Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetünk így nevelőszülők a...

Lehetünk így nevelőszülők a férjemmel?

Figyelt kérdés
Szép kis családi házban élünk kislányunkkal. Szeretnénk magunkhoz venni árva gyerekeket. Az ingatlanunk zártkerti besorolásban van. Ez lehet akadály? Egyébként összkomfortos a ház és az állandó lakcímünk is ide szól. Csak annyi különbséggel, hogy zárt kert és helyrajzi számos az ingatlan. egyébként mindkettőnknek van munkahelye is. Azt tudom , hogy tanfolyamot kell végezni és pszichológiai teszten megfelelni.
2013. jan. 19. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ennek nincs jelentősége
2013. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, ha a higiéniás előírásoknak megfelel.
2013. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Barátnőm nyugdíjas anyósáék ezzel foglalkoznak, mindig vesznek ki 4-5 gyereket. Kevés a nyugdíjuk, ezért csinálják. Valami havi 60.000 adnak 1 gyerek után, de csak 1-et nem lehet kihozni.

Nem választhatod meg hogy kit hízol ki!

Ezek olyan árva gyerekek, akikről nem mondanak le a szülők, ezért bizosítanod kell a szülőnek, hogy x időközönként nálad meglátogatja sas a gyermeket.

Ezek a gyermekek fogyatékosok, testileg vagy szellemileg általában.

Az 5 gyerekből akik most kint vannak barátnőm anyósánál, 2 Down kóros, 2 Liszt érzékeny, 1 pedig autista.

2013. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, de ha valaki „árva”, akkor az azt jelenti, hogy nincsenek szülei. A nevelőszülőkhöz adott gyerekeknek vannak, ahogy az előttem szóló is írta, csak nem mondanak le a gyerekről.

Illetve sajnos a „nagyon intelligens” kormányunk most úgy döntött, hogy kipaterolja nevelőszülőkhöz a gyermekotthonokban élőket, szóval jó esélyei vannak a kérdezőnek.

Mindenesetre én mielőtt ilyesmire szánom magam, elolvasnám pl. Joyce Pavao Az örökbefogadás háromszöge című könyvét, elég tanulságos a nevelőszülők felelősségét tekintve is. Ahogy abból a szempontból is érdekes, hogy az így élő gyerekek esetében milyen problémákkal szembesülhet az ember – és hogyan oldhatja meg azokat.

Azt látom, hogy sokan romantikus ködképeket táplálnak a „szegény árva gyerekek”-kel kapcsolatban, hogy majd ők megmentik őket, és ezért cserébe azok boldogan rebegtetik majd rájuk pilláikat. Igen, nagyon szép dolog ilyen gyerekeknek segíteni, de nem szabad elfelejteni, milyen speciális élethelyzetben vannak, és ez milyen gondokat okozhat.

Pláne, ha már van egy vér szerinti kislány is a háznál.

2013. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szüleim 20 évig voltak nevelőszülők. Nálunk nem okozott problémát. szerettük őket mintha a vér szerinti testvéreink lettek volna. A legnagyobb probléma szerintem az emberekkel van akik lenézik a nevelt gyerekeket, az iskolában a tanárok elnyomják őket, és az iskolatársak is sok esetben ebből kifolyólag kiközösítik. Pedig nálunk voltak olyan roma származásúak, akik kitűnő tanulók voltak és külföldön folytatták az egyetemet. Voltak magyar gyerekek is, de őket is ugyanúgy megbélyegezték a faluban az emberek. szerintem ez a legnagyobb probléma, hogy sokan esélyt sem adnak nekik. ha valaki én tudom milyen velük az élet, és az nem igaz, hogy nem lehet választani. Nem köteles senki pl egy autistát magához venni ha nem akar.
2013. jan. 20. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!