Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen könyvekből készültetek...

Milyen könyvekből készültetek a babavállalásra?

Figyelt kérdés
És melyiket volt teljesen felesleges megvenni? Mit ajánlanátok egy kezdő anyukajelöltnek?

2013. jan. 25. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Teljesen mindegy melyiket veszed meg, mindben ugyanazt írják. Én kaptam több könyvet is, amiben le van írva a 9 hónap meg hogy mire számítsz szülés után, de mindben csak ugyanazt olvastam. Az is elég, ha a neted keresel egy baba-mama oldalt, ott is csak ugyanaz van leírva, de legalább több hozzászóló tapasztalatát is elolvashatod.
2013. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én is sokat láttam, de ez volt a legjobb, leghasznosabb, csak ajánlani tudom. Széleskörű, alapos, nem érvel soha semmi mellett, csak leírja a lehetőségeket. Nekem nagyon jól jött.

Plusz feliratkoztam egy kismama hírlevélre, ahol be kell állítanod, hogy hány hetes vagy, és hetente küldenek mailt, hogy éppen mi történik a babáddal, veled, mire figyelj éppen jobban stb.Az is nagyon hasznos volt, ráadásul mindig előttem volt, hogy hol tartunk :)

2013. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hű én rengeteg mindent olvastam! Kismama magazin,Anyák lapja,internetes fórumok,megvettem a Pocakosnaplót,amiben a terhességet is leírja,a szülést,a gyermekágyat,fényképekkel kíséri végig a terhességet,és te is mindent bele tudsz írni a szülésről,a vizsgálatokról,a babáról. Aztán én megvettem Kalas Györgyi Abigél című könyvét,ami tulajdonképpen egy blogból lett könyv,a terhességétől egészen a babája egy éves koráig azt hiszem. Ez vicces és tanulságos,mert utólagosan ki is egészíti a tapasztalataival,többször is kiolvastam,és most is mindig fellapozom,hogy hol tart a lányom,és ők mit csináltak ilyenkor. Én a hatalmas nagy drága lexikonokat nem vettem meg,igazából nekem még a Kismamablog az interneten volt segítség,nagyjából ugyanazokat adja vissza,mint a drága könyvek,ráadásul itt kérdezni is lehet,ez Vida Ági gyermekpszichológus(azt hiszem) blogja.
2013. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,nem Abigél a címe,hanem Anya könyv,csak Abigélnek hívják a kislányát és összekevertem,bocsi :)
2013. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dr. Pikler Emmi, Mit tud már a baba? című könyve szerintem remek. Igaz, hogy nem „trendi”, mert 1940-ben adták ki, de nagyon hasznos, leírja a gyerekek fejlődési fázisait (testi, lelki) az első években, és azt, hogyan „hagyjuk” őket, hogy nyugodtan fejlődjenek.
2013. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

Marie Mongan:Szülés, ahol én irányítok


Dr. Büki Andrea: Ölelj át

és bár nem volt még szülés előtt de azóta megjelent magyarul is:

Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell

2013. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én nem könyvekből hanem internetről, itt is olvasgattam minden nap a kérdéseket, baromi sokmindent meg lehet tanulni innen. Egyébként meg minden baba más, a nevelési elvek meg elég szélsőségesek tudnak lenni, és én úgy veszem észre hogy teljesen babafüggő hogy kinél mi válik be.
2013. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!