Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátlóval kapcsolatos...

Fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Szoktam tartani évente 1 hónap szünetet fogamzásgátló szedésben. Most márciusban is kihagytam a hónapot, természetesen volt testi kapcsolatunk párommal.

És most nem jött meg....

Szerintetek ez lehet azért, mert összezavarta a hormonokat, hogy nem szedtem a fogamzásgátlót vagy... többen vagyunk?


Természetesen délután veszek terhességi tesztet, csak addig is érdekel.


Köszi


2012. márc. 26. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vagy az egyik, vagy a másik. A teszt eldönti.

De felesleges évente szünetet tartani. A mai modern fog.gátlókat lehet szedni nyugodtan folyamatosan.

2012. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Simán teherbe eshettél. Minek tartasz szünetet?

Rá is van írva a gyógyszerre hogy akár már pár szem kihagyásától is teherbe lehet esni, nem hogy egy hónapban.

Söt a gyógyszer után rengeteg nönek van rögtön peteérése, majd soknak kimarad hónapokig (hormon zavar). Söt ilyenkor a legnagyobb esély a kétpetéjü ikerek re, is mert rendelenes peteérés nagyon gyakori, így simán két pete is érhetett.

Vegyél tesztet, ha nem vagy terhes akkor csak horomn zavar a kihagyott gyógyszertöl.

2012. márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért hagyok szünetet, mert anyum is szedte a fogamzásgátlót és neki mellrákja lett tőle, igaz, a kettő nem konkrétan vonható össze és ezért kicsit tartok ettől én is. :S


Hát remélem nem leszünk többen, de ez kiderül délután.

Azért köszi a válaszokat.

2012. márc. 26. 09:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, lehet mind2 is..de attól h évente 1 hónap szünetet tartasz attól még semmiféle betegség nincs kizárva se..

úgyhogy ha nincs problémád ne tarts szünetet mert attól minden felborulhat..

2012. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem értem az összefüggést a mellrák megelőzése és a gyógyszerszedés szüneteltetése között.

Anyud teljesen más szereket szedett mint te, és a mellrákjával ez nem függ össze. Felesleges a szüneteltetés.

2012. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, én biztosra mondom neked orvosként, hogy lehet összefüggés a mellrák és a fogamzásgátló szedése között, mivel a mell még nem kifejlett mirigyállományára (csak szülés után nyeri el a végleges "állapotát") minden külső hormonális beavatkozás potenciálisan hathat karcinogén módon. Természetesen ennek az esélye is nagyobb volt a régi, hatalmas hormondózissal forgalmazott tabletták esetén.

Kérdező, neked pedig azt mondom biztosra, hogy egy hónap szünet semmitől sem véd meg, és természetesen a mellrák kialakulásának nem lehet kizárólagos oka a gyógyszerszedés. Édesanyád valószínűleg még nem ilyen enyhe foggátlókkal találkozott. Ez az egy hónap szünet kizárólag arra jó, hogy galibát okozzon. Ha tartasz tőle, védekezzetek másként, járj el szűrésre (ha fiatal vagy még, akkor a mammográfián kívül más módszerek is léteznek), de ez így semmiképpen nem jó. Bármi lehet, tesztelj, és kiderül. Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2012. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel. Hülyeséget csinálsz, értelme nincs. Vagy terhes vagy, vagy nem. De majd írj! Alakuljon úgy, ahogy szeretnéd!
2012. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaja, a szünetnek nincs sok értelme, főleg nem 1 hónapnak, csak többet árt mint használ, ahogy a mellékelt ábra is mutatja.
2012. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az évi 1 hónap szünet pont nem befolyásolja a mellrák kialakulását. Nem is értem, miről beszélsz. AMúgy igen, lehetsz terhes. Ajánlom a tesztet és az orvost.
2012. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hát köszönöm mindenkinek a válaszát.


Délután/este megírom mi lett a végeredménye a dolognak...


Akkor többet nem tartok szünetet. :)

2012. márc. 26. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!