Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Februárban kezdenénk a bölcsit...

Februárban kezdenénk a bölcsit, de 2 napja szólt a főnököm, hogy sorry, mégsem tudnak visszavenni. Ezesetben a bölcsit sem kezdhetjük el és GYES-re sem kérhetem át magam GYED-ről?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, ha nincs melója az anyukának, nem járhat bölcsibe sem a gyerek... Alternatív megoldás lehet, hogy ha mondjuk az apuka menne el papíron GYES-re? (neki van most melója...)

Én pedig keresek SOS valamit. Addig pedig lennék munkanélkülin.. Vagy lehetek simán csak GYES-en, a gyerek jár a bölcsibe, s reméljük, hogy hamar lesz újra melóm...

?? Teljesen össze vagyok zavarodva már... :(


2013. jan. 9. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.Igen sajnos akkor nem viheted bölcsibe ha nincs munkahelyed . :-(((
2013. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha már felvették a bölcsibe, nem hiszem, hogy kitennék. Én ismerek olyan anyukát, aki gyeden van és a nagyobb gyereke bölcsis (bár ők protekciósak). Ha a párod megy el gyesre, akkor csak heti 30 órát dolgozhat. Mivel neked sincs munkád, nem hiszem, hogy neki kellene gyesre mennie, hogy korlátozzák a munkaidejét. Esetleg a nagymama elmehet gyesre , te pedig akkor el tudsz menni munkanélkülire. Vagy elmész munkanélkülire, ami 3 hónap és ha az alatt se találsz munkát, akkor még mehetsz gyesre. Én vinném a gyereket bölcsibe, gondolom mikor beírattad, akkor vittél munkáltatóit. Bárkivel előfordulhat, hogy elveszti a munkáját. Bár tuti belekötnek, mert nincs munkád.
2013. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kislányoat is felvették a bölcsibe (2010),a beíratáshoz kellett papír a munkahelyemről,és bölcsi kezdéskor.Amikor kezdődött a bölcsi a munkahelyem elkezdett szórakozni,hogy mégsem vesznek vissza.Akkor megkérdeztem a gondozót,hogy akkor most nem is járhatunk,meg voltam ijedve,hogy találok úgy melót ha nem járhat.Azt mondta a gondozóhogy ha már egyszer bekerült a rendszerbe nem tehetik ki.De ez lehet,hogy helyenként változó,és vezetőtől függ.(Budapesti bölcsi)
2013. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kértek újra munkáltatói igazolást amikor elkezdett járni a gyerkőc bölcsibe. Ha nálatok nem kérnek, akkor ne valld be, hogy nem ettek vissza, állásinterjúra nehéz gyerekkel menni :S. Ha esetleg mégis kérnek, akkor valld be és kérj haladékot.

Gyes-re mehetsz 3 éves koráig a gyereknek. A párod nem mehet GYES-re, ha 8 órás melója van.

2013. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A férjem minimálra van bejelentve, mellé zsebbe kap még bért, igy szerintem nem lenne gond átkérni őt 6 órába, sőt, a munkáltató talán még örülne is, hogy kevesebbet kell utána fizetnie, a mostani szumma bérét pedig úgyis megkapná..

Persze ezt csak mi gondoljuk most igy, megkell őket is kérdezni.


Ami a nagymamát illeti, én úgy tudom, hogy ha ő lenne GYES-en, akkor méginkább nem lehetne bölcsis a gyerek, mert a mama nyugdíjas, otthon van, kvázi a gyerek is vele lehet...


Ha tegyük fel nem találok 3 hónap alatt sem melót, miért mehetnék vissza GYES-re? Ezt nem értem...


Beiratni még korábban voltunk, akkor csak arról kértek munkáltatóit, hogy visszavárnak. Ez akkor meg is volt..

Nem tudom, hogy ez elég-e? Illetve ha friss és tényleges munkáltatóit kérnének, akkor lehet, hogy azt csinálnám, hogy visszakérem magam állományba, letelik a 30 nap védelmi idő, eközben kérek munkáltatóit, 30 nap után kirúgnak, kifizetnek (jár végkielégítás is némi), a bölcsiben pedig nem hírdetem, hogy már nincs (vagy még nincs) melóm... Szerintetek ez járható út lehet?

2013. jan. 9. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kellett ilyen papír. Kellett egy papír, hogy anyuka ugyan csak alkalmilag, de elmegy dolgozni, ezt alá kellet írni a szülőnek, és kész, mehetett. Engem se vettek vissza, megcsináltam ezt a nyilatkozatot, mert egy munkát beígértek, így elkezdtük a beszokást. Sajnos a munka nem jött végül össze, én itthon sunyiba számítógépről dolgozok,

a bölcsibe meg úgy tudják, hogy alaktanként szoktam. Ami igaz is, csak hát nem hivatalosan. Azt azért hozzáteszem, hogy heti 3szor megy csak a lányom, és 9-fél 12-ig van, csak hogy ne szokjon el.

Ha lesz munka, így már nem kell újra kezdeni ezt.

De több Anyuka is így adta be a gyereket, hogy ősszel mentek pl szüretelni, és azóta is jár a gyerkőce.

2013. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyes a gyerek 3 éves koráig jár, ha mellette max heti 30 órát dolgozol. Tehát lehet bölcsis a gyerek, hisz hogy dolgoznál heti 30 órát ha rá vigyáznál. Így igényelheted a gyest, ha már lejárt a munkanélkülid.
2013. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam most kezdte januárban a bölcsit. Nem kértek semmilyen igazolást a munkahelyemről, (ami nekem is furcsa volt) megkérdezték, hogy fogok-e dolgozni, és meg mondtam, hogy igen, csak előbb be kell szoktatnom a gyereket a bölcsibe. Azt mondták oké. Most szokunk be, és meg aktívan keresek munkát, mivel az előző helyemre nem szeretnék vissza menni.
2013. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lejár a 3 hónap munkanélkülid és a gyereked még nem töltötte be a 3 évet, akkor igényelhetsz gyest, mivel a gyerek 3 éves koráig jár. Mellette heti 30 órát dolgozhatsz, de ha nem dolgozol, akkor is kaphatsz gyest. Attól, hogy elmész munkanélkülire, annak lejárta után nyugodtan igényelhetsz gyest.
2013. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!