Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spirál kérdés! Milyen előnyökk...

Spirál kérdés! Milyen előnyökkel és hátrányokkal jár a spirál használata?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, 18 hónapos a kisfiam.
2010. aug. 31. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Előny: olcsó, nem kell rá figyelni, sokáig jó.


Hátrány: elhúzódó és fájdalmas lehet (nem feltétlenül, nem mindenkinek) tőle a vérzés, magasabb a terhességi indexe, mint a tablettának, és magasabb a kismedencei fertőzések, gyulladások kockázata is.

2010. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Èn sem tudtam....Növéremnek is van.A lányom 2,5 éves,a fiam 6 hós lesz.Èn a tabi mellett maradtam egyenlöre.Kicsit tartok a felhelyezéstöl.Pedig olcsóbb mint a tabi.Nekem 3 évig lett volna a spiral 150€.3 havi tabi 40€......CSak ne tartanék attól,hogy terhes leszek mellette,vagy hogy fájni fog.
2010. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Adnil25 ***** válasza:
Bocs az off-ért, de én sem tudom, én is gondolkoztam ezen a témán sokszor. Most azon az állásponton vagyok hogy megpróbálom a pesszáriumot.
2010. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

én is a spirálon gondolkodtam - eddig. Most utána olvastam kicsit.... hááááát... "kissé" elbizonytalanodtam...


A spirál előnyei:

* Kényelmes módszer.

* Legtöbbször fájdalommentes a spirál behelyezése.

* Az eszköz behelyezése után nem kell gondot fordítani a fogamzásgátlásra.

* Több évig a helyén maradhat.

* Hatékony születésszabályozási módszer: 100 nőnél csupán 1-6 nem várt terhesség következik be.



A spirál hátrányai:

* Komoly egészségkárosodást okozhat:

o méhen kívüli terhesség,

o elfertőződéses vetélések,

o méhfal kilyukadása,

o mindezek akár halált is okozhatnak!

* Gyakoriak a mellékhatások:

o állandó vizes, átlátszó hüvelyi folyás,

o elhúzódó menstruációs vérzés,

o rendellenes méhvérzés,

o a nagyfokú vérvesztés miatt vashiányos vérszegénység alakulhat ki.

* A komplikációk miatt szükség lehet a méh eltávolítására.


forrás: [link]


most a mirenáról olvasgatok... csak annak meg az ára horror: 40e Ft... igaz 5 évre le van tudva a fogamzásgátlás. Igaz van bizarr része annak is...

[link]

2010. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!