Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba születésekor nem lesz...

A baba születésekor nem lesz állandó lakcímem (lakóhelyem) csak tartózkodási címem. Hogyan oldjam meg az ezzel kapcsolatos problémákat?

Figyelt kérdés

Ma voltam az anyakönyvi hivatalba és az ügyintéző mondta hogy ez így nem lesz jó mert a baba hivatalos papírjai mind az állandó lakcímre mennének és ha ez nem lesz meg a születéséig gondban leszünk.

De nem tudom mit tehetnénk a szüleim házát 2 éve elvitte a bank így megszűnt az állandó lakcímem. A párommal albérletben lakunk 5 éve és ide nem engedik meg hogy állandóra bejelentkezzek.

Valakinek ezzel kapcsolatban ha van tapasztalata akkor kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm!


2013. jan. 4. 23:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ha jól értelmezem a távolság nem akadály, én abban a hitben voltam hogy mindenféleképpen a közelben kell keresnünk olyan lakást ahol állandó lakcím bejelentése lehetséges.

Akkor például ha nagyszülőkhöz megy a gyerek papírja és azokon a nagyszülők lakta cím szerepel nem oda fog tartozni a gyerekorvoshoz, vagy körzeti védőnőhöz?

Mert végül is ez okozná a problémát!

2013. jan. 5. 15:55
 12/12 anonim ***** válasza:

2-es és 5-ös vagyok.:)

A kislányom 2010-ben született nem tudom azóta változott e valami,de mint írtam mi is 300km-re laktunk otthonról! Soha semmi probléma nem volt a lakcím miatt sehol!!!

A gyerekorvoshoz,a háziorvoshoz és a védőnőhöz is oda jártam,ahová tartoztam az albérlet helye szerint!

2013. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!