Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Maximilián és...

Mit gondoltok a Maximilián és Nándor névről?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nándor nagyon tetszik, szép, férfias és főleg magyar név.

Maximilián nekem nem jön be, túl külföldies, nekem fellengzősen hangzik. (a helyesírásjelző is reagált rá :), aláhúzta)

2013. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nándor oké, másik nagyon nem jön be.
2013. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Maxi ismerősöm volt, azaz a főnököm. Egyszerűen mindenki Mexezte.

55 év körüli hapekot képzelj el, kis pocakkal. Halál normális arc, nem volt gond vele sose, de az utolsó "rabszolga" is (bocs, a cégnél nálunk szinte mindeki az) a Mexi becenevet mondta rá.

Egyszerűen túl "fárasztó" volt kimondani a nevét.

2013. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a véleményem: Nándor szép és aranyos név, másik nagyon nem szimpatikus.
2013. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha lehetett volna még fiunk akkor valszeg Maximilián lett volna.
2013. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nándi, a második kisfiam "utolsó pillanatban" kapta a nevét, addig vmiért eszünkbe se jutott... Pedig csodaszép, aranyos, mégis ütős név, és már nagyon örülök, hogy így hívjuk! Maximilián túl különc, bár a vezetéknévtől is függ. Ha az "átlagos", és rövid, mint pl Nagy, Tóth, stb, akkor még el is megy.

Választottatok már?

2013. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Egyik se nyerő.

Nem tudom miért van mindenki oda ezekért a magyar nevekért (1. hozzászóló) mert nem fogom azért Bélának hívni a gyerekemet mert éppenséggel magyar név. Kit érdekel?

A Maximilián valami szörnyen elcsépelt, a Nándor meg..ronda név. Szerintem. De mindenki maga döntse el.

2013. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

a Maximilián germán eredetü név, magyar területen viszont Miksa-ként nevezték az e névre hallgató férfiakat.

Ami a Nándor (Nándi, Nandi) nevet illeti, az András névből eredeztetik.

2016. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő borzalmas.
2021. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!