Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szívem azt súgja kell még...

A szívem azt súgja kell még egy baba (nem pont most,2 éven belül), de az eszem tiltakozik. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Imádom a lányom, egy éves, nekem ő a tökéleset baba. Szeretnék még, nagy családot.

De az eszem azt mondja nem szabad.

Semmi segítségem nem volt vele kezdetben, depressziós lettem, rengeteget sírtam. Nem kívánom vissza azokat az időket. Most is nagyon nehéz, párom semmit nem segít. Hetekkel előtte el kell kezdenem tőle "kéredzkedni", ha menni akarok valahová. Megértem én hogy dolgozik, de volt pár hónap, hogy nem dolgozott és akkor is ugyanezt csinálta, de mindegy is. Lényeg, hogy egyedül vagyok, és félek még egy babát bevállalni, de annyira szeretnék még. Voltatok hasonló helyzetben? Mi lett a vége?


2012. júl. 27. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nézd reálisan a dolgot: a párod semmit nem segít. ez egy gyerekkel is nehéz, kettővel meg még inkább.


párod akar még egy gyereket?


hallgass az eszedre inkább.

2012. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, szeretne nagyon. Én már mondtam neki, hogy "csináljuk azt, hogy a következővel te jössz el GYED-re", persze nem azonnal, hanem mikor már 1-2 étkezést kiváltottunk.

De nem akarja. Ő csak nevet és hajtogatja, hogy minden rendbe lesz, de azt nem is sejti, min mentem én keresztül az első pár hónapban.

2012. júl. 27. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel a férjed nem segít ezért még ne vállalj második babát.

Majd ha nagyobb önállóbb lesz a kislányod mondjuk ha 3 éves lesz kb.

Nekem nehéz volt, nálunk 21 hónap a korkülönbség a gyerekek között.

2012. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 3 válaszolóval nálunk 20 hónap volt a két kicsi között a korkülönbség. Elég húzós volt(enyhén szólva)

várj addig, hogy mikorra megszületik a pici a nagyobbik 3 év felett legyen. Akkor már talán könnyebb. A kis korkülönbség szerintem nagyon rizikós. Inkább a kislányodra vetítsd azt a szeretetet amit a kisbabának tudnál nyújtani.

Meg ami most jutott az eszembe mert én most a harmadik gyerkőcön gondolkodok, hogy mikor indul a napotok és az egész nap folyamán adott szituba képzeld bele, hogy milyen lenne ha ott lenne egy pici baba. Nem egy édesdeden alvó vagy cukin gagyogóra gondoltam....:))

2012. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Huh, ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna majdnem szóról szóra így... Párom mondta anno, amikor mondtam neki, hogy foglalkozzon már többet a gyerekkel, hogy neki munkája van, azon kívül azt csinál, amit akar, én meg foglalkozzam a gyerekkel.. Épp csak azt nem mondta, hogy fogjam be a szám.. :-S Többek közt ezért sem szeretnék még egy babát...
2012. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nekem egy szavam sem lehet, napi szinten foglalkozik a férjem a kisfiunkkal.

A kérdésedre visszatérve: közös döntés kell legyen a gyerekvállalás. Ha úgy érzed, hogy istenigazából nem vagy még rá kész akár fizikálisan, akár mentálisan, várjatok picit.

2012. júl. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Egy kérdés: akkor az ilyen férjnek, miért szültetek egyáltalán gyereket? Vagy ha így viselkedik,akkor miért jut eszetekbe még egy kisgyerek, ha ezzel az eggyel sem tőrödik. A gyerek(ek)nek két szülője van. Nem csak megcsinálni kell! Hanem foglalkozni is kell vele, mindkét szülőnek! Ez nem csak az anyukák dolga!
2012. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem hiszem, hogy lesz még egy gyermekünk.

2012. júl. 28. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!