Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni egy ilyen...

Mit tudok tenni egy ilyen helyzetben? Valakinek hasonló helyzetben volt már része? Ez miért van?

Figyelt kérdés

A terhességem 22. hetében járok. A baba nem volt tervezett, mégis őrült boldogan vártuk a párommal, egy pillanatig sem merült fel bennünk a kérdés, hogy megtartjuk-e. Boldogok voltunk egészen tegnap estig, ugyanis mikor a párom hazajött, leültetett és elmondta, hogy Ő még nem áll készen, nem tudja, hogy egy kisgyerekkel mit kell kezdeni, nem érzi magáénak, nem tud azonosulni a babával, nem tudja ugyan olyan örömmel várni, mint pár héttel ezelőtt. Azt is hozzáfűzte, hogy a kapcsolatunk is megváltozhat majd a sok feszültségtől a kialvatlanság miatt és nem tudja, hogy mi lenne a helyes, de Ő jelen pillanatban még nem akar apa lenni.

Engem nagyon bántottak ezek a szavak, mert én várom ezt a babát, de nem csak az enyém, hanem az övé is és a legjobb az volna, ha mind a ketten továbbra is ugyan annyira tudnánk neki örülni, mint eddig. Nem tudom, hogy mitől változott meg ennyire a véleménye, pár hete még Ő is örült neki, erre tegnap így állít haza...

El vagyok keseredve. :(

Még változhat a véleménye, vagy ne is reménykedjek?



2013. jan. 12. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy változni fog a véleménye.Főleg amikor majd a karjaiban fogja tartani.Szerintem most gondolt bele igazából mivel jár a gyerek,család,apaság és egyszerűen megijedt:)

Milyen idősek vagytok?

2013. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első babánál nálunk is így volt , de aztán majd látni fogja hogy gömbölyödik a poci , jobban mint most . Ultrahang képeken is , meg a szivhangját is halani fogja . Nálunk hatásal volt , hogy rá biztam a babakocsi vásárlást . Persze meg mondtam , hogy ilyet szeretnénk ... mikor megjött oda volt tőle azóta is apuka nagy szerelme a kiscsaj . Mi kapcsolatunk ugyan olyan mint volt . Persze az eljén nehezebb volt , mert n
2013. jan. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

2. Vagyok! Bocsi nem tudtam befejezni .

Ő meg akart már velem valamit amihez nem volt kedvem . Mint a szex mint a csókolozás stb...

34 hkm 4 éves kislány anyukaja

2013. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha megszületik a baba, hidd el, hogy ő lesz a legnagyobb rajongója!

Az én férjem hasonló volt, de ez inkább az elején volt. SŐT!!! Nemrég tudtam meg egy beszélgetés alkamával, hogy amíg meg nem született a gyerek, és nem látta, h hasonlít rá ő el sem hitte, hogy tőle van!!! Szerinted ezt mennyire jó hallani?? Bele sem merek gondolni, hogy milyen érzéseket táplálhatott addig iránta... . Egyébként, mikor már ki lehetett tapintani a babát a hasamban, akkor egyre jobban elkezdett érdeklődni iránta. Beszélt hozzá, mesélt neki, simogatta.

Mikor kiderlt, h terhes vagyok ő azt akarta, hogy vetessük el, mert nincs pénz, túl sok kötöttséggel jár stb. stb. Én kerek perec megmondtam neki, hogy" nem ! Ha nem tetszik, akkor leléphetsz apukám. Tessék, itt a lehetőség. Éljél vele! Ha van bőr a képeden lemondani az asszonyodról és a GYEREKEDRŐL. Mert ez te felelősséged is mostmár. " Valami hasonlót mondtam, de én is elkeseredésemben. Aztán mégis velünk maradt. És most már ő is rájött arra, hogy mennyire érdemes volt végigcsinálni ezt az egészet, mert imádja a lányát. A világon mindennél jobban szereti. Én biztos vagyok benne, hogy ez nálatok is így lesz! Csak kitartás!

2013. jan. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Párom 29, én 26.
2013. jan. 12. 23:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy igazatok lesz... :(
2013. jan. 12. 23:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a 13. heten történt. Egyedül maradtam a lányommal......
2013. jan. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak megijedt a felelősségtől. Nyugtasd meg, hogy neked is vannak kétségeid, elvégre nem kis feladatra vállalkoztatok, és természetes, hogy benne is vannak kérdőjelek. De ha erős a kapcsolatotok és szeretitek egymást, akkor ez csak megerősíteni fog titeket, nem pedig közétek áll. Az élet nem áll meg 2 fiatal számára, ha jön a baba. Természetesen megváltozik és bizonyos lemondásokkal is jár, de ha kellően rugalmasak vagytok és toleránsak egymással, akkor meg lehet tartani bizonyos keretek között a régi életet is (barátok, szórakozás), de mellé kaptok egy teljesen új érzést, megtapasztaljátok, milyen a feltétel nélküli szeretet és mivel mindenki belejön előbb-utóbb a szülő szerepbe, önbizalmat is ad majd, hogy igen, erre is képesek vagyunk, megcsináltuk EGYÜTT!
2013. jan. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom megbeszélni vele, remélem sikerrel járok.
2013. jan. 13. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!