Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit gondoltok...

Ilyen helyzetben mit gondoltok, felelőtlenség lenne 4. baba vállalása?

Figyelt kérdés

Nem egy ilyen oldal alapján fogjuk meghozni a végleges döntést persze, de azért teljesen idegenek véleményére is kiváncsi lennék. Jelenleg 3 gyerekünk van 7 éves(fiú), 5é (lány) , 2.5 é (fiú). Én 34 vagyok a férjem 37. Van egy lakásunk még 5 év hitel van rajta de fizetjük rendesen (38 e/hó) van egy saját használtautónk. Én most fél éve mentem vissza dolgozni, szeretem úgy nagyjából, 8 órás munka úgyhogy most elég nehéz néha hogy mindenki odaérjen mindenhova időre és délután gyakran előfordul hogy egy kedves néni megy értük (szándékosan nem hívom bébiszitternek mert nem szeretem ezt a szót de lényegében ő az, fizetett segítség).

A 2 gyereket még minden gond nélkül elláttam semmi gond se volt, a harmadik kicsit gyorsan jött, későbbre terveztük és még a nagyobbak is elég kicsik voltak szóval ott volt egy káoszosabb pár hónap, aztán mikor nekiindult a kicsi a középső meg elkezdte az ovit akkor is volt egy problémásabb időszakunk, ekkor kértük fel a fizetett segítséget (nyugdíjas óvónéni, itt lakik a házban de fitt friss és szívesen vállaja a gyerekeket).

Tehát azóta úgy heti rendszerességgel ő segít ebben abban. Nagyszülők nincsenek.

550.000 ftunk van egy hónapban , ebből havonta kicsit félre tudunk tenni de nagy hatalmas megtakarításaink, meg millióink nincsenek.

Nagyon vágynék még egy babára nem feltétlen most rögtön hiszen még csak nemrég dolgozok újra de úgy 1-másfél éven belül. Így kívülről csak ennyit látva mit gondoltok erről?

Köszönöm aki megtisztel a véleményével.

Aggodalmam főképp 2 dologra vonatkozik, az egyik hogy fogunk tudni e 4 felé "szakadni" az apjukkal, szabad e ennyire "megterhelni" egy kapcsolatot hogy 4 gyerekről gondoskodunk (de így nézve 3 se kevés..) illetve hogy szabad e így vállalni, hogy végülis segítségre szorulunk ( a nyugdíjas néni személyében) tehát én egymagam biztosan tudom hogy megkattannék, ha sose lenne egy fél órám se "szabadon".


2013. jan. 21. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon vágytok rá (a férjed is), én nem látom akadályát. Inkább azon kellene elgondolkodni, hogy nem érné-e meg inkább Neked otthon maradni. Tudom, elég kevés a GYET, de ha már úgyis fizettek a néninek... Nem tudom, ebből az 550 eFt-ból Te mennyi keresel. A családi adókedvezményt ki tudjátok használni?

Nem kellene szégyelned, hogy segítséget veszel igénybe! Mindenkinek járna (max. nem jut...)! Szerencséd van, hogy van a közelben megbízható ember. Nálunk sajna az sincs, pedig sokszor jó lenne.

Szóval, biztosan nehéz lesz a "logisztikáját" kivitelezni, az már egy egész embert kíván.

2013. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én kívülállóként úgy látom,reálisan ítéled meg a helyzeteteket,és tisztában vagy azzal mivel járna egy negyedik,nem érzem felelőtlenségnek.Annál is inkább mert nem ugrottál fejest semmibe,hanem latolgatsz,mérlegelsz.Ha a serpenyő a pozitívumok felé hajlik,és a férjeddel elementális erővel vágytok arra,hogy legyen baba,és bárhogyan akár segítséggel is,de megoldjátok,akkor miért ne?Aggodalom,félelem mindig van 1-2-3 baba előtt is :)ahhoz képest neked "csak"két kiemelt félelmed van.... :)

egy két gyerekes anyuka

2013. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem nem lenne az, de én 2-2,5 évet várnék még.
2013. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló szituban vagyunk, háromnál tartunk, csak még egy-két évvel "hátrébb".

5, 3 évesek és 7 hónapos.

Mondjuk mi jelenleg pont a fele bevétellel rendelkezünk, igaz hitel nincs, de egy lakáskasszát 20-ért fizetünk még jó pár évig. És így is kijövünk. Ja, és én most vagyok 35. Szóval nagyon sokat várni mi már nem tudunk, két éven belül kell döntenünk, meg én azt sem szeretném, hogy nagyon "le legyen szakadva" korban.

De most a mérleg nálunk a nem felé billen, első sorban erőnléti és egészségi kérdések miatt.

Most úgy érezzük, nem bírnánk többet, pedig nálunk egy "befogható" nagyi is van.

Meglátjuk még.

Én is átérzem amit írsz, figyelem és érzelmi energia kell a gyerekekhez, első sorban ez a kérdés, hogy ebből van-e még kapacitás.

2013. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Simán bevállalnàm!
2013. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem sokkal keresek többet mint amikor gyeden voltam egyébként, és ez a többlet elmegy azért utazási bérletre (sajnos a cég nem fizet ilyesmit) a kicsi bölcsijére (jó mondjuk jövőre ovis lesz) a fizetett segítségre stb.

Kicsit rossz érzésem van emiatt hogy segítségre szorulunk, de ugyanakkor meg belegondolva más családokban azért a 4 nagyszülőből legalább egyre lehet számítani van ahol többre is (úgy értem a 2-3 gyerekes ismerőseinknél barátainknál).

Az 1-1.5 évet úgy értettem hogy akkor kezdenénk próbálkozni, mert nagy különbséget annyira én se szeretnék azért köztük.

Még meglátjuk, köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 21. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!