Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha mennél karácso...

Mit szólnál, ha mennél karácsonyra anyósodékhoz, de nemhogy ajándék semmi nincs a gyerekeknek, még karácsonyfa sincs?

Figyelt kérdés
van pénzük, tehát az nem indok.
2013. jan. 4. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem szólnék semmit. Zsidóknál és muszlimoknál sincs általában karácsonyfa. Nem kötelező ünnepelni karácsonyt, ajándékozni meg pláne nem.
2013. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Úgy ledöbbennék, hogy szóhoz sem jutnék. Komolyan.
2013. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát én is néztem, főleg mert megláttam a szobában a műfenyőt egy dobozban, eddig minden évben volt fa és aji is.

Most hogy tudták, hogy a lányuk nem jön, nem volt fontos a karácsony:(

2013. jan. 4. 14:03
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Semmit nem szólnék.Egy gyerek nem "vár el" ilyen dolgokat.Nekem meg nem fontos a karácsonyfa,és az ajandék.Persze itthon volt/van fánk meg a gyerekek is kaptak ajandékot.
2013. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ja és magyarázkodtak a gyerekeknek, hogy ide nem jött a jézuska, menjenek az...
2013. jan. 4. 14:03
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Diszkréten (hogy a gyerekek ne hallják) megkérdezném tőlük, hogy van-e valami probléma. Ha azt mondanák, hogy nincs, miért?, akkor megjegyezném, hogy "csak mert karácsony van, és a gyerekek igazán kaphattak volna valamit a nagyszüleiktől. A beszélgetés a reakciójuktól függően zajlana tovább. De erős a gyanúm, hogy valami sértődés lehet a dolgok mögött, főleg az az addigi karácsonyok a szokásos módon zajlottak.
2013. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk jött az anyósom, ő sem hozott semmi ajándékot... nem nagyon köszönti a gyerekeinket...(sőt, most még a fiának a szülinapját is elfelejtette) Bár jönni is kb 3-4 alkalommal jön egy évben... (pedig szeretjük, várjuk) ő ilyen... pénze neki is van, ideje is mert nyugdíjas...
2013. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nem egyszerű a viszonyunk velük, de bocsánat, erről a gyerekek nem tehetnek....
2013. jan. 4. 14:07
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

èn a fára tuti rákérdeztem volna. habár minket anyósommal elválaszt 500 km-er de még is havonta 1-2x telefonálunk így ezeket megbeszéljük. így ha baja van (és az utobbi idöben volt a munkahelyén, munkát is változtatott) elmondja nekem.

ajándékra nem kérdeztem volna rá, mert az más, de fát maguk miatt is állíthattak volna.

2013. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Úristen, ilyeneket olvasva nekiállok, és imába foglalom anyósom nevét! Mégiscsak jó asszony, nálunk volt ajándék :-)


Hihetetlen, hogy egyesek megtartják a karácsonyt, de ajándék, karácsonyfa ne legyen. Nem a pénzről van itt szó, hanem taplóságról.

Az biztos, hogy többet nem mennék oda! (karácsonyra legalábbis)

2013. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!