Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek semmi segítsége sincs...

Akinek semmi segítsége sincs a pici baba mellett (max. néha a sokat dolgozó párja), hogy kerekedik felül az állandó fáradtságon, és milyen a napirendje? Meg tud oldani mindent?

Figyelt kérdés
2008. okt. 9. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 gyerekem van, 6 éves a lányom, és 9 hónapos a fiam. Mikor újszülött volt a kisfiam, azt csináltam, hogy nappal is lefeküdtem mikor ő aludt. Szerencsére elég kiszámítható volt, mert 3 óránként kelt, így egy alvás alatt főztem, takarítottam,aztán következőnél lefeküdtem. Talán 2-3 olyan nap volt mikor nem volt főtt kaja, de egyébként minden nap, mert a férjem azt viszi munkába, így kellett. Általában olyanokat főzök amik gyorsan kész vannak, könnyen elkészíthetők.

Persze velem is előfordult, hogy fáradt voltam(főleg a hasfájós időszakban), ez természetes! De szerintem meg lehet oldani a dolgokat, ha meg néha kicsit "szalad a lakás", az sem baj egy kisbaba mellett előfordul.

Sok sikert.

2008. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én gatlastalanul megprobalom a hazimunka egy reszet atpasszolni a paromnak.. probalom mar most, mig csak terhes vagyok szoktatni, hogy bizony nem varja minden nap meleg kaja (ezt gyorsan megszokta relative), hogy maga utan mosogasson el (ezt nem :S), és hogy a nagybevasarlokat bizony majd neki kell intezni, sot a kicsit is, de ez is nagyon furcsa neki, mert ugye bavasarolni is tudni kell.

szóval probalom fokozatosan szoktatni, nehezen megy, de remelem, mire meglesz a baba, mar menni fog.

tudom, nem szep dolog a parunkra pakolni, amikor egesz nap dolgozik, de en sem tudok jobbat, és muszaj lesz.

terhesen tapasztalom az elojeleit.

ki kell szelektalni, ami nem fér be.. :(

nehéz

2008. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem sincs segítségem. Igaz anyósom nagyon közel lakik de nem szokott segíteni. Szerinte mivel most szültem a második babát nekem már nem kell segítség. Ott kezdem, a párommal nemtudom mikor voltunk együtt moziban vagy bárhol kettesben. Én is állandóan fáradt vagyok. A pici kb. egy órája aludt el, de én annyira fáradt vagyok, hogy már aludni sem tudok. Pedig most kihasználhattam volna az alkalmat. Reggel keltem a nagyobbat, előkészítem az oviba, majd a kisebbet keltem(mert nem hagyhatom itthon), a kisebbet szoptatom és sietünk az oviba. Azt vettem észre, hogy magamat kezdtem elhanyagolni. A magamra szánt időn spórolok(ami nem jó és most már ezen változtatni próbálok). Amin megtudok még "spórolni" az, hogy nem vasalom a picur ruháit. Külön mosom ki és kiteszem a napra száradni. A pici most már 4 hónapos és átalussza gyakran az éjszakát. Ennyivel is könyebb a dolgom. Gyorsan elkészíthető ételeket főzök. Sütemények közül is csak bögrés sütiket sütök. Ha pedig nagyon fáradt ideges vagyok akkor énekelek. Ezzel a felgyülemlett feszültséget ami bennem van nem a gyerekeken töltöm ki, a gyerekek meg élvezik az éneklést. Előre nem szoktam tervezni.
2008. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza volt az előttem szolóknak gyorsan elkészítendő ételeket kell főzni. Nekem sincs a férjemen kivül segítségem . A napirendem annyiban más hogy probálok csak csak egy két doldot betervezni a főzésen kivül ilyenkor sikerélmény ha még másra is futja az időmből.

Nem érzek állandó fáradtságot. Van amikor egy dolgot el kell halasztani vagy hosszabb ideig tart megcsinálni mert felébredt a Baba, nyűgös stb..

Nekem ezt volt egy kicsit nehéz megszokni.

Szerintem mindent meg tudok oldani mindent(pedig igazi

hendikeppel indultam az életben mozgássérült vagyok.)

2008. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress valami jó menzát a környéketeken, ha onnan viszel kaját magadnak és a párodnak, akkor a főzéssel eltöltött időt megspórolod, az ennivalóért meg sétaközben beugrasz.

A takarítást meg a párommal mindig együtt csináljuk, így viszonylag gyorsan megvan. Pihenésképpen meg felváltva figyelünk a babóra. És igen, Te is pihenj egyet, amikor a pici is alszik.

2008. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én általában 2 napra fozok, szerencsére a férjem elfogadja:) amikor nem fozok, akkor takaritás-mosás-vasalás, ilyesmi.Amikor meg nagyon kimerult vagyok már, akkor általában a házimunkát hanyagolom, és míg a kicsi alszik, pihenek picit én is. De a menzás kaja sem rossz otlet, ahogy az elottem szoló említette. Hétvégén néha befogom a páromat is, "apás délután" alatt végzem a dolgom, ez igy mindhármunknak jo:)
2008. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem, én is megbirkózom ezzel. :)
2008. okt. 10. 10:10
 8/8 Abíság ***** válasza:

Szia!

A fiammal egyedül voltam,apuka lelépett a terhesség első hónapjaiban.Igazság szerint,amikor a fiam aludt akkor én is!Általában előbb keltem fel mint ő,így kihasználva az időt, vezettem a háztartást.Persze nem mindig tudtam egy munkafolyamatot befejezni,de nem érdekelt.A fontossági sorrendben a fiam volt az első a többi ráért.Úgysem csinálta meg helyettem senki.Ne aggódj,minden ki fog alakulni idővel.Sok sikert!

2016. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!