Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék egy babát, hogyan...

Szeretnék egy babát, hogyan fogadhatok örökbe egyedül?

Figyelt kérdés
Egyedülálló húszon közepén járó férfi vagyok, van egy nő akivel el tudom képzelni ezt az egészet, de ha nem jön össze vele, akkor inkább nem vállalnék olyan nővel gyereket, akit utálok. Szóval 2-3 év múlva szeretnék egyedül gyereket örökbe fogadni, fenntartom magam annyi pénzből, mint kétszeres magyar havi átlagkereset, és vagyok egy biztos albérletben másfél éve, egészséges vagyok, és értelmes, vannak vizsgáim, stb.. Munkaszerződés kell-e hozzá, és ha kell, miért? Értem ez alatt, hogy ma Magyarországon egy bejelentett munka az nem jelent semmit, mert lehet jövő hónapban már munkanélküli lesz az ember, szemben azzal, ha már jó ideje maga tartja fenn saját magát, és nincs honnan kirúgni őt, ez a veszély nem fenyegeti. Szeretnék egy babával foglalkozni, valamiféle sikeres alkalmassági vizsga esetén kaphatok?
2013. jan. 20. 01:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Örökbefogadni egyedül? Még a pároknak is több évbe telik.
2013. jan. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
kizárt.
2013. jan. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Elsősorban házaspároknak van esélyük. Nevelőszülőként ha van otthon, van anyagi háttér akkor egyedülálló nő is örökbe fogadhat,de csak úgy ha van nagyszülői segítség is. Egyedülálló férfi aki albérletben él még 30 éves sincs, szinte kizárt hogy örökbe fogadhasson.
2013. jan. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De hát miért van ez így megszigorítva? Nem az lenne a lényeg, hogy minél több boldog baba nőjön fel? Szerintem úgy kéne mérni az alkalmasságot, hogy évek után kaphatná csak meg az adott babát, és ha folyamatos érdeklődést meg törődést mutat felé, akkor megkaphatja. Köszi az eddigi válaszokat. Ezt a szigorú intézkedést hülyeségnek tartom, hiszen örüljön valaki, hogy egy ember vagy egy pár átvállalna egy idegen vér gyereket, szerintem már önmagában ez a tény díjazandó.

Másik nagyon fontos dolog, hogy mondjuk én csak úgy fogadnék örökbe, hogy ismerem a vér szerinti szülők genetikáját, életvitelét. Mert azért ez nagyon nem gyerekjáték, mi van ha az egyik erősen ivott, a másik meg nagyon hízásra hajlamos, stb... Szeretnék olyan fajta genetikára igent bólintani, amit a saját genetikámhoz illőnek gondolok. Értem ez alatt, hogy ha meglátom az apában valamilyen szinten saját magamat, vagy az anyában azt, akit én is el tudnék képzelni magam mellett, akkor úgy sokkal jobb és könnyebb.

2013. jan. 20. 03:36
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező.... az utolsó hozzászólásodon elájultam. Te álomvilágban élsz nem gyengén. Egy házaspár aki 6 éve vár gyerekre szerinted azt nézi, hogy ivott-e az apuka? Örülnek ha egészséges a baba.... mert sajnos sok esetben nem egészséges babát akarnak adni az örökbefogadóknak. Akkor persze lehet azt mondani, hogy köszönjük, de inkább várunk tovább. Te meg hagyj fel az álmodozással ilyen téren. Nem hiszem, hogy való neked egy örökbefogadott gyerek.
2013. jan. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyon nekem való, szeretnék már egy babára vigyázni, de ezt az egészet egy hülyeségnek tartom, a szabály részét. Az ember aki szeretet akar adni egy idegen gyereknek, hagy tudja már megválasztani, hogy kit érez magához közel. Így nem csodálkozom, hogy ha örökbefogadott gyereket vernek a szülei, vagy elhanyagolják. Mert milyen jogon mondja azt meg bármelyik szabály, hogy én ki iránt érzek akkora szeretetet, hogy önzetlenül foglalkozni tudjak vele. Megláthat egy házaspár vagy egy ember egy kisbabát, tetszik neki mert még kicsi, aztán mikor a genetika miatt elkezd máshogy alakulni a gyerek, nem látja a gyerekben a szülő saját magát, akkor ne csodálkozzon senki, hogy a szülő lemond az örökbefogadott gyerekről. Jó éjt, köszi az eddigi válaszokat.
2013. jan. 20. 04:01
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy az egyik szülő pl. erősen hízásra hajlamos, még nem kell eldobni a gyereket. Vagy te akkor már nem is szeretnéd a "lányod", ha túlsúlyos lenne? Ha nem szépségkirálynővé cseperedne, akkor visszavinnéd, hogy "bocs, de kicsit csúnyácska, kövér, már nem kell" ??? Amúgy sok házaspár vár gyerekre évekig, és igen, a legtöbben magukhoz hasonló külsejű szülőktől, jó "vérvonalbeli" babát akarnak. Senki se akar pl. roma gyereket. Ezért vannak tele az intézetek roma gyerekekkel. Csakhogy jó "vérvonalbeli" baba ritkán kerül intézetbe, mert normális család azért túllépve a szégyenen, megpróbálja a nem kívánt gyermeket inkább felnevelni (gondolok itt a tipikus, tizenéves lány terhesen jön haza történetekre). Amit te szeretnél, az a nyílt örökbefogadás. De ez nem ennyire egyszerű. Egyedülálló, pláne ha férfi szinte biztos, hogy nem kap csak úgy egy kisembert. Egy ismerősömék úgy jutottak hamar "saját" örökbefogadott babához, hogy közösségi oldalon keresztül kerestek egy megejtett fiatal nőt, aki le akart mondani a gyerekről, majd a férj tett egy apasági nyilatkozatot, mintha ő lenne a vér szerinti apa, így a nevére került a gyerek. Majd kérte a gyermekelhelyezés felülvizsgálatát, ahol az igazi anyuka egyet értett azzal, hogy a "vér szerinti" apához kerüljön a gyermeke.
2013. jan. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

nem látja a gyerekben a szülő saját magát, akkor ne csodálkozzon senki, hogy a szülő lemond az örökbefogadott gyerekről.


Na aki így gondolkodik,annak még egy macskát sem szabadna örökbefogadni!

2013. jan. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont jó, hogy nem adnak csak úgy egyedülálló pasinak gyereket.

Neked inkább a normális családalapításon kellene gondolkodni.

Miért nincs eg olyan csajod, akit elveszel. és boldogok lesztek?

2013. jan. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hála ég, hogy ilyen szigorúak a szabályok!!! Más se hiányozna csak az, hogy ilyen kretének gyereket kapjanak!!!
2013. jan. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!