Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért híznak el a kismamák a...

Mért híznak el a kismamák a terhesség alatt és után? ( betegséget kivéve)

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 12:59
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nem féltik a saját maguk és a babájuk egészségét? Nem érzik, hogy mennyit szabad enni? Nem zavarja őket, vagy nem félnek, hogy a párjuk kiábrándul belőlük?
2009. aug. 27. 13:03
 2/22 anonim válasza:
68%
buta vagy. a szülés egy ilyen dolog. nemszámít a szépség meg ezek. jah h te egy kikúrt világban élsz ahol a 5 gyerekes anyukának is úgy kell kinéznie meg viselkednie mintha a a pléjboj naptárról másztak le, az nembaj. terhesen futni kell meg sokat mozogni meg valami komoly diétát is felállítani mx 500 kcal azt jóvan...vagy mit szeretnél hallani ? :D
2009. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nagyon is meghiztam a terhesség után viszont terhesség alatt nem :) ,szoptatok,és a mai napig nem értem miért híztam meg,pedig ugyan úgy eszem mint terhesség előtt,és a kilók mégis csak úgy jönnek föl,nem vagyok magammal megelégedve,de amíg szoptatok nem akarok nagyon változtatni az étrendemen,mert akkor a picijén is változtatok :)

Attól nem félek hogy a párom azért hagyna el mert meghíztam,ő nem a testemért szeret,elvégre gyereket szültem neki,jobban fél ő attól,hogy én hagyom őt el :)

De én tudom,hogy amint vége a szoptatásnak egy drasztikus fogyókúrába kezdek és nem csak a párom miatt,hanem inkább magam miatt!

2009. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesség előtt intenzíven tornáztam. Aztán veszélyeztetett terhes lettem, nem mozoghattam, most meg 8 hónapos kisfiam mellett nem nagyon tudok tornázni. Talán majd, ha önállóaan megy. A szervezetemnek pedig nagyon kéne. 15 kg van rajtam. :(

Ja, és a szoptatás kárára sem szeretnék tornázni.

A férjem meg van olyan inteligens, hogy belássa, most másról szólnak a dolgok, és van olyan türelmes, hogy ad nekem néhány hónapot, hogy lefogyjak. Nem hiszem, hogy annyira felületes a 12 éves kapcsolatunk, hogy ne bírná ki ezt a pár hónapos duciságot. :))

2009. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az én férjemnek is intelligensebb annál, minthogy a súlyfeleslegem miatt ábrándulna ki belőlem. Engem iszonyatosan zavar (szoptatás alatt is repülnek a kilók rám), ő meg jobban szeret mint valaha. Egyébként meg van a véleményem az olyan férfiakról, akik azt várják, hogy a feleségük kipottyantotta gyereket, nosza vissza a régi alakját, különben más utakra téved.
2009. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én már szültem,szoptattam is, és semmit se sportolok, mégis visszanyertem az alakomat olyan 9 -10 hónap alatt.Fogynom nem nagyon kellett, inkább csak visszarendeződni az eredeti állapotba.

Én azért kérdeztem, mert látom, hogy itt sok mindenkinek lelki gondot okoznak a fölös kilók.De miért nem próbálják meg megelőzni?

2009. aug. 27. 13:17
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a hormonális változások is okozhatják. Rajtam eleve volt + 10 kiló, most 18 hetes vagyok, és 60 dkg-t hiztam eddig, de én nem is nagyon tudok enni. Rám jó hatással van a terhesség, másnál lehet, hogy pont forditva van.
2009. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az, honnan tudod, hogy nem próbálták megelőzni? Én még csak a terhességem elején járok, de már most a hideg futkos a hátamon az olyan okostóni anyukáktól, mint te, akik látnak egy hasat, egy hurkát, egy üvöltő gyereket, és már megvan a véleményük, elméletük, ítéletük.

Engem az érdekel, hogy ha te tettél ellene, és az alkatod is szerencsés, miért érdekel, máson miért maradnak meg, miért jönnek fel a pluszkilók?

2009. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, te szerencsés alkat vagy. De azért ne gondold, hogy az elhízott kismamák kizárólag a zabálástól kövérek! Veszélyeztetett terhesként rögtön az elején otthon kellett maradnom, minimál mozgás mellett. Szerinted? Olyan mh után, ahol naponta 10-szer mentem föl-le a 3 emeletre. És nem mindenki olyan szerencsés, hogy magától lemennek róla a fölösleges kilók.
2009. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Amikor terhes lettem, olyan átlagos alakom volt, nem voltam se duci, se nagyon vékony. De azért nyugodtan viselhettem olyan cuccot, amiből kint volt a hasam, meg ilyenek, szóval egész jó alakom volt. Az első három hónapban még fogytam is, mert nem volt étvágyam. Aztán végig megfelelően gyarapodott a súlyom, kivéve az utolsó három hónapban, akkor kezdtem hízni. Az egyik ok az volt, hogy állandóan szomjas voltam, de valamiért nem kívántam a vizet, íztelennek éreztem (pedig amúgy mindig vizet szoktam inni, nálunk nem divat az egész napos üdítőzés), ezért napi 2-3 liter jegesteát is megittam. Ugye tele van cukorral. A másik, hogy unatkoztam, mert nem dolgozhattam, unalmamban állandóan főztem, mondjuk ez tök jó is volt, mert megtanultam nagyon bonyolult kajákat is megcsinálni, csak hát persze ezeket meg is kellett enni. Ezen kívül nem is nagyon vettem észre, hogy híztam, mert nem láttam, meddig tart a pocak, és honnan kezdődik a zsír. Persze anyukám mindig mondta, hogy lányom, ne egyél unalmadban, meg hogy majd nem lesznek jók rám a ruháim, de persze nem hallgattam rá. Csodálkoztam is, hogy szülés után 15 kilóval lettem több, mint régen voltam. 2 év alatt sikerült csak megszabadulnom tőle, de sajnos ez már nem úgy oszlik el rajtam, ezért még 5 kilót le kéne adnom (nagyon dolgozom rajta). Az biztos, hogy a következő babánál (ha lesz) jobban fogok figyelni arra, hogy mit és mennyit eszem.
2009. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!