Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kerlek adjatok tanacsot! Mit...

Kerlek adjatok tanacsot! Mit tegyek? Ketsegbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek a ferjemmel itt szuletett meg a kisfiunk is.

Senki segitsegem nem volt,egyedul csinaltam vegig a legnehezebb idoszakot.

Megegyeztunk a ferjemmel h augusztus vegen hazamegyunk,de jott ez a vilag valsag es eleg rosszul allunk anyagilag,muszaly maradnia dolgozni,de ugy volt h en megyek haza a fiunkkal mert a szuleim es a nagyszuleim is nagyon szeretnek latni.

Azt tudni kell h en nagyon nehezen szoktam meg itt kulfoldon,most mar megszoktam de nem szeretem.

Hetfon indulna a gepunk(a jegyet mar regebben megvettuk) de a ferjem kb 1 hete kezdte el mondogatni h maradjunk mi is itt a babaval.

Most mar mindent bevetett,szinte zsarol h ez anyagilag nagyon nem lenne jo ugyanis a fiunk itteni allampolgar es otthon nagyon sokba kerulne ha orvoshoz kel vinni,az oltasok stb..

Ezenkivul otthon nem lenne koltsegunk mert a szuleim ragaszkodtak ahoz h azt az idot amit naluk toltunk ok finanszirozhassak.

Most per napja nagyon bujik,kenyeztet.Nekem is faj a szivem h el kell valnunk egymastol de a szuleim mar nagyon varnak,berendeztek a babaszobat.Es mellesleg itt rengeteget voltam/vagyok egyedul es mar elegge kivagyok merulve testileg-lelkileg is,szuksegem van egy kis tarsasagra,pihenesre.

Ti mit tennetek a helyemben?


2009. aug. 26. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi időre jönnétek? A húgom is itthon volt a nyáron a picivel 1 hónapot egyedül, a férje később jött utána. Majd együtt mentek vissza.

Kicsit feltöltődött, társaságban volt, majdnem egyidősek a babáink, így sok közös programot terveztünk.

A férje persze hiányzott, de jó volt neki is kicsit nem egyedül lenni a babával.

Szerintem, ha nem nagyon hosszú időre jönnél mindenképp gyere.

2009. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól értem, mind ketten, Apa és Te is magyar állampolgárok vagytok. Ha hazajöttök, akkor kérheted a gyermek magyar állampolgárságának megállapítását az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumtól. Ha jól tudom, csak azt kell igazolnotok, hogy ti a szülei vagytok és magyar állampolgárok. Akkor automatikusan jár neki az egészségügyi ellátás.

Én megértem, hogy a párod nem akar egyedül maradni, de most rajtatok a sor. Épp eleget áldoztatok fel az Ő munkájáért. Légy erős, mond el neki, hogy így kevesebbet kell majd költenie és több pénz rakhat félre, így hamarabb hazajöhet. Ígérd meg, hogy ha akarja, akkor minden nap skypolsz vele. Biztosan nehéz lesz az elválás, de szükséged van rá. Később persze vissza is mehettek, ha úgy gondolod.

2009. aug. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Én biztos nem jönnék el a páromtól még 30 km-re sem nemhogy egy másik országba. De mindenki más. Én nem bírnám ki.
2009. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
55%

Én hazamennék meglátogatni a családot, velük töltenék egy hetet, kettőt, de aztán vissza a férjemhez. Mostmár ő is a családom és a gyermekem apja is, amit figyelembe kell vennem. Azt viszont neki is meg kell értenie, hogy a családoddal is szeretnél lenni egy kicsit, legalább két hetet. Nálunk ez így működik. Mi is külföldön vagyunk, de minden félévben hazamegyek, mert hiányzik a család, náha egy hétre különválunk, de ez még kibírható. Férjem tudja, hogy nekem fontos a családom és soha nem is tart vissza, pont ezért jövök mindig vissza hozzá, mert megértő és tudja, mikor kell elengedni egy kis időre. Ez mindenkinél más, de azért vannak közös tényezők is. Amit még nem szabad elfelejteni, hogy a szülőknek is meg kell érteniük, hogy már van egy különálló kis családod, és nem szakíthatod el a gyereket túl sok időre az apukájától, ahhoz hogy ismerje.

Véleményeket olvashatsz itt, de ezt neked kell eldöntened, te ismered a kapcsolatotokat. Remélem, hogy sikerül megoldanod.

2009. aug. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.Igen,mindkettem magyar allampolgarok vagyunk.Ezt probalom magyarazni a ferjemnek is de nem sok sikerrel:(

Annyira kivagyok mar testileg-lelkileg h szuksegem lenne pihenesre de ezt se akarja felfogni mondvan mas is vegig csinalta egyedul.

Es igen,nem maranek sokat otthon,csak egy kis idot.

2009. aug. 27. 02:25
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Mindenképp hazajönnék a helyedben, mert erre van szükséged. Ha nem jössz haza, előbb-utóbb dühös leszel a férjedre, amiért nem engedett, amiért zsarolt, ezt ő sm akarhatja. Márpedig meg kell értenie, hogy egy kisbabás anyát nagyon meg tud terhelni az, hogy egyedül kell végigcsinálnia a dolgokat, hogy nincs segítsége. És a babádnak is jó lesz egy kicsit, hogy mások is szeretgetik.
2009. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is hazajönnék és azt gondolom, hogy a párod nagyon önző. Nem akarlak megbántani, ez az én véleményem. Annak a gyerkőcnek nem csak anyja és apja van, van mamája, papája és még sok rokona, akik szeretnék látni. Én is voltam külföldön 1 évet a párommal, tudom, hogy nagyon nehéz, főleg lelkileg. A család, barátok hiánya. Nekünk még baba sem volt, ami megnehezítette volna a helyzetünket. Ti végleg ott is szeretnétek maradni, vagy csak pénz gyűjtés miatt vagytok kint? Már csak azért kérdezem, mert ha nem is szeretsz ott élni, akkor hogy képzeled el a jövődet?
2009. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Attól függ, kit mennyire szeretsz. Én imádom a férjem, a világ végére is utánamennék, és túl önző lennék ahhoz, hogy bevalljam, hogy nem bírom egyedül a babával. Én nem hagynám őt ott egyedül, idegenben, ez tuti. Fel sem merült volna bennünk, hogy bármennyi időre is szétváljunk. Az ő babája, hogyan tudnám megfosztani attól, hogy nap mint nap láthassa az édes kicsi babájának a mosolyát? A nagyszülők várjanak sorukra


De te döntesz, ez az én véleményem

2009. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

11:37-esnek:Penz gyujtes celjabol vagyunk itt kint,tehat nem veglegesen szeretnenk kint maradni.Csak szeretnenk torleszteni az adossagokat es osszegyujteni egy hazra valot.

Tegnap voltunk ugyvednel es be fogunk adni egy olyan papirt(munkavallalasi)ami miatt egy ideig nem mehetnenk haza.Ferjem nem szeretne feketen dolgozni ami ugye ertheto is.Most szeretnem kihasznalni az alkalmat mert kitudja h mikor lathatom ujbol a csaladomat(8 tesom van es meg elnek a nagyszuleim is).

Utolso valaszolo:

Nagyon nincs igazad!Ez nem azon mulik h ki mennyire szeret-nem szeret.Ennyi erovel a ferjem se szeret engem mert mult nyaron 3 honapig kulfoldon dolgozott en meg addig otthon voltam.Hidd el h nekem se konnyu de lehet h evekig nem lathatom a csaladomat es ok se a babat.


Ja,azota o is azt mondja h menjek mert latja h szuksegem van egy kis pihenesre.1,5 honapot leszunk otthon.Es tudunk majd skypolni:)

2009. aug. 28. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!