Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi érteleme van 2 keresztnevet...

Mi érteleme van 2 keresztnevet adni valakinek?

Figyelt kérdés
Nem kötekedés, inkább kíváncsi vagyok, hogy ki miért dönt így, és akinek esetleg szülőként 2 van , az szeretie, használja e a másodikat? Anyukámnak is kettő van de soha nem használja, szinte felesleges.
2013. jan. 19. 16:36
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
66%

Nekem kettő van, és szeretem:) Gondolom már ezért le leszek pontozva, de mindegy.

A fiamnak is kettő van, egyrészt mert két név volt, ami tetszett, az egyik kicsit ritkább, a másik elég elterjedt és nemzetközi is, úgy voltam vele, hogy praktikus a két név, mert, majd használja azt, amelyiket akarja, ennyi. Nekem is volt olyan közeg, ahol a ritkábban használt nevemen hívtak, mert amúgy én lettem volna a harmadik Ági (most csak úgy írtam valamit, nem ez a nevem), nem zavart a dolog egyáltalán. Meg amúgy is, tervben van, hogy külföldre költözünk, ott is a kevesebbet használt nevemet használnám, mert azt angol nyelvterületen könnyebben kimondják.

Mellesleg apukámnak is két utóneve van, és a nagyapámnak is kettő volt, szóval mondhatni, hogy nálunk is hagyomány.

2013. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!