Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panelban lakó kisgyerekes...

Panelban lakó kisgyerekes anyukák! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Világ életemben vidéken éltem, nagy, kertes házban, de az esküvőnk után a férjemmel beköltöztünk egy 54m2-es panelba, a városban. Egy folyosót, wc-t, fürdőszobát, konyhát, egy nagy, egy közepes és egy kis szobát tartalmaz, és most, hogy teherbe estem kicsit félek, hogy nem leszünk-e szűkösen... Összesen két gyereket szeretnénk.

Panelban lakó anyukák, Ti hogyan oldjátok meg? Kicsi gyerekkel nem nehéz panelban, elfértek rendesen?



2013. jan. 23. 11:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Te nem fogsz elférni.

ez nem a hely nagyságától hanem az igénytöl függ.

Èn is kertes családi házban nöttem fel. Már ott szenvedtem mikor egy tégla 60m2-es 2 szobás szuper lakásba beköltöztünk, de a terasz csak 4 m2 volt.

Aztán átközötözünk egy másik városba ott már óriási teraszt választottam, és 3 szobát 80m2-en.

ez is kevés volt. Most azt hiszem már ok. Egy sor ház, összesen 3 háló, egy véndégszoba, egy nappali, és egy óriási pince, mosókonyhával, és egy kb 100m2-es telek. Ennyi pont elég. Kiélem kertészekedésemet, és van helye a csemetéimnek is. Mert közben 2 lányunk született.


neked sem lesz elég a panel, mindig rosszul fogod benne érezni magadat.

2013. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gabszem ***** válasza:
100%
én ugyanekkora lakásban nőttem fel a bátyámmal egy szobában! Nem a legjobb megoldás ,de felnőttünk. Lesz hálószobátok, a gyereknek külön szobája, teljesen jó, nem mindenkinek jár nagy kertesház sajnos. Ha második baba lesz, addigra meg lehet hogy tovább tudtok lépni egy kicsit nagyobb lakásba.
2013. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Én panelban nőttem fel. Két szobás volt 2 szülővel és 3 gyerekkel. Nem volt szűkös, így szoktuk meg, így nőttünk fel. Mind a hárman egy szobában voltunk, de nem volt probléma. És fiú, lány vegyesen. Annak is lehet jó gyerekkora, akinek a szüleivel egy szobán kell osztoznia, ez nem ezen múlik.
2013. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan mint az utolsó. Ez volt gyerekként a természetes mivel ott nőttem fel. Kamaszként néha ha jobb lett volna külön szoba. De az még messze van nektek.
2013. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Kertes házban nőttem fel, most másfél szobás panelban lakunk.Egy kislányunk van és nem szeretnénk több gyereket.Másfél szobás 50 m2-es és annak örülök, hogy nem kell a kertet "túrnom" csak vele foglakozhatok, tisztaság és rend van az ebédet pedig rendelem :D.Olyan szépen elférünk, jól érzem magam a panelban :).Szerintem ha jól kihasználjátok a helyeket(sok-sok falipolc), akkor kényelmessen elfértek majd.
2013. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyilván simán el lehet férni egy ekkora lakásban, én is panelban nőttem fel, így nekem is az volt a „normális”. Az a kérdés, te milyen típus vagy, mennyire viseled könnyen a kertes ház után a „bezártságot”.

Velem ugyanis az történt, hogy hiába volt a panelban lakás az alap, amiről indultam, mikor gyerekünk lett, egy nem túl nagy (kb., mint a tietek) zöldövezeti kertes társasházba költöztünk – és azóta nem tudom elképzelni, hogyan tudnak mások kert nélkül gyereket nevelni.

De engem mindig is a hideg rázott a játszóterektől és baba-mama kluboktól, szóval számomra ideális, hogy a városban lakom, nem túl sok emberrel egy társasházban, ahol van más gyerek is, és bármikor lemehetünk a kertbe (aminek sarkában kialakítottunk egy homokozót is), nem kell játszótereken, mindenféle idegenekkel ülnöm naphosszat, ha ki akarom vinni a gyereket.

Ráadásul, most, hogy nagyobb már, magától lemegy, játszanak a szomszéd gyerekekkel, bokorban kunyhót építenek… szóval szerintem a gyerekeknek szuper dolog egy kert, még ha nem is teljesen a sajátja az embernek.


De a fentiek az én beállítódásomat tükrözik, sok ismerősöm lakik a belvárosban, naphosszat kávézgatnak a babakocsis gyerekkel, vígan játszótereznek, csevegnek a többi anyatárssal, és nem értik, hogy élhetek én ilyen „uncsi” életet. :)

2013. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

(Előző vagyok)

Szóval helyesen: „zöldövezeti kertes társasházi lakásba költöztünk” – és nem a lakáshoz van kert, hanem a háznak van közös kertje, amit persze mindenki használhat. :)

2013. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem én, és nagyon köszönöm a válaszokat. (:

Igazából nem vagyok tipikus "falusi" beállítottságú, mármint nem szeretek kertészkedni és ilyesmik, azzal nem volna gond. De azért remélem, hogy sikerül évek alatt összespórolni egy kisebb kertes házra valót, a gyerek(ek) érdekében.

De addig is a panelra vagyunk kényszerülve, és ehhez kérem a véleményeteket, tapasztalataitokat.

2013. jan. 23. 12:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben kertes házban laktam vidéken, most egy nagyvárosban lakunk, egy kis lakásban, kb 50nm. Hát kivagyunk mindketten, férjem is, én is. Nálunk is jön a gyerek, nyárra vagyok kiírva, de sajnos egyelőre nem tudunk kertes házba költözni, sehogyan sem. Esetleg majd nagyobb lakásba. Azért a távoli terv az, hogy kertes ház.... Remélem összejön!
2013. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Én egész életemben egy hatalmas parkban laktam 110 nm-en 2 szülő 3 gyerek kutya macska kert stb.

Azt gondoltam, hogy na én majd szenvedek a panelban, hát nem. Hülyén hangzik de én szeretek panelban élni:)

Laktunk nagy házban is a gyerekekkel, most ismét egy kisebben lakunk (60 nm 1 nappali plusz 2 fél szoba) és én annyira élvezem hogy nem kell földet túrnom, kertészkednek, füvesítenem, füvet nyírnom,locsolgatnom órákat, hogy nem abból áll minden napom hogy takarítok mint a hülye (tudom, van aki élvezi) a 120 nm-et hanem a 60 nmet szépen egy két óra alatt kitakarítom és kész minden más időmet a gyerekekkel tölthetem.

Szeretem a kis helyek kihasználására való okos megoldásokat használom is őket. Szeretem hogy bent lakunk a városban, karnyújtásnyira van vagy 6 féle játszótér sose unjuk meg, mint a saját megszokott mindig ugyanolyan kertet pl.

Örülök hogy van uszoda közel, park, nem kell utazgatni azért hogy több dolog is elérhető legyen.

Legalábbis ahol mi élünk itt a kertes házas környezet a város szélén van és nekem nincs autóm csak apának, sőt jogsim sincs, de én szeretek így nekiindulni a gyerekekkel gyalog tehát visszatérve örülök hogy nem megy rá egy fél nap hogy eljussunk kis barátokhoz, játszóházba, usziba egyéb.

Még csak 4 és 6 évesek szóval én azt mondom bőven elférünk a 60 nm-en.

2013. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!