Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt kezelni,...

Hogyan lehet azt kezelni, amikor az emberek nyíltan megmondják, mit gondolnak a névválasztásunkról?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a kislányunk, és már a terhesség kezdete óta, sokan kérdezik, hogy "Na, mi lesz a neve?"

Nem tudom más hogy van ezzel, de én már idegbajt kapok, amikor ezt a kérdést meghallom,mert eddig (pár kivétellel) mindig úgy jártam, hogy nyíltan megmondták, hogy Micsoda? Miért pont ez? Miért nem tudtok egy rendes magyar nevet választani? Vagy egy kevésbé különlegeset?

Mi a Lorettát választottuk, ami szerintem nem annyira különleges, mégis úgy kezelik, mintha Dzsennifer vagy Szamanta lenne...Eddig a legjobb 2 idős rokonom volt, akik visszakérdeztek, hogy Micsoda? Roletta? De nem ők az egyetlenek, akik nem bírják kimondani! Tényleg ilyen bonyolult, vagy én találkozom csak beszédhibás emberekkel? Rengeteg ismerősöm van, akik tényleg különleges nevet adtak, pl. Kerecseny, és mégsem szólják le. Egyáltalán hogy veszik a bátorságot az emberek, hogy nyíltan leszólják? Még 2 embernek is nehéz megegyezni, hogy hívják a babát, nemhogy ha még többen beleszólnak...

Már komolyan gondolkodtam rajta, hogy kitalálok egy nevet, pl. Kati, vagy Erzsi, és azt mondom majd, hogy úgy hívják. Ebbe tuti senki nem kötne bele!


2008. jún. 1. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen azt a neved adod a babádnak, amit akarsz, ebbe senki nem szól bele. Az meg, hogy véleménye van róla, az pedig "meg van engedve" ebben az országban (is.) Ha neki nem tetszik, és hangot ad miatta, akkor azt ne halld meg. Nem kell vele foglalkozni.


Viszont azt azért illik megemlíteni, hogy a Kerecseny és a Loretta között árnyalatni különbség van, mert a Kerecsenynek vannak történelmi gyökerei, és már használták névként nagyon régen is. Amúgy nekem a Loretta jobban tetszik, mint a Kerecseny :)


Persze kicsit hátrányos a Loretta név, hiszen a babának valószínűleg az utolsó szavak egyike lesz a saját neve... Hiszen az L-o-r, a dupla té helyes használata nem egyszerűen tanulható. És ahogy már hallottad, sokan fogják Loretta helyett Rolettának hívni, mert a magyar nyelvben az r "előrekívánkozik" az l elé. (Ha jól tudom, a Loretta arab eredetű név, az pedig azért elég messze áll a magyar nyelvtől) - mondhatjuk úgy is, hogy igen nyelvtörő a név. A becézett alakja is igen megtévesztő, hiszen pl. Lori esetén megint fennáll a Roli keveredés veszélye, mert a Roli létező becézett név. [De ezzel nem a nevet szóltam le, mert a Krisztián / Krisztina sem az egyszerű nevek közé tartozik.]


Ha nektek tetszik a név, akkor válasszátok azt a babának, nem az számít, hogy ki mit mond, hanem az, hogy ti szépnek találjátok. Amúgy az sem rossz ötlet, hogy Katit mondasz, ha kérdezik :)


Jó babóvárást.

2008. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szép név a Loretta. Vannak bunkó emberek, akik nem tudják elfogadni, hogy Neked ez a név tetszik. De ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak, hiszen a Te gyereked, szóval Te és a Párod választ Neki nevet, nem akik beszólnak. Én ismerek egy Lorettát, mégsincs semmi baja a nevével, nem néznem emiatt furcsán rá, stb.

Nekem is ritka nevem van (Daniella), de eddig nem találkoztam semmilyen bunkósággal, hacsak nem azzal, hogy kaptam két levelet, az egyikben Dániellaként vagyok megjelölve, a másikban meg Danielaként.

Szerintem azt se szólják le aki, pl Rönének, Manassénak, Márlonnak, Pegginek, Placidának, Szixtinnek, Mangának, Platinának, Nesztornak vagy akár Szixtinának nevezi a gyermekét, szóval szerintem, ha Neked a Loretta tetszik, akkor hívkák úgy a kicsit. Ne mások véleménye érdekeljen.

Boldog babázást!

2008. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) Mivel nem Magyarországon élünk (Német), ezért itt nem fogják Rolettázni:), ráadásul itt még mindenkinek tetszett, a koreai vagy más nemzetiségű kollégáim is ismerték a nevet. Becézésre mi Lora vagy Lottira gondoltunk.

Csak otthon kapom mindenkitől az "áldást", meg a név kiforgatását. Én csak magamból indultam ki, hogyha megkérdeznek valakit, milyen nevet választott, még ha nem is tetszik, nem fogom a szemébe mondani, hisz semmi közöm hozzá. Azt hittem ennyi intelligencia elvárható, de sajnos nem ezt tapasztaltam.:(

2008. jún. 1. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy én is a magyar nevek híve vagyok, mert büszke vagyok a magyarságomra, bevallom őszintén, a Loretta nekem is tetszik.:-) Szerintem nagyon szép dallamos, nőies név. Lora-ként becézve meg senki nem fogja összekeverni egy becézett fiúnévvel.:-))

Amúgy csak azt tudom mondani, hogy én a helyedben az elégedetlenkedőktől visszakérdeznék, hogy vajon az ő gyerekük születésekor megkérdezték-e a te vélaményedet. Mert te úgy emlékszel, nem.

Leginkább pedig ne foglalkozz vele, örülj a kislányodnak, más nem számít!

( Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az én hamarosan születendő Réka babám nevével meg az volt sokak baja, hogy túl régi, miért nem adunk valami modernebbet. Ilyenek az emberek, rá se ránts!)

Sok boldogságot a pici lányhoz és könnyű szülést!

2008. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik a Loretta. Igaz, hogy kicsit nehéz kiejteni, de nagyon kedves, aranyos hangzása van és különleges is. Pl. a Kerecseny szerintem nagyon kemény név. Nekem a Gerda név tetszik nagyon, de annak mg olyan hideg hangzása van. Nekem nagyon sokan mondták, hogy valami kedves hangzású nevet válasszak. Ha nektek a Loretta tetszik, akkor nevezzétek így a babát és ne foglalkozzatok azzal, hogy mások mit mondanak.
2008. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig pont fordított helyzetben vagyok.Nekem kisfiam lesz,és mikor még nem is tudtam,hogy fiú,már akkor mondtam,hogy az apja nevét fogja kapni(Pál).Mikor megkérdezik mindenki csak szörnyülködik,hogy miért nem adunk neki más nevet.Szerintem ez egy szép magyar név ,és Palkónak fogom becézni.És nem érdekel más véleménye.Majd megszokják,ha megszületett.
2008. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányok, abszolút igazatok van!! Nem szabad meghallani a leszóló hangokat. Ha nekem pl. nem tetszik egy babának adandó név, inkább nem szólok semmit, mert bunkóság belekötni szerintem is. Amúgy szerintem is szép név a Loretta, meg becéző alakjai is, amit a többik írtak. Egyáltalán nem különlegeskedő. Az idősek sok mindenre ki vannak bukva, ami nem köthető egy nemzeti hagyományhoz, nekik biztosan jobban tetszene az Erzsi. :-)

Mi még nem döntöttük el véglegesen, mi lesz a kislányunk neve (eddig Daniela vagy Diána volt a favorit), de a férjem neve 3 szótagú, ezért talán jobb volna egy rövidebb. A Míra nagyon tetszik mindkettőnknek, de a szüleim ki vannak bukva az eddig felsorolt neveken, ami nagyon rosszul esett, mert nekik sem szólta le senki a gyerekeknek adott neveket anno.

Úgyhogy ne foglalkozz a negatív véleményekkel! Sok boldogságot!

2008. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanez a helyzet....A dédnagyinak kikerekedet a szeme, hogy hogyan képzeljük azt hogy mi Patriknak fogjuk hívni a fiúnkat,h iszen ő nem adna neki ilyen nevet......Én ezt általában azzal elintézem, hogy még jó, hogy nem neked kell nevet adni neki.Különben is...a Patrik nem a mostanában felkapott nevek egyike hanem régi név, csak ritka .De his éppen ez a lényege.Nem szabad ezekkel az emberrel foglalkozni,mert csak elrontja a napodat.

Nekem lány névbe a Mirjam tetszettm, a párom a falra mászott tőle anno......nem kis harc ez.....de nem szabad feladni.

2008. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ha lányom lett volna, Kendra lett volna, hát a legjobb barátnőmtől kaptam én is kritikát, hogy Úristen, hogy lehet ilyen hülye nevet választani, mert szerinte, akinek nem szokványos neve van, azt basztatni fogják. Tudni kell, hogy az ő neve Margit, és nálunk mindenki András, Laci meg Évi, még az ő neve a legkülönlegesebb. De megmondtam neki, hogy szerintem ma már az a kuriózum, ha valaki Kati vagy Laci, és hogy nekem azért is tetszik ez a név, mert külföldön is kimondható, ott még jobban is ismert név, és mert szerintem szép. Ennyi. Megmondtam barátnőmnek, hogy oké, elmondta a véleményét, hogy neki nem tetszik, én elhiszem ezt, de ejtsük a témát, ő majd szólithatja picurkának a gyereket, ha ez nem tetszik neki, de ne fintorogjon a nevére legyen kedves.

Na, ezt jó hosszasan leírtam, de végül nem lett gubanc, mert fiam lett, Krisztián :)

2008. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz , kicsit későn kérdezem , de mi lett a picur neve ? :)
2010. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!