Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha bölcsibe megy a gyerek,...

Anita790823 kérdése:

Ha bölcsibe megy a gyerek, megszűnik a gyed? Dolgozni még nem mennék.

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem , nem szűnik meg. Állami bölcsibe viszont kérnek munkáltatóit, kivéve, ha 3 gyereked van, vagy protekciód, illetve ha van elég férőhely. Gondolom, ez településtől függ.
2013. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek bölcsibe jár, nem kaphatsz GYED-et.
2013. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem le kellett mondanom a gyedről, ès neked is le kell, az az egyik feltètel, hogy felvegyèk bölcsibe. Gyes+munkàltatói igazàs, hogy heti 30òràban dolgozol. Ezek hiànyàban nem veszik fel. De a gyes a legfontosabb, hogy azon legyèl.
2013. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor egy ismerősöm nagyon ügyesen kijátszott valamit, hogy még kapott gyedet, mikor 1 évesen bölcsibe adta a fiát.
2013. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Magán bölcsibe ha adod,akkor nem szűnik meg a GyED,ha államiba,akkor,nagyon is kiszelektálják a gyereket(kivétel ha csókos vagy,csak akkor egy olyan gyerek elől veszed el a helyet,aki valójában rá van szorulva és ez nem szép dolog,miközben Te ráérnél a tieddel,otthon,addig a másik szülő,nem tudja kire hagyni a gyerekét és munkanélkül marad,mert igénybev ettél egy olyan helyet,amire nem lett volna szükséged),mindkét szülőtől munkáltatói,nagyszülőkről infó,dolgozik nyugger(mert ha igen,akkor az is ráér vigyázni rá,így már nem bizti,hogy marad a tiednek hely).


Lényeg,fontossági szempont alapján döntünk:

-egyedülálló szülő gyermeke,aki dolgozik

-dolgozó szülők gyermeke,akik segítség nélkül nevelik gyermekük

-dolgozó szülők,rész segítséggel

-üresen marad helyek betöltése a jelentkező gyermekek közül

2013. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves 4es! Kijátszani ki lehet, ha a szülők ismerik a helyeg illetèkes pm-t, vagy al pm-t :) esetleg a helyileg illetèkes kèpviselő testület bàrmely tagjàt! Èn ìrtam, hogy le kellett mondanom a gyedről. A lànyom csoportjàban is van ilyen gyerek, anyuka pedig reggel a kozmetikusnàl kezdi a napot, ha beteg a gyerek, ő nem 'bajlòdik' vele otthon, kivàltja a gyògyszereket, dadàk adjàk be a gyereknek a bölcsibe, mert anyuka az orvos baràtjàval, aki a gyerek orvosa, ìrat egy papìrt, hogy a gyerek mehet bölcsibe, ergo fertőzi le az èn lànyomat ès a többi gyereket. Szerintem, aki megteheti, mint a kèrdező, ne/nem adja be, èn legalàbbis szeretnèm, ha itthon lehetnèk, beteg sem lenne a gyerek, vagyis nem olyan sűrűn, mert annak sincs èrtelme, hogy egy hetet itthon, màsik hetet bölcsiben. Amit ìrtam pèldàt, sajnos igaz, ès nekem, mint ahogy rajtam kìvül sokan màsoknak gondot okoz a gyerekmegőrzès, ha az ilyenek miatt megbetegszik a gyerek, mert nem könnyű olyan csalàdnàl megoldani, ahol a nagyszülők is dolgoznak.
2013. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
helyileg..bocsánat.
2013. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled 6-os. Én idén megyek vissza dolgozni, remélem, hogy a nagyobbik gyerekemet felveszik oviba (áprilisban lesz 3), a kisebbik viszont május végén tölti a 2. Nem veszik fel bölcsibe, vagyis várólistás, de kicsi az esély, hogy bekerül.

Az ismerősöm gyerekét meg protekcióval vették fel, hát ez van sajna.

4-es voltam

2013. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy az én ismerősöm azért adta bölcsibe a fiát 1 évesen, mert terhes lett a másodikkal és így könnyebb neki. Én ezt se engedném meg, mert nálunk oviba se veszik fel a gyereket, ha az anya otthon van a kisebb gyerekkel. Nálunk az óvodákban is nagyon helyszűke van. (Székesfehérvár)
2013. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk kérték az igazolást róla, hogy gyesen vagyok, csak úgy vették fel. Bocsi a kérdésért, de minek adnád bölcsibe, ha még nem mész dolgozni?
2013. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!