Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Petefészekcisztának milyen...

Petefészekcisztának milyen jelei vannak? Fájdalom, rendszertelen mensi vagy mik?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat.
2013. jan. 8. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Petefészek cisztákból rengeteg féle van. Ezt így nehéz lenne megmondani. Orvosi diagnózis kell hozzá. Van, ami egy nagyobb, van sok apró, van csokiciszta (és tudom, hogy van még 10 másik, csak ezekről hallani a legtöbbet). Szóval több infó kell a pontosabb válaszhoz.
2013. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a bal petefészkemben van sok kis apró ciszta. Nekem annyi tünetem van, hogy amikor abban a petefészkemben érik meg a petesejt, késik a menzeszem néhány napot, és olyankor érzem, hogy "van" petefészkem, szurkál, görcsölget.

A másik hónapban nem érzek semmit, megjön, elmúlik, ennyi.

2013. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem semmi tünete nem volt, hogy petefészek cisztám van. Sajnos volt egy autóbalesetünk, akkor csináltak hasi uh-ot és akkor derült ki, hogy ott a ciszta. 8,5x8,5 cm-es, nem kicsi. Elmentem a nődokihoz (kb. 2-3 hónap múlva), aki megultrahangozott, de addigra eltűnt a cisztám. Azt mondta van ilyen, hogy felszívódik.

Ez még jóval a terhesség előtt volt, és szerencsére azóta sem alakult ki újabb ciszta. Ha nincs a baleset, valószínű sohasem tudtam volna meg, hogy petefészek cisztám van/volt.

2013. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. 2hóanpos closti kúra első hónapjában vagyok és miután az orvos modnta, h van esély cisztásodásra, kicsit paranoid lettem:D

A jobb petefészkem félidő körül szurkált, de remélem csak az intenzívebb peteérés miatt.

Köszi még egyszer mindenkinek :)

2013. jan. 8. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!