Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi érteleme van 2 keresztnevet...

Mi érteleme van 2 keresztnevet adni valakinek?

Figyelt kérdés
Nem kötekedés, inkább kíváncsi vagyok, hogy ki miért dönt így, és akinek esetleg szülőként 2 van , az szeretie, használja e a másodikat? Anyukámnak is kettő van de soha nem használja, szinte felesleges.
2013. jan. 19. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 2 van, szörnyű,utálom,csak nehézség iratokban, aláírásban.
2013. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

3 gyerekem van, mindegyiknek egy keresztneve van.


Nekem 2 van, és utálom:(

Csak a gond van vele...

2013. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
hát én utálom, főleg hogy ha a középső nevemet is mondom rímel az egész nevem. mások szerint nagyon szép, de nekem nem tetszik.
2013. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%

Őszintén??

Semmi!!

A kisfiam megkapta 2,névnek az apukája nevét is a kislányom már csak egy nevet kapott.

Csak bonyolitja az életét ,később azt is kell mindenhol mondani , meg a személyigazolványában nem mindegy mi áll és mit mond be ,nem lesz elég csak az első név kell a 2. is , de mondjuk azért nem bánom annyira mert apukája nevét is megkapta a kisfiam!

2013. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 2 nevem van és szeretem, használom mindkettőt. Én azt nem értem, hogy miért kell ezen problémázni, gondolkozni olyan sokat, nem mindegy?
2013. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%
Én sem értettem sosem ezt a két keresztneves dolgot. De mindenki úgy szúr ki a gyermekével, ahogy akar.
2013. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Első név tetszik a másodikat pedig nagypapa tiszteletére kapja.
2013. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%
Jó dolga lehet annak akinek ez a legnagyobb gondja az életben. Igen, ez hatalmas tragédia a gyereknek, hogy két neve van... Ennél nagyobb nem is lehetne.
2013. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk az a szokás,hogy egy név mindenképp egy szentnek a neve,tehát ha az első név nem szentnek a neve kap egy 2.at is,én mindig elszórakoztam azzal,hogy két nevem van,pláne mikor felvettem a párom nevét kötőjellel, a fősulin nekem volt a leghosszabb nevem.Kisfiam is két nevet kapott a párom neve lett a 2. neve ami pont egy védőszentnek is a neve.Amúgy szerintem a 2né még egyedibbé teszi az embert,nézz körbe annyi Nagy,Kiss,Kovács,Szabó van,sőt a keresztnevük is egyezik a legtöbbször de a második név egyezésére nagyon kevés az esély.
2013. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszônöm a válaszokat, nem én pontoztam. A szentet, meg a nagypapa apuka nevét értem, de divatból szerintem nincs értele.


És örülök, hogy vannak olyan emberek akik annyira ráérnek vagy unatkoznak, hogy egy számukra érdektelen kérdést kommentáljanak...

2013. jan. 19. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!