Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Tanácsot szeretnék...

Anyukák! Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan értessem meg a férjemmel, spórolni kell?

Figyelt kérdés

Nem éhezünk, nem kell külcsönkérni egyik hónapban sem, de félretenni sem tudunk.

Szeretnénk lecserélni a kocsit, de egyszerűen nem marad annyi a hónap végén, hogy bele merjek vágni. Ez olyan 10-15e lenne havonta. Ráadásul tavasszal megszületik a második babánk aki miatt fontos lenne a csere.

A pénzt én kezelem már egy ideje, mert amíg ő kezelte már hónap közepén bejelentette, hogy nincs több. Most legalább kibírjuk a végéig rendesen. Ami sokat visz az a benzin, az ő telefonszámlája és a hús. A férjem szokott főzni és mindig nagyon sok húst használ szerintem. De szerinte meg kell ennyi bele. Na meg mindig van valami váratlan plussz kiadás. Ma is összevesztünk, mert ő még így a hónap végén össze-vissza akar kocsikázni, hogy üzleteket kössön. Azzal érvel, hogyha nem megy (másodállás), akkor nem is lesz belőle pénz. Ez igaz, de semmi garancia nincs rá, hogy bejön az üzlet és a semmiből meg ugye nem lehet menni. De egyszerűen nem érti meg! Csak mindig megsértődik... Segítsetek, mert ez nem tesz jót a kapcsolatunknak sem :(


2012. okt. 31. 11:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%

Vedd meg te a húst az adott ételhez, és mondd meg, hogy ennyi van, és kész. :)

Ha annyira menni akar, menjen biciklivel, már ha nincs nagyon messze az úticél.

Legyen feltöltő kártyás, vagy nem tudom lehet e olyat kérni a szolgáltatótól, hogy limitáljanak keretet. Ha azt eléri, nincs telefonálás.

2012. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Együtt szoktunk vásárolni, a pénzt én kezelem. Megvesszük a húst mondjuk egy rizseshúshoz és 2 napi adagot csinál 1kg-ból. Ami szerintem annyira nem gazdaságos, mert ebből 2 felnőtt eszik 2szer, meg a másfél évesem 2szer. Hiába kérdezem, hogy nem lenne elég kevesebb, azt mondja nem. Pedig olvasom itt, hogy van aki 1 hónap alatt vesz 5kg-t. Hát nekünk 10-12 biztos elmegy.

Megvan, hogy mennyit költhet egy hónapban benzinre, de egyszerűen mindig több lesz. És sajnos mindig adnom kell neki, mert ilyen hidegben nem tekerhet 20km-t a munkahelyéig. Igazából nem tudom miért fogy ennyi benzin, egyáltalán nem járunk sehova, csak vásárolni, az is itt van 3km-re. Na meg nagy ritkán terhesgondozásra, az 20km. Ha megy üzletet kötögetni, akkor kocsikázik mindenfelé, ezt próbálnám csökkenteni.

A töltőkártyás telefonra én is gondoltam, de sajnos a hűség 2013 közepéig él. Hiába mondom neki azt is, hogy ne telefonáljon ennyit, tegye le hamarabb, egyszerűen nem fogja fel. Amikor meg kijön a számla akkor siránkozik...

2012. okt. 31. 11:56
 3/22 anonim ***** válasza:
Egymás között mennyit beszéltek telefonon?
2012. okt. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ingyen beszélünk, de amúgy nem sokat. Ha dolgozik, akkor 2-3szor 1 perc.
2012. okt. 31. 12:20
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Ha együtt vásároltok, akkor ne engedd, hogy ennyi húst vegyen, vagy főzzél Te. 1 kg nagyon sok.

Én a helyedbe leírnám, ha csak a husokon spóroltok, mennyi maradna pluszba. A telefonnál szerintem is be kéne egy limitet állítani, Ti meg úgyis beszélhettek ingyen.

2012. okt. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
főzz te egy hónapig és próbáld ki hogy mennyit tudsz spórolni..ez nem megoldható?
2012. okt. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Vesd fel neki, hogy egy hónap erejéig te magad szeretnéd ezeket a dolgokat irányítani. Benzin nyilván kell neki, telefon is, de a főzést próbáld ki, te olcsóbban és jobban ki tudod-e hozni.

Családonként más a szokás, de nálam az 1 kg hús egyáltalán nem tűnik túlzásnak 2napx2 fő étkezésére, és még a gyerek is eszik belőle. A férjed is nyilván húsos típus. Szóval próbáld ki egy hónapig te a főzést, majd ha kijön olcsóbban és hasonló minőségben, akkor add neki elő, hogy te hogyan csináltad. Beszéljétek meg.

2012. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

A havi 10-12 kg-t soknak tartom. (Az 1 kg-t a rizseshúsba nem, bár lehet, maradna még 3. napra is belőle...) Hetente mi is főzünk 1x húst minimum, max. 1,5 kg-ból, de abban általában a csont is benne van, amiből levest főzök. Általában figyelünk az akciókra. Ezen kívül ha húsra vágyunk, akkor azt darálthússal a Sparból megoldjuk (csak ott szeretek venni, mert saját húsüzemük van, és még soha se porcot nem találtam benne, se nem volt túl zsíros és csak 500 Ft a fél kg, annyi pedig elég pl. 3 napnyi töltött paprikához, két napnyi bolognaihoz). Mi ketten vagyunk, de nagyon jó evők. Szóval inkább úgy gondolom, hogy egy madárétkű nő és egy kisgyerek étkezési mennyiségét megeszem, a férjem pedig sokat eszik.


Igyekszem tartani magamat ahhoz, hogy hetente legyen hús, főzelék, tészta, 2 napokra leosztva. Néha elcsúszunk három napra egy-egy étellel, mint pl. rakott krumpli, vagy a töltött paprika stb.


Ettől függetlenül kajára nálunk is sok megy, ez inkább abból fakad, hogy a férjem minden nap visz 4 zsemlét a munkahelyére, amibe vaj, felvágott, paprika mindig van, esetleg sajt. Ha én készítem, akkor minimum két rétegnyi felvágott, mert én pl. nemcsak egy szelet fokhagymás felvágottat teszek bele neki, hanem kettőt. Mostanában kezdek átállni a másfélre. Ha ő készíti, akkor csak egy réteg. Havi 4 tégely vaj tuti elfogy.


De a lényeg amit írni akartam: emiatt én is úgy gondolom, hogy vissza kellene fogni, és erre egyetlen megoldást tudok magunknak: 1 hónapra előre menü, amin lehet változtatni, de úgy, hogy ugyanazon anyagi kereten belül. A hónapban elszórva mind az olcsó kaják bent legyenek (pl. tökfőzelék, krumplis tészta), mind a vágyott, de drágábbak. A menü mellé a bevásárlólistát is megírni, és havonta egyszer, max. kétszer boltba menni, akár körútjelleggel végigjárva egy alkalommal az összes nagyobb helyet (Tesco, Interspar, Metro) és így össze lehet hozni az olcsóbbakat. Ha csak egyszer tesszük meg a körútat, akkor nincs az az érzés, hogy elautózzuk az akciós árat. Emellett napi szinten csak a kenyeret, heti szinten a felvágottat, gyümölcsöt, kétheti szinten a tejfölt, hasonló romlású dolgokat kell megvenni.


Fontos, hogy levest mindig egyetek, akkor is, ha nem szeretitek. Ez amellett, hogy egészséges is, de telít, messze nem tudtok annyit enni utána, mintha csak a főételt eszitek. A nassolást érdemes még kizárni, vagy saját készítésű dolgokra átállni. Ugyanígy az üdítők helyett tea vagy szörp-ásványvízzel. Extra kiadást pedig csak akkor megengedni, ha maradt a hó végén. Én pl. azt csinálom, hogy feladom a rezsit, és egy megtakarítási számlára átteszek párezer forintot. Ha hó felénél látom, hogy még lehet kivenni a kasszából, azt is átteszem. Ha csak 3 ezer, akkor annyi. A 200 Ft-osokat sose költjük el. Ha bejött, az megy egy üvegbe.


Sok pénz elmegy a bankköltségekre. Érdemes megnézni, hányszor és milyen módon vesztek fel atm-ből pénzt. Célszerűbb elektronikus csatornákat használni (e-bank), ez általában olcsóbb, a vásárlás a kártyával pedig ingyenes. Nálunk pl. szinte alig van kp. Érdemes végigböngészni azt is, hogy a városotokban milyen bank elérhető. Én a Sopron Banknál vagyok - de ez sajnos csak a Dunántúlon és Pesten érhető el. Itt az Aktív online csomagban havi 3 ingyenes ATM használat van, azon kívül pedig az interneten intézett utalás díjmentes, az ATM felvét a díjmentesek után 130 Ft darabonként a saját és a takarékszövetkezetes automatákból. Ha 100 ezer felett kapod a pénzed, díjmentes a számlavezetés, ha 60 és 100 között van, akkor 200 Ft. Szóval szerintem nagyon olcsók ahhoz képest, hogy az OTP pl. mennyit számít fel.


Így hirtelen ezek jutottak az eszembe...

2012. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Várok még. Arra vonatkozóan is, hogy hogy értessem meg vele a dolgokat.

Szerintem, ha fele ennyiből kellene élnünk, akkor sem fogná fel, hogy miért kell spórolni :(


A főzés... Sajnos nem vagyok egy konyhatündér, pár kaja van amit én szoktam megcsinálni. Férjem a nagy szakács, ő változatosan főz és finoman. Igyekszem majd lejjebb venni a hús adagot, csak az a baj, hogy más nem kell neki. Többször csináltam már krumplis tésztát, túrós tésztát és társait, de egyszerűen olyankor inkább nem eszik. Nem tudok hús nélküli kaját kitalálni.

A múltkor is mondtam, hogy most akkor ne csirkemellet tegyünk a tésztába, hanem valami olcsóbbat. Hát vettünk előre csomagolt sonkát, de annyiba került, mintha csirkemellet vettünk volna és nem is volt olyan finom :(

A baconről már leszoktattam szerencsére, mert az is egy nagyon drága mulatság.

Virslis kaákat szoktam még csinálni, de azt sem ehetjük mindig, mert annyira nem egészséges.


Várom az ötleteket húsmentes kajára amit egy férfi is szívesen megeszik! :)

2012. okt. 31. 13:44
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
mi is spórolunk a kaján és olyankor nincs fujjogás...ha krumplis tészta van vagy sárgaborsó főzelék.....ezt neki is meg kell érteni.-ha nem partner nem fogtok spórolni...
2012. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!