Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed, családi adókevezmény....

Gyed, családi adókevezmény. Hogy kell ezeket számolni? Mennyi pénzre számíthatok a szülés után?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk. Amikor már nem dolgozom tovább, akkor már kicsivel több mint 3 év folyamatos munkaviszonyom lesz. Jelenleg a fizetésem 125000 bruttó, de ebben benne van egy bizonyos bérjellegű jutalom (így van a fizu papíron is), amit akkor kapok, ha az adott hónapban egy napot sem vagyok beteg. Idáig mindig kaptam, illetve még a bruttó fizetéshez csapódik hozzá, vagyis az adózásnál ez is beleszámít. Nem tudom, hogy GYEDnél számít-e. Enélkül 117ezer a bruttóm. Családi adókedvezményt igénybe vehetem? Mennyi GYED-re számíthatok?
2013. jan. 12. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom beleszámít-e de a gyed a fizetésed 70%-a amiből lejönnek még a levonások.A családi adókedvezményt a magzat 91 napos korától(betöltött 3 hónapos terhesség)lehet igénybe venni.
2013. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először is a szülés várható időpontja előtt 28 nappal igényelheted a terhességi gyermekágyi segélyt. Ez 168 napig jár. Ezt követően igényelheted a gyermekgondozási díjat. Mindkettő a tavaly évi bruttó, pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmedből lesz kiszámolva. (jutalom, bónusz, túlóra, bérjellegű jutalom, minden beleszámít, amit tavaly fizettek ki. Az ellátások a napi alapot képező összeg 70 %-a lesz. (Tehát pl. kerestél 1500000.-Ft-ot, nem voltál beteg, akkor 1500000/365 X 0,7) Családi adókedvezményt pedig vehetsz igénybe.
2013. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!