Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Név-dilemma. Ti mit gondoltok?

Név-dilemma. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Hosszú és idegen (szlávos) hangzású vezetéknévhez melyik keresztnév illik jobban, a Lujza vagy a Léna? Vagy legyen esetleg mindkettő? Mindenképp L betűsnek kell lennie, mert így alliterál. :)

Pl. Lipkovitz Lujza, Lipkovitz Léna, Lipkovitz Lujza Léna, vagy esetleg Lipkovitz Léna Lujza? :)

A vezetéknév nem ez, de nagyon hasonló a hangzása.



2013. jan. 15. 21:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Léna. A Lujzáról már a többiek leírták, miért nem adnák én is azért nem adnám.
2013. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Léna.

Szép lehet még a Leila,a Lili,a Lilien

2013. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább a Léna.


Engem is mindig Lujzának hívott gyerekkoromban, sőt még néha most is a nagymamám, pedig 38 éves vagyok, és az igazi nevem Eszter.


Ha hosszú és kacifántos a vezetéknév, akkor szerintem felesleges még megbonyolítani 2 keresztnévvel, pláne ha úgyis csak az elsőt használjátok majd.


Egyéb L betűs nem hosszú névötleteim: Lilla, Lara, Lelle, Liza, Linda, Lea, Leila, Lídia, Luna.

Esetleg Lenke ?, bár az is kicsit "öreges", nénis számomra.


(Laura, Luca, Lívia, Lola nem tetszik, Lili túl gyakori, Letícia, Loretta, Lavínia, Lilána/Lilien, Ludovika, Lukrécia... meg ilyesmik túl hosszú és "komplikált" lenne szerintem).

2013. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Még egy szavazat a Lénára!

Nagymamám kutyáját hívták Lujzának, nekem azért nem jön be, de egyébként szép név.

2013. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!