Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most telt le a hat hét, hogy...

Most telt le a hat hét, hogy szültem, de még nem jött meg a menszeszem, és szeretnék spirál felrakatni! Na most az a kérdés, ha megjön hányadik napon rakja fel a doki? ha megjön és netán csak két napig lesz meg akkor mi van? Akkor mikor mennjek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy az elsö napon. de nem bizti.
2009. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért,de azt mensi közbe kell felrakni?

Én is gondoltam rá,h azt szeretnék de sokat nem tudok róla.

2009. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én lebeszélnélek a spirálról. n

Nagyon sok gond van vele, sokszor elmozdul és rengeteget teherbe esnek mellette.

Válassz más megoldást.

2009. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pedig úgy hallottam, hogy a legjobb védekezési mód. Én is azt szeretnék felrakatni. Egyébként annyi, hogy 3 havonta kell ellenőrzésre járni és akkor tuti nem esel mellette teherbe, 5 évente pedig cserélik, a férjem munkatársa mondta. Neki már 10éve van és semmi gondja nincs vele, most megy a harmadikat felrakatni. De azt nem mondta, hogy mensi alatt csinálják.
2009. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyik legrosszabb védekezési mód. Mikor megemlítettem a dokimnak, nagyon gyorsan lebeszélt, mivel, gyulladást okozhat, nagyobb a fertőzésveszély, erősebb menstruációt, illetve erős menstruációs görcsöket.

A menstruáció 2. napján kell felrakatni.

A doki azt, mondta, minden mást inkább ajánl, mint a spirált. Most gumival védekezünk, tabit nem akarok, mert nemsokára szeretnénk kistesót:)

2009. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menstruáció közben rakja fel a doki, de szülés után nem kell hozzá menstruáció, 6 hétig anélkül is fel lehet rakni!

Tehát ha ezt szeretnéd, gyorsan menj el az orvoshoz, elvileg még felrakja (megvizsgál és eldönti).


Ha most már nem férsz bele, meg kell várni a legközelebbi menstruációt (ha szoptatsz, ki tudja, mikor lesz az...), addig máshogyan kell védekezni. A legközelebbi menstruációkor menj el hozzá és felrakja. Ha két napig lesz csak meg, akkor abban a két napban kell odaérni...

2009. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is spirált rakott fel a doki a szülés után. A 6 hetes kontrollon beszéltük meg és rá egy hétre rakta fel, nem kellett menstruációt megvárni.

2009. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!