzés! Tehát ezt sem értem, hogy miért gondolod úgy ahogy...

2012. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
27%
A védekezés nem jutott eszedbe?
2012. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Hát már az eddigi válaszokból is kiderül, hogy a "nyomor" kifejezést mindenki máshogy definiálja.

Ha valakinek van lakása, akkor az én nézetem szerint nem nyomorog.(Az már off, de ha egy közel 30 éves még mindig az anyjától függ, az is probléma, de nem az anya hibája...)


Szerintem sokkal fontosabb kérdés, hogy vágyik-e a nő a gyerekre, szereti-e? Mert lehetnek bármilyen lehetetlen körülmények (akár nyomor), ha szereti az anya a gyerekét, akkor bizony jó neki erre a világra jönni!

Ha kolonc lesz, akkor az nagyon szomorú helyzet.


És sajnos szomorú, hogy a "megbélyegzés miatt" egy valódi szempont, mert ha az illető tudott szerelmeskedni, akkor a gyerek lehetősége mindig benne van a pakliban, úgyhogy erre előbb kellett volna gondolnia, és nem felnőtt még az, aki mások véleményétől teszi magát függővé.

2012. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%

Abortusz. Megszakadna a szívem, ha látnám, h lyukas a cipője, de nem tudok másikat venni, h csúfolják miatta. Vagy ha látnám, h mennyire éhes és nincs otthon egy májkrém sem. Vagy ha látnéám, h egész nap a paplan alatt fekszik vacogva, mert nincs pénz fűtésre.

A nyomor nem egyenlő a tisztességes szegénységgel. Amikor nincs pénz új ruhára, hanem veszek a turkálóból használtat, ez nem nyomor. A nyomor az pl., amikor nem tudod megfürdetni a gyereket, mert nincs víz, elzárták, a gyerekeden meg érződik a mosdatlanság szaga , a suliban emiatt meg kiközösítik.


Ki szán ilyen sorsot a gyerekének?


kiakarna

2012. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

-kiakarna


Bocsi, ez valahogy benne maradt

2012. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

pl. az ilyen helyzeteket értem nyomor alatt:

[link]

[link]

[link]


nem rólam van szó.

általánosságban érdekelne a dolog.


ismerőseim közül azokat, akik nevelőintézetbe adták a gyerekeiket sokkal jobban megvetik (úgy, hogy azt nem kívánom senkinek), mint azokat, akiknek abortuszuk volt, emiatt írtam, hogy nem jöhet szóba a nevelőotthon, nevelőszülő.

2012. dec. 31. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!