Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem szoktatok irigyek...

Ti nem szoktatok irigyek lenni, ha a ti gyereketekkel egyidős gyerek már több mindent tud, mint a tiétek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem. A gyerekek nem egyformák. Lehet, hogy az egyik korábban áll fel, a másik meg korábban kezd el beszélni, és amelyik meg mindent később csinál, lehet, hogy sokkal okosabb lesz, mint a többi. Én nagy ívben teszek arra, hogy kinek a gyereke mit tud. Úgyis minden szülő elfogult, és túloz.
2013. jan. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem. Nem attól lesz belőle sikeres ember, hogy 1-2 hónappal előbb fordult hasra :)

Kicsinyes dolog ilyesmikkel versenyeztetni a babákat.

2013. jan. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, irigy nem szoktam lenni. Én inkább elbizonytalanodom, pedig nem kéne, hiszen a fiam mozgásfejlődése tényleg nagyon káprázatos (már ne haragudjatok, nem dicsekvésből mondom, csak hozzátartozik a dologhoz) és mégis kétségek gyötörnek amikor látom itt gyakorin mondjuk, hogy más 14 hónapos gyerek már önállóan eszik, meg tud már tőmondatokban beszélni, mindent megmutat és minden utasítást végrehajt. Az én fiam meg "csak" a mozgásban tart elől, egy-két szót tud mondani és csak a lámpát tudja megmutatni meg az állatkái szemét és orrát. Ja meg kérésre nekem dobja a labdát, de ennyi. Más gyerek meg már Radnóti verseket szaval... :/
2013. jan. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem nem szoktam,pláne tisztában vagyok azzal,hogy a lányok általában hamarabb lesznek szobatiszták,hamarabb kezdenek el beszélni,és azzal is,hogy minden gyerek másként fejlődik.Inkább az zavar ha leírom mit csinál a fiam és rögtön leszólnak,hogy elfogult vagyok,csak kitalálom biztosan hazudok,nem tudom mi okom lenne rá.Pl a bölcsiben fiam csoportjában van,egy 23 hónapos kisfiú,és egy szintén ennyi idős kislány,nos a kislány már szeptemberben gyönyörűen beszélt rövid mondatokban,még a kisfiú egy szót sem mond,fiam 20 hónaposan mindent ismétel és tő mondatokban beszél,viszont a szobatisztaságnál ott tartunk,hogy szól ha tele a pelus,és időnként kéri hogy felülhessen a wcre,lehet nem szobatiszta de másban előrébb van,mint a kislány.Még sem vagyok irigy vagy nem mérgelődöm,hogy bezzeg a kislány itt tart,de a 23 hónapos kisfiú anyja sajnálkozik minden alkalommal mikor találkozunk,hogy a fia egy szót sem mond,pedig hát azzal sincsen gond.
2013. jan. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van, és még ők is olyan óriási különbséggel fejlődnek, pedig testvérek, megtanultam, hogy nincs két egyforma gyerek. Pl. a nagyobbik fiam 2 éves koráig meg sem szólalt, a kisebbik meg már 10 hónaposan folyékonyan szövegelt, na bumm. Sokminden számít a fejlődésükben, milyen környezeti ingerek érik őket, milyen a személyiségük. Irigykedni nem szoktam, dicsekedni sem, szerintem a legjobb, amit egy anya tehet, hogy minél többet törődik a gyermekével, és próbálja neki biztosítani azokat a feltételeket, amelyektől maximálisan fejlődhet a maga tempójában.
2013. jan. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezért van ennyi irigy anyuka...

NEM,egyáltalán nem.

rég rossz,ha egymás gyerekeit hasonlítgatjuk össze.Ha ennyire zavar (amit egyébként abszolút nem is értek),fejleszd.Bár ha a babád ritmusa adott,akkor tök mindegy mit akarsz te.

Én nagy ívben tojok rá,hogy kinek mit tud és hogy hol tart az enyém.Boldog,kiegyensúlyozott baba és ez a lényeg!

2013. jan. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem , nem szoktam!

Minden baba más és más . Én else bizonytalanodok ilyenko , mind a 3 gyerköcöm máshogyan fejlődik . Engem nem érdekel , hogy melyik baba mit hogyan csinál . Ha annyira érdekel, hogy melyik baba hol tart akkor fejlesz a babádat .

2013. jan. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Soha nem voltam irigy arra, hogy kinek mit tud a gyereke. Esetleg akkor irigykedem egy kicsit, amikor hallom, hogy már néhány hetes kora óta simán átalussza az éjszakákat. Az én 1 éves fiam pedig még mindig nem. Szinte soha. Szóval ezt az egyet azért nagyon szeretném....
2013. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rossz szót használtam talán. Az elbizonytalanodás valóban jobb szó rá. Csak olvastam egy fórumot, ahol a 15 hónapos gyerek már két szót mond egymás után. Az enyém meg még nem is nagyon mond szavakat. Aztán ilyenkor azon gondolkodom, hogy ez vajon függ-e attól, hogy én mennyit beszélek hozzá.
2013. jan. 12. 11:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Valahol hozzászóltam én is a kérdéshez már.

Hát az "elbizonytalanodás" és "irigység" között hatalmas különbség van; nagyon nem mindegy melyiket használjuk!!!

2013. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!