Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Városban vagy faluban jobb...

Városban vagy faluban jobb felnőni egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről?én faluban nőttem fel.szerettem,de úgy éreztem fényévekkel le vagyok maradva városi unokatesóim mögött.aztán pár évig felnőttként városban éltem,most falun,van egy kislányunk..néha elgondolkodok rajta,nem fogja e ő is lemaradva érezni magát,vagy ilyesmi..tény h én úgy gondolom,a falu biztonságosabb,meghittebb,barátságosabb,de ki tudja,lehet hogy ő pörgősebb természetű lesz..
2013. jan. 12. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is városban jobb...
2013. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez rengeteg mindentől függ. A szülőtől, a gyerek természetétől, a falutól és a várostól is.

Én városban nőttem fel, de a szélén, így megtapasztaltam a vidékies életmód előnyét, mindenféle állatokkal, azzal, hogy a szomszédok ismerték megymást, köszöntünk egymásnak és, hogy szabadon játszahattam az utcán minden felügyelet nélkül. Ma már ez talán faluban sem lenne lehetséges.

Mikor tini voltam nagyon utáltam a világ végén lakni, messze a pörgéstől és haragudtam anyuékra, amiért nem lakunk a belváros közepén, de most már egyáltalán nem bánom.

Én nem hinném, hogy a városiak többet tudnak, inkább azt mondanám mást. Nekem fontos lett a természet közelsége, a nyugalom, de ez lehet a természetemből fakadóan is.


Én amúgy nagyvárosban élek. Nagyon nagyban és iszonyatosan félek vidékre költözni. Viszont pár éve megesett, hogy egyik ismerősöm, aki amúgy vidéki lány büszkén mesélte, hogy bizony az ő lánya igazi városi (épp félve menekült valami állattól) és ez engem, hogy őszinte legyek elborzasztott és őszintén megsajnáltam a kislányt. Szerintem egy csak városi közeg nem egészséges. Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy egy városi lemaradát mindig be lehet hozni, de egy városi soha nem fogja tudni élvezni a vidék örömeit.

2013. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én falun nőttem fel, aztán gimibe már Bp-re jártam. Akkor éreztem meg igazán, hogy mekkora a különbség! Viszont most, hogy már nekem van gyerekem, úgy gondolom, hogy amíg pici, addig jobb neki a falu. Pontosan amiatt, hogy barátságosabb, biztonságosabb stb. Viszont úgy a tinikor kezdetén már talán jobban érezná magát városban. Esetleg egy olyan faluban el tudnám képzelni az életemet amihez nagyon közel van egy nagyobb város. Így mindenki jól járna.
2013. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én és a párom városban nőttünk fel. Kiköltöztünk falura, ami kemény 4 km-re van a várostól. Nagy kert, két kutya, saját játszótér, (egyébként van játszótere a falunak is) nincs alattunk, felettünk, mellettünk senki, lehet "őrjöngeni" a lakásban, senki nem reklamál.

Tökéletesnek érzem a gyerekeinknek is, nemcsak magunknak.

2013. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!