Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes anyukák, szoktat...

Több gyerekes anyukák, szoktatok arra gondolni, mi lenne ha hirtelen egyedül maradnátok a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Pld. elhagy a férjed, neadjisten (soha ne történjen meg! de) beteg lesz, meghal, stb. El tudnátok tartani a gyerekeket egyedül is, és felnevelni őket?


Én nagyon nagyon félős vagyok, és nem tudom magam rászánni a 2. gyerekre, sok szétszakadt, küszködő családot látok a környezetmben. :( :( Öntsetek már belém egy kis életet, legyetek szívesek.


Piacképes szakmám van, de nem találok vissza igazából a munka világába, ez is zavar..Igaz, csak 2 hónapja keresgélek, de nagyjából semmi. A fiam már ovodás, 4 elmúlt. Nem tudom mit csinálnék, ha most nem lenne a férjem és lenne még egy-két gyerek...


2013. jan. 17. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Néha belegondolok mi lenne. Második gyermeket várom. Nem dolgozom, a féjem tart el!

Megtakarításunk nincs. Van egy élet biztosítása, ha meghalna 3 milliót kapnék. Van egy lakásunk, az ki van adva, havi 25.000-ért. Mi más városban lakunk albérletben 60.000-ért, de itt van a férjem munkája. Van egy autónk. Hitelünk szerencsére már nincs.

Szóval ha meghalna, haza kőltöznék a szüleimhez, a ház két felé van osztva, saját részünk lenne. Lenne egy maszek meló anyuéknál, havi 100 ezer, + a lakás bérleti díja 25.000. Havi 125.000 ft-om lenne, + a csp, de az elmenne az Ovira. 75 leadnék Anyunak, 50 maradna nekünk.

Szerintem egy idő után megint férjhez mennék.


Ha én halnék meg, a férjem simán eltartaná, felnevelné a gyerekeket, igaz 7-17 Oviban lennének, aztán lehet leadná őket Anyumnak, hétvégente elhozná őket, de tudom jó lenne nekik...

2013. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
OFF MAsodik, te szepen eltervezted....
2013. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Első vagyok. Szoktunk erről Férjemmel beszélni, mi lenne ha meghalna egyikőnk. Mindig mondom neki, adja a gyerekeket Anyámnak, Apámmal felnevelnék szépen mint engem meg a hugomat, de anyósnak semmi képp se!
2013. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Tehat ezekszerint a frjed egy semmire valo ember, hiszen az anyosod nem nevelte ot fel? Szep....
2013. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont ebből az okból csak egy gyereket merünk vállalni. Mert így is csak egyikünk dolgozik, én egy éve nem találok munkát. Nincs rá garancia, hogy szülés után kisgyerekes anyaként el tudok majd helyezkedni. A férjem agyon van hajtva, bármikor megbetegedhet. hiába szép a nagy család, nem merem bevállalni, mert lakáshitelünk is van, szülőkre nem számíthatunk.
2013. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egy kétszobás lakásunk van, oda nem is nagyon lehet nagycsaládot tervezni. Nagyobbra nincs sok kilátás. Sok gyereket bezsúfolni kicsi helyre meg szerintem kínzás. Még állatokkal se tesznek ilyet.
2013. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elgondolkodtam már ezen, nem mintha a saját vagy a férjem halálát várnám, de sajnos a sógorom 1 hónapja halt meg 38 évesen, egyidősek voltunk, szóval én akkor egy pillanatra megálltam és elgondolkodtam, hogy ez megeshet bárkivel, még akár velünk is.


Engem úgy neveltek a szüleim, hogy sose éljük fel minden pénzünket, mindig legyen tartalék, megtakarítás. Csak addig nyújtózkodjunk, ameddig a takaró ér. Én ezt megfogadtam, nekem is van félretett pénzem, 14 éves korom óta dolgozom (14-21 év között suli mellett). A férjem más családi környezetből jött, a ő szülei szinte egyik napról a másikra éltek.

Szóval igen, az a válaszom, hogy én egyedül is fel tudnám nevelni és el tudnám tartani a 3 gyerekünket, most is dolgozom, a gyerekek születése előtt is dolgoztam, nem a férjem tart el.

Persze egyedül munka mellett 3 gyerekkel borzasztó nehéz lenne, kellene segítség (nagyszülők, más rokon vagy bébiszitter), de nem anyagiakban, hanem időben, házimunkában, gyerekek elhozatalában.


Ha a férjem maradna egyedül, akkor a megtakarításokhoz tudna nyúlni, mert ő a keresetéből egyedül nem tudna eltartani 3 gyereket + magát, plusz fenntartani a lakásunkat. De a szüleim biztos, hogy segítenének, ha kell, anyagilag is, mindenben mellette állnának. Az anyósom messze is lakik, ő nem akarna/nem is nagyon tudna segíteni semmiben, egyedül él.

2013. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mindenkinek szép családi életet kívánok! :)
2013. jan. 18. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!