Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kreatívkodtok, készítetek...

Mit kreatívkodtok, készítetek 4 éves gyereketekkel így karácsonyt, télapót várva?

Figyelt kérdés
Minden ötletet szívesen vennénk!
2011. dec. 2. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy az én lányom csak 2 hónapos, de pl megpróbálhatnátok mézeskalácsot sütni. Azt lehet díszíteni is. Általában szokott tetszeni az ilyen korú gyerekeknek.
2011. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Anyukám egy heten nálunk volt unokázni és vett egy kreatív ötletek - karácsonyfadíszek c. lapot. (695HUF)

Unokaöcsém 4 éves és ebből az újságból merített ötletet, hogy mit tudnának együtt csinálni.

Végignéztem, nem rossz dolgok vannak benne, de én még a lányomnál (5 hónapos) nem igazán tudom ezeket 'alkalmazni'.

Vannak az újságban sablonok is. Gyors és egyszerű saját munkák. Le van írva mindegyikhez, hogy mi kell hozzá.

2011. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én elmentem a helyi kis kreatív boltba, és szerintem tök jóket vettem:

-Hungarocellből csízmát, rénszarvast, hópelyhet, stb. ezeket ki lehet fesetni, akár karácsonyfa dísz is lehet belőle

-gipsz+forma ez is karácsonyos

-fa télapó, karácsonyfa, ezeket is festeni lehet

-üvegfenyőfa, eszt is festeni kell.

-azok a vasalható gyönygök..


stb


szerintem nagyon jók, Mikulásra kapja majd meg, sok apróság, karácsonyig ellesz velük.

2011. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi az ötleteket!!!
2011. dec. 2. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi együtt csináltunk adventi koszorút, hagytam hadd tegyen rá amit akar, szóval elég cifra lett:) Most fogunk sütni rénszarvas muffint, ott keverheti a tésztát, és utána dekorálhat. Vettünk kész cukormázat ami ilyen dekortubusban van azzal csinálunk rénszarvas arcot a muffin tetejére, és kesudiókból pedig szarvat teszünk rá. Amúgy nálunk minden évben van szegfűszeggel díszített narancs is.
2011. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mi solisztgyurmabol csinaltunk mecsestartot, es kesobb sutiforma segitsegevel karacsonyfadiszt (vizfestekkel lefestve, hoemberbe pl "borsikát" (borsot) beleszurva gombkent, egyutt lakkoztuk le koromlakkal, ez utobbihoz talan kicsi a ket es fel evesem, de nagyon elvezte :))


ezen felbatorodva igazi mezeskalacsot csinaltunk, hat nem nagy evo, de az elso probaadagot meg aznap betermelte, arrol nem is beszelve, mennyire imadta magat a keszitest


adventi naptarja van, apaet jovore egyutt csinalom vele.


mas nagyon nincs, sajnos fánk sem iden, de majd jovore talán :D


ja, de, a narancsba szegfuszeget szurkalni, na az nagyon jó móka, és jo illat is lesz utana :D

2011. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én épp azt tervezem, hogy szerzek néhány üres dobozt, és kidíszítjük házikóknak. A tetejük havas lenne vattából, az oldalára mindenféle cukorkaszínű cukikat rajzolnánk, vagy festenénk.

rajzolunk karácsonyfát, vagy festünk, konfettivel díszítjük, vagy ilyen szórós fényes ráragasztani való porral, amit felragasztunk ablakra, vagy falra.

2011. dec. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Pár darab kéztörlőtekercset vagy wc papír gurigát 20 darabra vágni( vagy ahány nap van még karácsonyig), kb 8 cm hosszúak, mindegyikbe apró meglepit( keksz, cukorka,szárított gyümölcs) tenni kis nejlonba csomagolva.Egyesével piros krepppapírba csomagolni, masnival átkötni, mindegyikre kis télapóarcot ragasztani.Gyermekeim imádják, ahogy visszaszámláljuk karácsonyig az időt azzal, hogy minden reggel kibontunk egy csomagot. Együtt készítettük a papírmunkát, én pedig elrejtettem a meglepiket benne, és becsomagoltam.
2011. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!