Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is küzd alvászavarral a...

Más is küzd alvászavarral a szülés után? Bevált rá valami?

Figyelt kérdés

Egy éve született meg a lányom, és azóta alvászavarral küzdöm. Ő szerencsére ritkán kel éjszaka, tehát tőle aludhatnék, viszont nem nagyon megy. Vannak jobb időszakok, de sokszor heteken keresztül alig alszom éjszakánként 3-4 órát. És azt is részletekben. Majd összeesek sokszor a fáradtságtól, de órákig nem tudok elaludni. Ha alszom 1-2 órát, utána felébredek, és megint órákig küzdök. Pedig szülés előtt abszolút nem volt gondom magával az alvással és az elalvással sem.

Van más is így ezzel? Valakinek bejött valami módszer, ami megoldotta a problémát?


2013. jan. 11. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem 2.5éves a lányom és esténként kb 5órát alszok. Aztán délutáni alváskor kidőlök vele és akkor is alszok 1órát. Kb hajnalban tudok elaludni 1-2felé,aztán 6kor ébredek. Ha iszok 1-2pohár bort lefekvés előtt,vagy a vacsihoz,akkor az valamennyire segít és elalszok 10felé,de akkor meg 3-4felé megébredek úgy,hogy olyan érzésem van,mintha kialudtam volna magam
2013. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Maximálisan átérzem a helyzeted. Nálad is a szülés után változott meg a helyzet?
2013. jan. 11. 23:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem most 4 hónapos a picim, és kb. 3 hete nem tudok aludni. Most ugyan itt gépezek, de ha lefekszek, sem jobb, csak bámulom a tévét. Ha oldalra fordulok elaludni, akkor sem megy. Előtte nem volt gond, a kicsi is jól alszik, egyszer ébred éjjel.

Mostanában én is kidőlök vele a délutáni alvásnál, pedig nem akarok rászokni, mert sokszor dilis, ingerlékeny vagyok, ha napközben alszok. A kicsikém mondjuk élvezi :)

Volt nálam is, hogy elaludtam vele fél 9-kor, akkor meg hajnali 3-tól nem aludtam.

Még nem találtam rá megoldást, totál kifárasztani magam, az sem megy, átesek a holtponton és ugyanúgy pislogok, tea nem vált be, kakaót nem iszok, mert rosszul vagyok a tejtől ilyen formában, alkoholt meg végképp nem, szoptatok. :(

Azt hiszem, az a gond, hogy az egész napi történések csak ilyenkor csapódnak le és agyalok rajtuk, mert napközben nem érek erre rá. Amúgy mindig is bagoly típus voltam, de mivel 6-kor kelünk sokszor, most nem élvezem egyáltalán a helyzetet.

2013. jan. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Citromfű tea nekem hosszú távon segített. Én már a terhesség alatt sem tudtam aludni, akkor kezdődött, majd a szoptatás alatt tudtam volna, a szoptatás befejezése óta megint nem, többször felébredtem éjszakánként, és nem tudtam visszaaludni. Egy ismerős javasolta a citromfű teát, egy csészével megiszok napközben, egy csészével pedig este lefekvés előtt. Nem rögtön van hatása, nem csodaszer, de ha rendszeresen iszod, segít. Nekem használ,próbáld ki, ártani nem fog.
2013. jan. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet a teáról. Két napja kezdtem el inni, remélem lesz valami hatása hosszabb távon!
2013. jan. 12. 07:21
 6/13 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam!Én is borzasztóan alszom sajnos szülés óta...nehezen is alszom el ,és forgolódok kínlódok egész éjszaka...Délután én is lepihenek párszor a fiammal.A sedativ pc homeos bogyó valamicskét segít!
2013. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Igen a szülés után jött elő ez az alvásprobléma. Én kislányom is cicizik még alváshoz,de egy fél pohár bor, nem számít. Azt megittam terhesen is :) De legalább nyugodtan alszok 4ig :)))

Én próbáltam a citromfűt,nekem nem vált be :( Kakaót meg hiába iszok este,az sem használt. A bor szerintem csak azért használ, mert egy kicsit ellazít és könnyebb álomba szenderülnöm. Ja igen, a szex sem használ már, pedig én mindig jókat aludtam szeretkezés után.

2013. jan. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondoltam már borra, langyos sört is javasolták már, de nem esik jól a szaga sem, biztos nem tudnám meginni. Főleg, hogy a sört nem is szeretem, a barna sört különben megpróbáltam tejszaporítónak, de borzasztó íze volt, ráadásul hisztis lettem tőle.

Talán olvasni fogok, előveszem a könyveket, amiket egész életemben csak nézegettem a polcon. :)

2013. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha figyeli valaki a kérdést:

Én konzultáltam a védőnőmmel, szülés utáni depressziót állapítottunk meg az alvászavar okaként. Nem az a mélydepresszió, nem hanyagolom el a feladataim, hanem épp ellenkezőleg, túl sokat vállalok, és nem győzöm, ezért folyton kattogok és bűntudatom van. Az anyagi helyzetünk miatt kénytelen vagyok dolgozni, mikor a kicsi alszik, vagy a párom tud rá vigyázni, de mivel ez fordítás, tanítás, rengeteg háttérmunkával jár, ezzel együtt pedig már tényleg túl sok, hogy mindenhol úgy teljesítsek, ahogy szeretnék. Szigorúan le is tiltott az extra tevékenységről.

2013. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon elgondolkodtató, amit írtál. Nekem is megfordult már a fejemben az enyhe depresszió, nálunk is hasoló a helyzet. Egyedül vagyok nagyrészt, a párom külföldön dolgozik, mindent nekem kell megoldanom a lányom körül, plusz a ház körül is, és én is szoktam néha tolmácsolni pluszban.

Neked sikerült rá megoldást találni? A kevesebb feladatvállalás segített?

2013. febr. 4. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!