Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első babás szülésnél...

Az első babás szülésnél nagyobb eséllyel fordul elő a hüvely fal és a méhnyak repedése mint a többedik szülésnél?

Figyelt kérdés
Első babámat várom,és nagyon félek attól,hogy majd kívül-belül repedni fogok!!Az első babánál nagyobb %-ban fordul elő??
2012. nov. 28. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A szülésznőm szerint igen :(

Már a szülést követő napon bejött megnézni, és akkor beszélgettünk, hogy olyan gáz, hogy belül is varrogatni kellett, és azt mondta, hogy első szülőknél nagyon gyakori, úgyhogy ne fogjam fel olyan nagy tragédiaként...

2012. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

igen, nagyobb az esélye, de intim tornával sokat javíthatsz az esélyeiden!


Bátorság!

2012. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a másodiknál volt!

mondjuk gátvédelemmel akartuk...a feje ki is jött:) Pedig az is 37-es volt


De a mellkaskörfogata (ritka nagyonhogy nagyobb) 38-asvolt,és a két kis keze az arca mellett volt!


Szóval a feje megszületett gátvédelemmel, a testévelpedig végigrepedta hüvelyem,és icipicit agátamis (a régi metszésmellett)


4100 volt a csemeteés 58cm!


De éngyorsabban gyógyultam ebbőlmintazelsővel a gátmetszésből!

2012. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nem akarok gátvédelmet,én szeretném a gátmetszést pontosan ezért,hogy ne repedjek-szakadjak,hanem inkább vágjanak és hátha akkor majd kifér anélkül,hogy repednék és szakadnék!!
2012. nov. 28. 23:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is első babás vagyok, és pont ettől félek mint te, de reménykedek,hogy az orvosom tudja majd hogy mit csinál. Illetve gondolom pont ezért van a gátmetszés,nem?

Én is félek:(

2012. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem jobb volt mikor repedtem :)

Mármint azzalsemmi bajom (fél évevolt)!

3 éve születetta nagyomamikorisgátmetszés volt,na az a mainapig fáj:(


Énjobban szeretem ha természet rendezi,és a repedésnemfájt:(

2012. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt gátmetszésem, és mégis végig repedt a hüvelyfalam. Nagyon gyorsan jött a kisfiam, 3tolás után kint is volt, és 3950g valamint 56cm volt. Most várjuk a másodikat, de most is azt mondom hogy ha a második szülésem is olyan lesz mint az első, akkor nincs okom panaszra!
2012. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Hát nekem volt gátmetszésem is, repedt a méhszáj, hüvely is, de azt kell, hogy mondjam, hogy a belső varrások nem fájtak annyira, mint a gáton, ez vonatkozik magára a varrásra és a gyógyulásra is!

Szóval a gátmetszésnek nagyon kevés köze van ahhoz, hogy reped-e belül valaki. Egyébként nekem is nagy babám született 4150 g és 58 cm. :)

2012. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én inkább azt mondom,hogy vágjanak,mert a repedést nehezebben lehet összevarrni meg sztem az nehezebben is gyógyul.Én inkább jobban szeretnék egy szabályos egyenes vágást,mint az össze-vissza való repedést.Sztem a szabályos vágás könnyebben gyógyul és azután nem fáj annyira az első együttlét mint a repedés után.Legalább is én így gondolom.

Hát majd eldől,hogy belül is kell-e majd varrni vagy csak kívül.Úgy is úgy lesz ahogy lesz.Majd szüléskor eldől.De hiába félek ettől,én már nagyon várom,hogy itt legyen a kis porontyom :)

2012. nov. 29. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Így is van, csak egészségesen jöjjön a világra a kicsi kincsed, úgyis feledteti a szülés kínjait! :)


Könnyű szülést és jó egészséget nektek! :)

2012. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!