Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz után bevállaltatok...

Abortusz után bevállaltatok még újabb babát a nehézségek ellenére?

Figyelt kérdés

Van egy óvodás gyermekünk.

Abortuszon estem át fél éve :-(

Mindez a párom viselkedése miatt döntöttem így, nincs nap, hogy ne gondolnék rá, arra a kis pöttyre amit utoljára még a műtét előtt láttam :-(

Senki se szóljon le, de lehetetlen helyzetbe kerültem, patthelyzet, munkába álltam, párom semmiben se támogatott, nem állt mellém, reggel ment el-késő estig dolgozott, mindent rám hagyott, a gyereknevelésben sem nagyon tudta? kivenni a részét, aztán az anyagiak, a szüleim se élnek örökké...a jobbik rossz mellett döntöttem...kibírhatatlan fájdalom, de muszáj volt megtennem.

Nap mint nap úgy élek, hogy összetört a szívem. Valahogy elveszettnek érzem magam, és úgy érzem pocsék anya vagyok a gyerekemmel szemben, pedig őt nagyon szeretem. Sokat kiabálok, dühöngök - legalább bevallom.

Néha azt gondolom, hogy újabb baba meggyógyítaná lelkem, tudván azt, lett volna még egy...más ha átesett ezen, hogy élte/éli meg a gyerek mellett a mindennapjait?


2013. jan. 2. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Nekem nem voltak nehézségeim az abortusz után, nem értem azok problémáit akiknek vannak - van két gyermekem, ha ez számít...
2013. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az első egy lelket ember...én bele halnék ha megölném a magzatom......de szerintem ne vállalj babát hisz azért vetteted el most,mert nem ment volna egyedül még egy gyerek.....
2013. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ. Ugyan annak az embernek szülöd aki miatt úgy döntöttél, hogy elveteted fél éve a picit?
2013. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem vagy egyedül,DE nem megoldás, ha újra terhes leszel. Idő kell, hogy feldolgozd, nem egy újabb baba.

Illetve megvolt annak az oka, hogy így döntöttél. Nem apa az olyan, aki egyedül hagy ilyen helyzetben. Az én férjem soha nem engedné, hogy elvetessem a gyermekünket, ő lenne a legboldogabb, ha a 4. baba csak úgy becsúszna...

2013. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt a babát, akit elvetettél, nem hozza vissza az újabb terhesség. Tudod, senkinek sem jó, ha egy meghalt helyett pótléknak születik. Én azt javasolnám, hogy gyászold el először az elvetetett babádat, és ha tiszta a lelket, akkor gondolkodj el rajta, hogy készen álltok-e már a babára.

Ha szeretnéd, segítek abban, hogyan tudd elgyászolni, és rendezni a dolgokat. Az jó, hogy le merted írni, ki merted mondani a jelenlegi érzéseidet. Sokan ezt sem teszik meg, és csak betegíti őket tovább belülről.

végül csak egy kíváncsi kérdés, nem muszáj rá válaszolni, nem tettél fel abortusz előtt is kérdést itt, hogy mit tegyél? Mert olyan ismerősek a körülményeid, amiket leírtál.

2013. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

"a jobbik rossz mellett döntöttem..."

Az abortusznál nincs rosszabb. Egy erkölcsileg fejlettebb társadalomban törvénybe iktatnák mint az emberölés minősített esetét. Ha nem tudod vagy nem akarod fölnevelni, add örökbe, de ne öld meg azt a kis életet. Most már persze mindegy... Vállalj gyereket, és a megölt magzatod helyett is szeresd őt.

2013. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!