Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Becsúszott a baba! Én megtarta...

Becsúszott a baba! Én megtartanám, de a párom nem akarja. Mivel tudnám meggyőzni?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt nagyon szeretjük egymást,de a párom még se szeretné a kis babát még a szüleinek se akarja elmondani.

18 éves lesz a jövőhónapban 3-án.

És akkor már lesz joga egyedül elvetetni.

Mit tegyek?Mivel tudnám meggyőzni,hogy tartsuk meg?

Nagyon szeretném azt a kis babát.:(

Előre is köszönöm.

21/F



2013. jan. 19. 02:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
55%
A pároddal értek egyet,sajnálom,hogy nem tudok neked megfelelő választ adni.
2013. jan. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
39%

:( Próbálj melléállni, lelkileg bátorítani! Mondd neki, hogy még tanulhat aztán, előtte az élet.

Én 16 évesen is megtartottam volna, akár egyedül is, de nem lett, mivel mindig védekeztem.

Most tervezem, hamarosan. :) De ha 18-20 évesen szülök sem vesztettem volna semmit! Az a gyerek már nagyobbacska lenne és épp úgy szerezhettem volna diplomát, csak annyi, hogy minden tolódott volna kicsit.

Én nagyon sajnálnám elvetetni, képtelen lettem volna rá.

Rizikós is! Aztán lehet, hogy nem tud teherbe esni többet. (De csúnya szó amúgy, te is szebben írod... "becsúszott a baba":))

2013. jan. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%
Ne erőltesd persze, mert az ő testében fogant. De mindenképp mondd el neki, hogy szereted őt is, a babát is és mindenben számíthat rád. Főleg lelkileg! Ilyenkor (ilyen korban) az a legfontosabb.
2013. jan. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy sokat sír,hogy ő még nincs készen az anyaságra.:(

Egyébként mindig védekezünk.Csak most át akar állni egy másik féle tablettára mert ez nem jött be neki és most nem szedi mert rosszul van tőle..

2013. jan. 19. 02:37
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Erre értettem, hogy ilyen korban még főleg a lelki támasz kell nagyon.
2013. jan. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
26%
Nem ismerjük az életkörülményeiteket. Kettőtök viszonyáról sem sokat tudunk. Így nehéz bármit is mondani. A legfontosabb, hogy mindketten próbáljatok meg a a "másik agyával" gondolkozni. Fő szempont a megszületendő gyerek mellett, a lány, az anya legyen.
2013. jan. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim válasza:
73%
Kérlek engedd meg neki, hogy 18 évesen ne kúrja el az életét csak, mert te akarsz egy véletlen gyereket, sanszos, hogy amúgy sem te leszel számára az egyetlen. Az élet túl hosszú. Amúgy miből fogod eltartani a gyereket, álomból és jóindulatból? Azoknak sajna manapság csökkent az értékük rendesen. Amint elfogyna az anyatej a gyerekkel együtt éhen halnátok. Túl fiatalok vagytok, és erre sehogyan sem vagytok készek, bocs haver, de ma őszinte napom van ezért fájhat amit mondok.
2013. jan. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:
80%

MIből tartod el a gyereket?

A szülők pénztárcáját tervezed húzni?

Esetleg majd úgy gondolod, hogy az elkövetkezendő időkben el lehet tartani egy gyermeket 2 minimálbérből?

Vagy hogy látod a világot?

2013. jan. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim válasza:
78%
magadat próbáld meggyőzni, hogy ne tartsátok meg
2013. jan. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
67%

Én csak a saját nevemben beszélhetek. Sokan karrieristának tartanak (most) engem. Az biztos, hogy mindig védekeztem, és jelenleg akár több gyereket is fel tudnék, akár egyedül is nevelni.

De ha 16 évesen sikerül be (és ezt a szüleimmel is közöltem- nem voltunk milliomosok), akkor megtartottam volna. Ettem volna fele annyit, elmentem volna mellette dolgozni amint lehet, elvállaltam volna szó szerint bármit. Nem halt volna éhen a gyerek, míg én élek, az biztos.

Amikor én felnőttem, nálunk is volt olyan időszak, hogy nem tudtunk kenyeret sem venni. Nem mondom, hogy jó volt. De itt vagyok. :)

Persze, a kérdezőre bízom, nekem semmi beleszólásom az életükbe. Amúgy sincs a mai napig sem gyerekem még, de remélhetőleg nem sokára lesz. :)

2013. jan. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!