Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátlóval kapcsolatos...

Fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdés!?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogy ide írom, de itt több a tapasztalt nő.

A tájékoztatóban az van, hogy ha kihagyok egy szemet, és nem tudom pótolni 12 órán belül, és a mulasztást megelőző héten szexeltem, akkor fennáll a terhesség veszélye. Most akkor ha kihagyok egy szemet, rögtön menjek 72 órás tabiért, ha semmiképp nem akarok teherbe esni? Ez régen is így volt? Mert én úgy emlékszem, hogy az előző, amit szedtem pár éve, az úgy működött, hogy ha kihagyok egy szemet, onnantól kezdve nem vagyok csak védett, nem visszamenőleg. Hogy is van ez?


2013. jan. 15. 14:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Most jöttem rá, hogy hülyeséget írtam. A 72 órás már nem véd, ha eltelt 72 óra... :) De akkor sem értem.
2013. jan. 15. 14:43
 2/5 anonim ***** válasza:
spermiumok több napig életképesek,(átlag 2 nap, de lehet akár 5-6 is) ezért elképzelhető, hogy ha később hagysz ki, akkor is teherbe eshetsz
2013. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit szedsz?

Az lehet, hogy alacsony hormontartalmú minipillt szedsz, és mivel a hímivarsejt több napig életképes, ha nem folyamatos a hormonpótlás(a minipiileknél nagyon fontos, hogy mindig pontosan szedje az ember lánya, mivel kicsi adag hormon van bennük, ezért ha nem folyamatos a szedés, nem biztosít védelmet), akkor még a közösülés utáni napokon is megtermékenyülhet a petesejt.

2013. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Corenelle kombinált tablettát szedek. Köszönöm a válaszokat, így már értem.
2013. jan. 15. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindig is így volt. Az ok az, amit már leírtak. A hímivarsejtek több napig élnek, így ha kihagysz egy szemet, és ovulációd lesz emiatt, akkor az x nappal korábban beléd került hímivarsejtek okozhatnak "gondot".

De azért erre igen minimális esély van.

Tabi mellett pedig nem szabad 72 órást szedni.

2013. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!