Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőm terhes nem akarja...

Barátnőm terhes nem akarja megtartani én felnevelném szívesen (van már gyerekem) jó ötlet ez szerintetek?

Figyelt kérdés
Lényegében szerettünk volna 3.babát a férjemmel csak kicsit később talán, és örökbefogadást választottunk volna. Eü gondok miatt többet nem szülhetek. Barátnőm krízis helyzetben van és el akarja vetetni a kicsit. Annyira fáj érte a szívem és vajon lehet e ilyet hogy őt szeretnénk örökbefogadni, vagy ez nem így működik, hanem ha megszületik akkor mindenképp csecsemő otthonba kerülne és a soron következő várakozó pár kapná? Barátnőm nem szeretné idegeneknek adni ha hozzánk kerülne akkor megtartaná, kihordaná. A másik kérdés hogy vajon ilyenkor ez hogyan történik, ő lemond róla? Tehát később mondhatja e hogy visszakéri? Félreértés ne essék, nem feltételezek eleve ilyet róla, dehát bármi megtörténhet főleg az anyaság terén bármire képes lehet az ember pozitív értelemben is persze.
2013. jan. 12. 11:52
1 2
 1/18 Timóca Szamóca ***** válasza:
35%

Ez egy nagyon jó ötlet,hogy ''megmentsd''

azt a kis életet.A barátnödet meg világosítsd fel a védekezésröl!!!!!!!

Ha elszakadt a gumi,ok,megesik,de nem hallott az esemény utáni tabiról???????

Hát ennek utána kell járni,hogyan is müködik pontosan,de igen,alá kell írnia egy lemondó nyilatkozatot,utána nem ''kérheti'' vissza,talán csak abban az esetben,ha a gyerköc nem megfelelö körülmények között nevelkedik.Nézzetek utána.

ADJATOK ESÉLYT NEKI,HOGY ÉLHESSEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Amerikaban van nyilt orokbefogadas de azt nem tudom h itt lehet-e. Kerdezetek meg a gyamhatosagon vagy vmi ilyesmi helyen. Remelem sikerul :-)
2013. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kicsit mondjuk aggódnék, mert mi van tényleg ha nevelgetjük ő meg meggondolja magát mert felébred benne az anyai ösztön vagy a lelkiismeret vagy hasonló. És elmondja a gyereknek hogy ő az igazi anyukája. Vagy ha mondjuk mi ezt el is mondjuk a gyereknek amint lehet mert megérti, akkor is mondjuk magához szeretné venni mégis csak. Mert oké hogy az ő gyereke csak mi nevelgetjük évekig, szeretjük, a családunk része lesz, szóval olyan sok kérdést felvet..
2013. jan. 12. 12:17
 4/18 anonim ***** válasza:
Nagyon bátor cselekedett lenne ez tőled, legfőképp tisztelni való! Én pont ezért nem mernék bele vágni, h mi van, ha felébred a benne szunnyadó anya! Vagy mire odakerül a sor, h megszüli és átéli a szülés pillanatát, már akkor meg gondolhatja magát...
2013. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az még kevésbé lenne gond mert ugye akkor még nem alakul ki kötődés de mikor már az ember éveket eltölt egy gyerekkel még akkor is ha nem a vére, az borzasztó rossz lehet hogyha "elveszik"..Meg most oké hogy megbeszélem ezt az aggályomat a barátnőmmel, de most nyilván azt mondja hogy nem fog ilyesmit csinálni, aztán mikor ott a helyzet akkor meg még lehet a külvilág is buzdítaná hogy dehát te vagy az IGAZI anyja stb...Olyan nehéz ez mert úgy sajnálom közben a kis babát.:(
2013. jan. 12. 12:31
 6/18 anonim ***** válasza:
Magyarországon is van nyílt örökbefogadás. ez egy nagyon szép cselekedet lenne tőled, ha barátnőd is benne van.
2013. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ha nyílt örökbefogadás útján odaadja a picit, akkor lemond róla a ti javatokra. azt hiszem van egy meghatározott idő (fél év vagy kevesebb, már nem emlékszem, lehet 3 hónap) ami alatt azt mondhatja, hogy meggondolta magát, ha ez lejár, már nem kérheti vissza, teljesen a tiétek lesz.
2013. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Timóca Szamóca ***** válasza:

Ha tegyük fel ''Visszakárné"akkor megmondanám:te akartad megölni(kicsit durván fogalmazok)én mentettem meg az életét!

Szerintem mindenképp hordja ki,szülje meg,aztán,ha utána is így gondolja akkor még örökbefogadhatjátok.

Sokat hallottam már,hogy szülés után éledt fel benne az anya.

2013. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Annyi ilyen "rémtörténetet" hallani (most így utána kezdtem olvasni a témának fórumok is vannak hasonlóról) hogy hiába mondott le akkor is vissza szeretné kapni, pereskedik stb. és ha mondjuk nem is kapja meg hivatalosan, kinek van erre szüksége hogy folyton megjelenjen, vagy telebeszélje a gyerek fejét vagy állandóan a gyereket "fűtse" hogy mennyire jó lenne neki vele, na biztos értitek mitől félek.

És barátnőm amúgy nagyon kedves aranyos nőci de kicsit olyan szétszórt meg olyan lelkileg labilisabb (nem beteg! csak a szerelmi élete is olyan zavarosabb ) meg a szüleivel is folyton gondja volt/van na nem egyszerű eset.

Persze én ezekkel együtt kedvelem őt, de nem az a megfontolt típus, tehát simán benne van a pakliban hogy x év múlva úgy gondolja mégis "jól jönne" neki egy aranyos, jól nevelt, szép kislány/kisfiú...

És én is olyan túllelkizném a dolgot hogy jaj hát akkor hol is van jó helye szegény gyereknek meg hogy igen biológiailag mégis ő az anyja stb.

Azt hiszem bemegyek a gyámhivatalba amint tudok és érdeklődöm.

2013. jan. 12. 12:39
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát hogy nagyon szép cselekedet e azt nem tudom, mert mint írtam mindenképp szerettünk volna örökbefogadni babát/kicsi gyereket csak mondjuk 2-3 év múlva kb. Vagy akkor adtuk volna be az igénylést (tudom évekbe tellik).Csak most így kicsit "előbb érkezne" .
2013. jan. 12. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!